W rok do FCE z A2?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam angielskiego uczę się od stycznia tego roku. Na testach znajomości języka online wychodzi mi tylko a2.
Czy waszym zdaniem jest możliwe ogarnięcie języka na tyle, żeby w przyszłym roku zdać FCE?
Teraz w wakacje nie mogę się zbyt wiele uczyć - ale staram się chociaż rano obejrzeć jeden odcinek serialu po angielsku na ororo (gdzie szybciej sprawdzam znaczenie słów) i chociaż coś przeczytać i tłumaczyć wieczorem - ponieważ pracuję (za rok kończę szkołę - wiecie praktyki zawodowe - zawodówka), ale gdy zacznie się rok szkolny mam jakieś pięć / cztery dni w tygodniu na naukę języka.
Zakupiłem niedawno podręczniki Szkutnika z wiedzy powszechnej - Gramatyka oraz "Mówimy po angielsku" z płytą.
Mam zamiar jakiś miesiąc po ukończeniu szkoły wyjechać za granicę, jeśli by mi się udało to najpierw jako au pair, ale z tym może być problem... nieważne.
W każdym razie muszę znać język jak najlepiej.
Możliwe?
hej, jak to mówią dla chcącego nic trudnego ;)
Tak na serio uważam, że może to stanowić nie lada wyzwanie :D Jeżeli się odpowiednio zaweźmiesz i faktycznie te 4,5 dni tygodniowo będziesz poświęcał na naukę to powinno być ok. Dodatkowo, możesz znaleźć sobie jakiegoś towarzysza do rozmów np. na skype. Najlepiej jest sprawdzić zdobyta wiedzę w praktyce ;)

« 

Pomoc językowa

 »

Studia za granicą