fce i cae

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Mam pytanie do osób, które mogą być w podobnej sytuacji.
Swój język angielski oceniam na poziom upper intermediate. Zastanawiam się czy rozpoczynać przygotowania do certyfikatu FCE i CAE?
Z językiem angielskim miałem do czynienia właściwie od podstawówki. Ostatnio w swojej poprzedniej pracy używałem język angielski specjalistyczny (zagadnienia finansowe i księgowość), największym problemem jest dla mnie prawidłowe używanie czasów angielskich i brakuje mi słów w rozmowie na konkretny temat.
Na naukę chce poświęcić dwa semestry i w przyszłym roku najpóźniej w listopadzie zdać egzamin.
Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji doradźcie, jeśli podejmę pracę w nowej firmie to będę korzystał z zajęć, które organizuje firma, dlatego moim zdaniem lepiej przygotować się do certyfikatu FCE.

Pozdrawiam!
Jeśli uważasz, że upper-intermediate, to zdecydowanie CAE. Zresztąwystarczy poszukać w Internecie testy na FCE i CAE lub poprzeglądać książki napisane pod kątem obu certyfikatów, by zobaczyć, czy może jednak CAE nie jest za trudny.
Witam serdecznie,

Dzięki za informacje, przerobie testy z obu poziomów i zdecyduje.
Pozdrawiam!
Na co się zdecydowałeś? Z tego co piszesz to zgadzam się z przedmówcą i myślę, że CAE. Jeśli działałeś już w tym kierunku to się podzielprzeżyciami ;-)
A jeśli szukasz więcej informacji to tutaj mały przewodnik po CAE i materiały
http://coursefinders.com/pl/studentlibrary/2497/egzamin-cambridge-advanced-english

« 

Pomoc językowa

 »

Szkoły językowe