cpe pytanie??

Temat przeniesiony do archwium.
Witam , chcialem zaczac kurs cpe, jestem w uk bylo by to w collegeu problem w tym , ze mam pewne watpliwosci. Napisalem u nich test powiedzieli, ze moj angielski nadaje sie na podjecie kursu. Tylko calosc z kursem trwajacym 3 miesiace i egzamin policzyli mi 800 funtow i to jest najtaniej . Teraz zastanawiam sie czy warto bo to duzo pieniedzy , starczylo by na pol roku studiow w Polsce , a cpe to tylko certyfikat.
Czytalem troche o tym i sumie to nie mozna uczyc angielskiego ale moze w malych miejscowosciach bo w miastach filologia ma wszedzie pierszenstwo. Czy faktycznie cpe pomoglo komokolwiek w znalezieniu lepszej pracy??
wg mnie to nie jest warto. Samo CPE nic Ci nie da, musisz miec licencjat (najlepiej z fil. ang)
a do tego, przeciez mozesz robic CPE w Polsce, i wtedy to bedzie taniej.
W sumie to masz racje. Mam licencjat stosunki miedzynarodowe bylem tu 3 lata , che wrocic i dokonczyc mgr. Chociaz z 2 strony jak bym wracal i szukal pracy , bo che to konczyc zaocznie, to jednak cpe by mi sie przydalo, nie mam jeszcze mgr. wiec b. dobra znajomosc jezyka byla by atutem . A nawet jesli nie bede teraz wracal to che tu zmienic prace na lepsza i ponownie cpe bylo by duzym plusem , pracuje z angolami w sklepie juz 2 lata , wiec moj angielski jest calkiem dobry , ale zdanie tego poprawilo by moja gramatyke i pewnosc siebie. Tak wlasciwie tu czy tam musial bym to miec , bo teraz kazdy ma co najmniej cae. Moglbym to skonczyc pozniej , rowniez\ w pl ale nastepny termin to grudzien. Nie wiem teraz chyba jednak sie zdecyduje na to
Pomysl tak: dalej pracujesz, czy zdanie CPE cos Ci pomoze w terazniejszej pracy...chyba nie
Czy jest szansa o znalezieniu innej pracy z CPE...to najpierw poszukaj, dowiaduj sie..bo jak nie - to szkoda wydawac pieniadze.
Jak masz wracac do Polski i konczyc mgr to wtedy mozesz tez zdawac CPE...
Decyzja zalezy od Ciebie, ale ja nie widze, co zdanie CPE teraz Ci da, jak i tak bedziesz robil mgr, bo myslisz, ze z tym bedzie szansa na lepsza prace.
a mnie sie wydaje ze probuj na miejscu - masz tam prace i mozesz sie do tego jeszcze uczyc
800 funciorow to wcale nie jest taka foruna dzielac to na 3 miesiace
daje mniej niz 300 funtow miesiecznie, a w pl jak wrocisz to pieniadze szybko ida ...
ja ci powiem ze za kurs 2 tyg w berlinie i pobyt wydalam cos kolo 600 euro
wiec - uwazam ze jest to rozsadna cena - nie wiem ile masz godzin w tyg
bo cos ten kurs ma promocyjna cene ...
zapomnialam dodac cpe zawsze daje ci uprawnienia do nauczania jezyka + zapiszesz sie na jakies tam pedagogiczne uzupelnienie ... musisz dorobic ..
ja uwazam ze warto, bo po drodze mozesz sie jeszcze rozmyslic z tym wracaniem do pl krainy mlekiem i miodem
Dzwonilem do british council pl i tam kursy sa po 2,5 tys zl. za semestr a semestr to 6 miesiecydodaj do tego podnad 500 za egzamin i masz 3 k. to nie jest tanio i w sumie chyba tylko w 4 miastach to jest. Tak wlasciwie 800 to mam i moglbym odrazu zaplacic, ale jak wczesniej mowielm to jednak duzo kasy. Duzo pieniedzy mozna wydac na cos co co sie przyda i zastanawialem sie, czytalem fora. Ty mowisz ,ze mozna nauczycielem zostac inne osoby pisza ni, ze nie bo sie przepisy zmienily w british council pan w obsludze klienta stwierdzi, ze sam nie jest pewien.Probowalem znalesc ludzi co to konczyli i do wiedziec sie czy to pomogloim w jakikolwiek sposob w karjerze, al e nie znalazlem zadnych informacjii na ten temat. O to mi chodzi prace mam , nic teraz oprocz tego nie robie, wiec czas w sumie tez, problem w tym ,ze jesli cpe daje tylko potwierdzenie znajopmosci angielskiego i satysfakcje z tego to dla mnie nie jest to warte 800 f.
Semestr to raczej 5 miesięcy. I dlaczego koniecznie British Council? Dobry kurs można pewnie mieć za 1.5k, a niezły (jak poszukasz) za 1-1.2k.
... musisz sie zdecydowac, dowiedziec sie od siebie czego chcesz
zawsze mozesz sie uczyc samodzielnie
pozdrawiam
ja znam osoby ktore samodzielnie sie uczac zdaly cae
takich, ktorzy zdali cpe nie znam bo cpe w sumie jest trudnym egzaminem
ja teraz sie ucze samodzielnie tzn glownie duzo slucham podastow itp
audiobookow i czytam ksiazki
pozdrowka
trzeba miec tylko solidne podstawy i uwazam ze potem mozna sie uczyc samodzielnie
pozdr
Chcialem zlozyc dokumenty na Ul na stosunki miedzynarodowe po angielsku , we Wroclawiu tez jest administracja w businessie po angielsku, nie wiem czy bym sie dostal na te mgr. ale pewnie bylo by lepiej z certyfikatem .
Cytat: lukross
Chcialem zlozyc dokumenty na Ul na stosunki miedzynarodowe po angielsku , we Wroclawiu tez jest administracja w businessie po angielsku, nie wiem czy bym sie dostal na te mgr. ale pewnie bylo by lepiej z certyfikatem .

wyslij im email i sie zapytaj.....czego wymagaja
i co po tym bedziesz robil ?
wytatuujesz sobie ten dyplom na plecach
tak szczerze to na rynku pracy niewiele ci te fikusne studia dadza
....
Chyba na to ide , siedze teraz nic nie robie to po co mam czekac , jak do Polski pojade to to dopiero sie zalapie na marzec nastepny egzamin, a tak jzu to bede mial. Jak sie zdecyduje zostac i isc na uniwerek tu to nakazdym prawie kierunku to wymagane jest. Zreszta w przypadku gdy che zmienic tu prace na troche lepsza nie majac wyksztalcenia w uk to musze to musze to miec , poprawi moja gramatyke i ogolnie jezyk.
Temat przeniesiony do archwium.