MATURA USTNA Z ROSYJSKIEGO

Temat przeniesiony do archwium.
Hey! Tyle piszecie tylko o angielskim! Ja zdaje rosyjski...moze ktoś miał juz ustna i zechciałby się podzielic tematami na podstawowy ? Z góry wielkie dzieki !! pzdr!
bo jakbys nie zauważył/a to jest strona poswiecona j. ang
u mnie w szkole ludzie zdawali rosyjski. tzn z mojej klasy. ja jutro lece na ang, wiec jak kogos spotkam to moge popytac, o ile za pozno nie bedzie. ale o podstawowy tylko jesli juz [;
aha, kola. nie badz taka nietolerancyjna. lukar nie zalozyl jeszcze strony o rosyjskim, jak bys nie zauwazyla. a to angielskie forum jest chyba najszersze i najczesciej odwiedzane. daj czlowiekowi popytac ;]
ooo! to badz tak mily i napisz!!! ja zdaje dopiero 25 IV, wiec bym sie zalapala!! pozdrawiam
no niestety spotkac nikogo nie spotkalam, bo wszyscy zdajacy rosyjski mieli egzamin juz w poniedzialek. ale z tego co wiem, to rozmowki byly raczej tendencyjne, a czesc sie tez powtrazala tj. z innych jezykow. tzn np i w angielskim i w niemieckim byl ponoc facet na drabinie z wiertarka. jutro z kolei zdaje niemiecki podstawowy, wiec juz sie boje tego co bedzie...
bedzie dobrze:) nic sie nie boj;-)!!! lepiej mnie ratuj i skoluj russs...;-) bo ja na serio mam prawo sie bac;-)!!
ja tez zdaje ruski rozszerzony, 28-go, nigdzie nie moge trafic na tematy , z angielskiego wszedzie pelno, a z ruskiego zero :/.
Jak sie o czyms dowiem to napisze.
ja zdaje ruski podst. 25-ego :( z tego co mi mowila kolezanka to trafila chyba na najtrudniejszy zestaw. Miala sie nie zgodzic z tym co mowi jej egzaminator na kursie czy egzaminie na prawko i cos zwiazenego z ochrona srodowiska (ze stresu sama nie pamietala tego ;p ) ale zdarzaly sie tez zestawy gdzie trzeba bylo przedstawic nowa kolezanke czy kupic znaczki na poczcie... modle sie o najlatwiejszy :) dopiero 3 lata sie ucze ruskiego wiec o ochronie srodowiaska za duzo im nie powiem ;p Pozdrowienia dla wszystkich kamikadze :P
jesli chodzi o woj. mazowieckie to jak na razie udalo mi sie od przyjaciol spisac nast. zagadnienia:
*dzwoni do ciebie kolega. powiedz mu,ze miales urodziny. gdzie urzadzales jakie dostales prezenty i cos z iloscia osob.
*cos z wynajmowaniem pokoju
*wypadek smochodowy
*kol. chce sciac wlosy. przeknaj ja,zeby tego nie robila.
Witam wszystkich!!Ja takze zdaje rosyjski rozszerzony,ale dopiero 27.04,wiec jak ktos zna juz jakies tematy to podzielcie sie prosze wiedza.Z gory dzieki
Dzięki za to że wogóle odpisaliście :)))
Ja zdaje rosyjski podstawowy 26 IV...wiec jak jeszcze znacie jakies zestawy to piszcie. Bo u mnie znajomi to tylko anglika zdają, a Ci co ruski to właśnie we wtorek! :( Z góry dzięki za pomoc no i życzę wszystkim POWODZENIA !! DAMY RADĘ!!
Proszę o pomoc: ruski ustna choś co kolwiek .... Ludzie piszcie
hej :D ja juz jestem po!! 18/20 glupek! zapomnialam ze na drugiej stronie sa te pytania i przygotowalam sie tylko do obrazka :P a pytania czytalam w trakcie odpowiadania ;p Mialam obrazek w restauracji. Jakas para siedziala, pila wino, kelner stal przy ich stoliku z butelka. Pytanie bylo do tego takie: z jakiej okazji oni wyszli na kolacje i pija wino... i gdzie ty wychodzisz i co jesz.
Jesli chodzi o druga czesc..... :
*twoj kolega mial wypadek, powiadom wychowawce co sie stalo, i zapytaj na jakich zasadach udzielaja pomocy obcokrajowcom
*czemu zapisalam sie na kurs prawa jazdy, czego sie uczylam na kursie
*przekonaj kolezanke aby przyjechala do ciebie na swieta, ona boje sie podrozowac zima :)
To by bylo na tyle :P Zycze powodzenia :) Ja w srode jeszcze angielski rozsz. zdaje :D
no b. fajnie ze piszecie, szkoda tylko ze same podstawowe, ja akurat gadam na rozszerzonym....
jakby ktos cos mial to bede b. wdzieczna.
Gratulacje !! To świetny wynik...ciekawe jak ja jutro sobie poradze....boje się :(( nie wiem jak wygląda to całe przygotowywanie się do odpowiedzi :/ da sie wszystko zrobic w 5 min ?
siemanko stego co się dowiedzia łam to wiem że na rozszerzonej był jakiś dialog o banku. to wszystko wiem jednak jeszcze coś o podstawie wiem żę byłlly fotografie na których było: rozwalony autobus coś związanego z terropryzmem, coś o powodzi, potem coś o małlrzeństwie trzymającym się za rence, chłopak dziewczyna i pies, biblioteka i jacyś ludzie w niej, jakieś bióro 2 mężczyzn jeden drugiemu podaje jakąś kartke i to wszsystko. A co do rozmów to też o powodzi, o wyprawie na sybir, coś o skklepie, więcej nie pamiętam ale jak coś mi się przypomni to napiszę a mam ustny dopiero 22 i jestem z woj kujawsko-pomorskiego! :D
ja mam jutro rosyjski ustny wiec napisze co mialam:] pozdro dla wszystkich nie banalnych ludzi ktorzy odwazyli sie zdawac ruski a nie angola czy niemca:D
hehe, to ze zdajemy angielski nie oznacza wcale, że jestesmy banalni. W szkole mialem jeszcze rosyjski i hiszpanski, ale z angielskiego czuje sie najmocniejszy. No ale mimo wszystko zycze jutro powodzenia. Ja mam jutro moj banalny angielski:D:D pzdr
Hmm... I co nic wiecej z tego rosyjskiego?? A moze jest gdzies jakas stronka gdzie jest wiecej... ??
jak zdawałeś ruski to powiedz co miałeś
Ja zdawalam rozszerzony.
Stymulus byl o swietach. 6 fotografii i obrazkow z roznych swiat - Wielkanoc, Boze Narodzenie, Sylwester, urodziny, Walentynki. i trzeba bylo mowic o tym jak sie przygotowujemy do poszczegolnych swiat, jak je obchodzimy i jakie przyszly z Zachodu.
Z tematow do wyboru bylo cos o stresie, prawdopodobnie skutki i przyczyny oraz "moj dom jest moja twierdza" - co przez to rozumiesz.
macie pytania z ruska? 17 mam ustny egzamin ;/
Temat przeniesiony do archwium.