Najlepszy podręcznik do CPE

Temat przeniesiony do archwium.
Jaki jest waszym zdaniem najlepszy podręcznik do CPE?
Sprecyzuj to pytanie. Do czego ma byc najlepszy? Do self-study? Do ktorych czesci? Dla osoby na jakim poziomie (np. Masterclass i Gold sa uwazane za bardziej zaawansowane niz Objective) etc...?
Pozdrawiam!
Pytam o ideał do self-study.Najlepszy całościowy tj.przygotowywujący w równym stopniu do wszystkich części egzaminu.Jeżeli nie ma ideału to interesuje mnie coś bardzo do niego zbliżonego. Objective wydał mi się tragicznie prosty więc pytam.
nie ma ideału.

a jeśli miałoby być blisko, to:
a) do samodzielnej nauki?
b) do nauki na zajęciach?

bo to też ważne:) - będą inne prawie ideały;)
No, kolega napisał, że do samodzielnej:)
Mnie samej trudno ocenić, bo jeszcze nie zdawałam, a sama uczę się z różnych rzeczy. Ale znajomi twierdzą, że Gold Maximiser.
Jeżeli aż do tego stopnia mam konkretyzować to chodzi mi o pozycję do self-study.Proszę wszystkich nauczających i uczących się o opinie na temat podręczników dostępnych w Polsce.Wszelkie opinie mile widziane.
ja korzystam z ksiązek:
1. cpe gold - maximiser (longman)
2. entry tests 1, 2 - virginia evans (express publishing) jest jeszcze entry tests 1, 2 ale innego autora z listening ex.
3.new proficiency Testbulider, mark harrison (macmillan)
4. cpe use of english for the revised cambridge proficiency examination, student's book, virginia evans (express publishing).
5. LES Proficiency use of english, fiona scott-barrett (longman).
Uważam, że NIE MA super idealnej książki dlatego uczę się z tych powyższych, pewnie jeszcze są jakieś inne ciekawe kisążki cpe....ale to już niech inni się wypowiedzą.
Wg mnie "Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency" też nie jest zła :-)
Może ciut łatwiejsza niż inne podręczniki do CPE, ale może się mylę...
Dziękuję z odpowiedzi.Czekam na uwagi innych osób przygotowujących się samodzielnie do CPE.
Ja polecam Victorie Evans plus testy z ubieglych lqt wydqwnictwa Cambridge>
hej,
czy ktoś ma do sprzedania teacher's do new gold proficiency?
może być xero, może być nawet skan

jak macie to zapraszam na maila: [email]

dzięki i pozdrawiam!

ps. szukam też kaset do maximisera
oj, jesli gramatyka w wellmanie jest prostsza od virginii evans. nie sadze. Slownictwo w virginii - super, naprawqde cenne zrodlo, ale sekcje gramatyki mozna ominac. jesli chodzi o wellmana to najlepiej zrobic wszystkie gramatyki dostepne (pn. bywatera) a potem dopiero sie za to zabierac, bo tam jest zestawienie
no i powodzenia :)
CPE GOLD jes ekstra
nawiązując do golda cpe , nie ma ktoś przypadkiem skana teacher's book? byłbym dozgonnie wdzięczny moje [gg] :)
a co sadzicie o ksiazce New Progress to Proficiency, Leo Jones?
moim zdaniem jest za latwa, masterclass jest duzo lepsza i trudniejsza
Masterclassa mam..najnowsze wydanie i nie uwazam zeby byla az tak trudna..
sa jakies trudniejsze od masterclass? moze jakies bardziej ambitne?
łoj, masterclass proficiency robilismy na drugim roku, wiec to jest raczej advanced niestety
A my robilismy Masterclassa w drugiej klasie liceum. Kazda ksiazka na poziomie CPE bdzie git, jezeli nauczysz sie every single word/idiom/phrase.

Ale tez nie uwazam ze Masterclass nalzey do latiwjeszych.

PZdr,
KOciamama.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Praca za granicą