Wymowa litery "h" w języku angielskim

Temat przeniesiony do archwium.
Podobno literę "h" wymawia się inaczej niż w języku polskim (ja tam nie słyszę różnicy), ale na razie nie mogę znaleźć nic konkretnego na ten temat. Zatem, jak Wy to robicie? Wymawiacie "h" jakoś z przodu? Chodzi mi o to, że jak w zwykłym polskim słowie, na przykład "chaos" (i tak nie polskiego pochodzenia, wiadomo, ale ono mi do głowy akurat przywędrowało), wymawia się "ch", ma się wrażenie, że ze środka gardła dźwięk się wydobywa - więc w języku angielskim mówi się widocznie inaczej.
Wybaczcie, jeśli to głupie pytanie, chociaż podobno żadne pytanie nie jest głupie. (;
wpo lskie'ch' - tyl języka unosi sie do podniebienia. Jest to głoska bezdzwieczna
angielskie /h/ - jezyk nie przyblize sie do podniebienia, pracuje tylko krtan. Jest to jakby niesamogloskowy poczatek samogloski, ktora nastepuje po tym dzwieku
Nadal nie bardzo rozumiem. Czyli po prostu język nie zmienia pozycji i leży sobie na dole? Tylko jest taki problem... Jak wymawiam po polsku słowa zawierające literę "h", nie czuję, by mi się język do podniebienia zbliżał.
bo nie zwracasz uwagi na polska wymowe.

 »

Pytania dotyczące języka angielskiego