write with me ^^

Temat przeniesiony do archwium.
Hi,

I'm looking for someone who will be interested in writing e-mails only in English language.
Ok,ok - I know it would be difficult (different levels of knowledge of the language) but shall we try ?

I can write about everything and nothing and I warn - my grammar and combining words aren't perfect (yeees I already incentive YOU).

I promise that this will be an amazing experience but if you won't (or I ;p) be satisfied - we will end our 'relationship'.

contact: [email]
Hi
Are you still interested in practice English in writing by e-mails?
You can also write with people from another country - on omegle ;)
I think it's good idea to make our english better.
I think it's good idea to make our english better.
np
... a good way to improve our English.
Chętnie popisałbym z kimś maile po angielsku, żeby poprawić swój angielski w tym gramatykę. Jak ktoś zauważył można też konwersować z obcokrajowcami, wtedy dobrze się oswajamy się z wymową.
Are you still looking for someone who will be interested in writing email?
Chętnie z kimś popiszę po angielsku poprzez maile. Mój angielski nie jest rewelacyjny ,ale nie używam go na co dzień co wiąże się z zapominaniem słówek..a tego nie chcę ;) Jeśli ktoś zainteresowany proszę o wiadomość. See you later.
Dołączam! Jeśli ktoś chętny zapraszam do rozmowy! Mój angielski nie jest najlepszy ale myślę, że można się dogadać. Czekam na wiadomość! ;)
Ja bym chciała właściwie z kimś po angielsku pogadać. ;) Gdyby ktoś nie był czegoś pewny, to zawsze na forum można zapytać - a praktyka wiele daje. ;) Szkoda tylko, że nie ma jak znaleźć osoby skorej do konwersacji.
Fajnie by było umieć perfect angielski żeby można było sobie popisać z takimi właśnie osobami.
Perfekcyjnie to się chyba nie da. W każdym razie ja polskiego nie znam perfekcyjnie.
Mam nadzieję, że w wakacje trochę się forum ożywi - jeśli chodzi o wątki dotyczące rozmowy wyłącznie po angielsku nikt się nie odzywał od... aż mnie przeraża, ile czasu minęło.
Też chętnie z kimś popiszę po angielsku. Mój angielski nie jest doskonały, a bez praktyki sama nauka szybko ucieka z głowy.
No to ludzie - nie ma co gadać (heh), trzeba działać. ;) Do matury jeszcze trochę czasu zostało, ale nie tak dużo. Po jej napisaniu postaram się utworzyć jakiś wątek w części forum, gdzie się tylko po angielsku rozmawia - no chyba że mnie ktoś wyprzedzi! ;)
hello
No one is replying... hmmm? Well, you can join us. ;) The thread is named "Writing in English" ("English Only" subforum - Heh, I'm not sure if it's really a subforum, but you know what I mean.).
byloby to fajne popisać z kimś po angielsku...znacie jakieś stronnki?
Hey :D Are you still interested to talk by e-mails? :D
Cytat:
No one is replying... hmmm? Well, you can join us.

How your so-called 'matura ' was? I hope you got through it with no difficulties , however I recall mine as quite demanding because of maths and physics at extended level ,but it somehow passed me by - I'm not thinking about this now not carrying about it at all if I'd be honest l. :)
Cytat:
No one is replying... hmmm?

Well. All that depends upon people's free time . I can reply at anytime despite my pretty tight schedulge I'd got - I can hardly call my own this week , too many things to be done at almost in no time ;).
btw, I'm right in the middle of decorating my flat ... I just can't wait to see it totally done -out although still awful lot have remained .
Cytat:
.. a good way to improve our English.


albo :' a good way to skill up'
Hello everybody. I can write with someone. If you want, let me know:)
Cytat:
Hello everybody. I can write with someone. If you want, let me know:)
...Rite, I'd be pleased to have tackled some quantum mechanics' issues if only you'd be up to ,
Hi! I can write with someone too! I don't speak (and write) perfect but i can try, if you want try too, write to me.
Tak samo jak po polsku, po angielsku KORESPONDUJEMY Z KIMŚ natomiast piszemy "DO kogoś".
to correspond with sb. = korespondować z kimś/pisać listy/maile
to write with a pen = pisać piórem
Temat przeniesiony do archwium.