List

Temat przeniesiony do archwium.
Nie wiem czy wybrałam dobry temat, ale kompletnie nie potrafię pisać listów :/. Napisałam jeden, czy ktoś mógłby pomóc mi go sprawdzić? Polecenie:

Kilka dni temu dostałeś/dostałaś prezent, który ci się nie spodobał. Napisz o tym w e-mailu
do kolegi z Anglii:
• wyjaśnij, z jakiej okazji otrzymałeś/otrzymałaś ten prezent,
• wytłumacz, dlaczego nie ucieszyłeś/nie ucieszyłaś się z jego otrzymania,
• napisz, co zamierzasz zrobić z nietrafionym podarunkiem.
Podpisz się jako XYZ. Rozwiń swoją wypowiedź w każdym z trzech podpunktów, pamiętając, że długość
e-maila powinna wynosić od 50 do 100 słów. Oceniana jest umiejętność pełnego przekazania informacji,
spójność, bogactwo językowe oraz poprawność językowa


Mój list:

Dear Tom,
Hope you're OK. Thanks for your email. Sorry for not writing for so long. I wanted to drop you a line to tell you about my new present.
I organised birthday party in my house few days ago. I invited a lot of people. I got many presents. The book that i want to tell you was one of them.
I was very joyful, because I got a marvelous presents, but I don't ready. I usually watch a film. It was fan-fiction. I don't like this book.
I'm going to give this present for my friend. She like fan-fiction. I think, she'll be very cheerful. She is having a name-day party this Friday. I hope she'll pleased.

Let me know as soon as possible. I must go now
Best whishes,
XYZ


To co jest podkreślone musiałam wykreślić, bo było zbyt dużo słów. Ale moglibyście sprawdzić również to. Jeszcze jedno pytanie: Czy powinny być akapity?

Liczę na szybką pomoc. Bo potrzebuję tego teraz. Z góry dziękuję.
It was book fan-fiction. I don't like this book.
W tym fragmencie chodziło mi o tą książkę. Nie wiem, czy to widać. A w drugim zdaniu chciałam napisać że nie lubię książek tego typu, ale nie wiem jak.
Dear Tom,
Hope you're OK. Thanks for your email. Sorry for not writing for so long. I wanted to drop you a line to tell you about my new present.
I organised PRZEDIMEK birthday party in my house PRZEDIMEK few days ago. I invited a lot of people. I got many presents. The book that i< -DUŻA LITERA want to tell you BRAK SŁOWA was one of them.
I was very joyful because I got aNIEPOTRZEBNY PRZEDIMEK marvelous presents, but I don't ready< -TO NIE JEST CZASOWNIK!!! CO TAM W OGOLE CHCIALAS NAPISAĆ?. It was A FANFICTION BOOK. I don't like this book
I'm going to give this present forTO my friend. She like< -ONA LUBIĆ fan-fiction. I think she'll be very cheerful. She is having a name-day party this Friday. I hope she'll BRAK SŁOWA pleased.

Let me know O CZYM ON MA CI DAĆ ZNAĆ??? as soon as possible. I must go now
Best whishes,
XYZ
USUNĄŁEM TEZ NIEPOTRZEBNE PRZECINKI

To co jest podkreślone musiałam wykreślić, bo było zbyt dużo słów. Ale moglibyście sprawdzić również to. Jeszcze jedno pytanie: Czy powinny być akapity?
edytowany przez zielonosiwy: 07 gru 2016

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie