Matura 2011 ustna

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Mam kilka pytan odnośnie matury ustnej z angielskiego
1.
Czy to prawda że pytania do obrazka nie są juz zapisane pod ilustracją tylko czyta je egzaminator? boje się ze nie zrozumiem :(
2.
Czy tutaj są wszystkie tematy na mature? Jest ich tylko 15? - czy słownictwo z tych działów powinno wystarczyć na mature ustna (podstawowa)?
http://www.t4tw.info/angielski/matura.htm
3.
Co jeśli odpowiem na pytanie ale nie będę mowił poprawnie jeśli chodzi o gramatyke? np. uzyje złego przyimka, nie dodam koncówki itd?

proszę o odpowiedz,
pozdrawiam.
1. Tak, pytania do ilustracji są zapisane tylko i wyłącznie w zestawie egzaminatora.
2. Tematy z tego co się orientuję zmieniają się rok rocznie, oczywiście warto przećwiczyć arkusze maturalne z poprzednich lat. ;)
3. To nic, że użyjesz złego czasu, czy też nie dodasz końcówki. Odpowiedź zostanie Ci uznana , musisz tylko przekazać daną wiadomość, może niepoprawnie gramatycznie, ale przekazać. Polecą Ci jedynie punkty za poprawność gramatyczną.
A jak jest jesli chodzi o egzamin pisemny - o wypracowanie? co jesli napisze z bledami?
Wiesz, maturę zdawałem w zeszłym roku. Moja nauczycielka zawsze powtarzała, że na maturze podstawowej dłuższa forma wypowiedzi (list) oceniana jest też według pewnych kryteriów: informacje 4pkt, poprawność 2pkt, bogactwo językowe 2pkt, forma 2pkt. Jeśli popełnisz błąd gramatyczny, to automatycznie polecą Ci punkty za poprawność, jednak dostaniesz punkt za przekazanie informacji. :)
Nie stresuj się, ustną zdają wszyscy, gorzej z pisemną, ale poradzisz sobie. Matura podstawowa to pryszcz w porównaniu z rozszerzeniem. :)
Jeśli twoja odpowiedź jest zrozumiała, to pomimo błedów dostajesz punkty za treść, tracisz jednak za umiejętności językowe (na ustnej) i poprawność językową (na pisemnej). Czasami jednak błędy mogą powodować, że twoja wypowiedź jest niezrozumiała. Wtedy nie otrzymujesz też punktu za treść. Dokładnie jest to wyjaśnione na portalu Maturahelp.
mam pytanie nie zdałam matury ustnej z angielskiego i czy wie ktoś może czy na poprawce w sierpniu będą te same zestawy co w maju? może ktoś miał już kiedyś poprawkę albo wie po prostu.bardzo proszę o odpowiedź.
nie, zestawy sa inne w terminie poprawkowym
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Szkoły językowe