Najlepszy sposób na nauczenie się angielskiego.

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 56
poprzednia |
Jaki jest najlepszy sposób na nauczenie się płynnie angielskiego?
Niestety trzeba sie nauczyc MOWIC.
W jaki sposób najlepiej? :)
Cytat: pazday
W jaki sposób najlepiej? :)

.....to be locked up in one cell with a liberal college professor from Berkley and a hardass con from New Jersey? :)

It's only an idea, ok :)
Dlaczego np. Penelope Cruz albo Antonio Banderas tak dobrze mowia po angielsku?
Oni sie tam urodzili, czy mieszkali (od ilu lat?), czy co ?

Ja sie ucze angielskiego od podstawowki, teraz jestem w 2 liceum. W szkole wszystko rozumiem, nic nie sprawia mi problemow, mam tez kolege z ktorym TYLKO rozmawiam po angielsku, ale jesli chodzi o filmy, to prawie nic zrozumieć nie mogę, nawet jesli sa napisy (angielskie oczywiscie). Dlaczego ?
Wina moze lezec w tym w jaki sposob sie uczysz jezyka. Jak nie mozesz rozumiec natiwow to znaczy ze nie miales tego przerobionego na lekcjach.
Nikt Ci nie moze powiedziec dlaczego tak jest - jedno, myslenie ze sie uczymy a aktuakne uczenie sie czegos to jest roznica. Jak to moze byc ze rozumiesz obcych, a natiwow nie- jakiego jezyka ty sie w ogole uczysz. Jest mnostwo stron w internecie zeby powolutku sie przyzwyczajac do jezyka. Chyba na twoje lata nie musze Ci mowic jak sie czegos szuka.
>>ale jesli chodzi o filmy, to prawie nic zrozumieć nie mogę, nawet jesli sa napisy (angielskie oczywiscie). Dlaczego ?

Now, I can already imagine you landing at LAX when you don't get what people are saying to you.
It can be a shocker. Maybe you should give up on that 'Hollywood thing' and just settle for some plumbing career in kelbasa land? You can still become famous, you know, if you're good at it.
Ale np. jakies filmiki na yt jak ogladam to juz duzo bardziej rozumiem. Mam wlasnie problem (chyba) tylko ze zrozumieniem filmów.
A co do szkoly... tam nauczyciel gada polskim-angielskim, duzo latwiej go zrozumiec niz natiwa, ktory jak sie rozpedzi to nie mozna zrozumiec ani jednego wyrazu. Jest na to jakis sposob? Zeby wlasnie rozumiec te filmy?
Moze to wina tego ze ksiazek nie czytam, moze za malo zwrotow znam, moze musze sie osluchac. Nie wiem ;/

edit
O! A to co kolega mi tutaj caly czas po angielsku pisze bez problemu rozumiem.

@up
Is there any famous singer known in America who can't speak english but can sing in english?
edytowany przez pazday: 12 maj 2013
Snoop Dogg? :) He doesn't speak English.

Now what, you want to become a singer?

p.s. on second thought, snoopy doesn't sing in English either, it was a wrong shot, I guess :)
edytowany przez savagerhino: 12 maj 2013
Snoop Dogg doesn't speak english? ^.-
He even comes from California as I know so how would it be possible?

Or maybe I understood you wrong.
edytowany przez pazday: 12 maj 2013
He speaks Ebonics, not real English.
In the same way, Arnie S... who speaks American (but with such a nice Austrian accent) has managed to get elected as Governor...
poczytaj tu http://www.angielski.edu.pl/porady_i_ciekawostki_jezykowe/jak_skutecznie_nauczyc_sie_angielskiego_26906.html
spróbuj filmów z napisami, w wiekszości filmów w c+ można włączyć napisy po polsku i wyłączyć polskiego lektora -oglądasz w oryginale ale masz tekst tłumaczenia.
Wszystko zależy od tego, czy masz jakieś predyspozycje czy nie. jednym osobom łatwiej przychodzi nauka języka, a innym nie. Ostatnio coraz częściej mówi się o metodzie 5S, ponoć jest lepsza od metody callana. Zobacz tutaj: http://metoda5s.pl/najwieksza-wada-metody-callana/
A czy ktoś miał doczynienia z metodą callana??? Jest skuteczna?? Chciałam podciagnąć angielski i prawdę mówiąc nie mam na to zbyt wiele czasu. Myślicie że warto zastosować metodę callana???
spróbuj metody językowej 5S, podstawą jej działania jest nauka, która przebiega tak jak u dziecka -czyli w sposób naturalny.
Cytat: bubusia84
spróbuj metody językowej 5S, podstawą jej działania jest nauka, która przebiega tak jak u dziecka -czyli w sposób naturalny.

problem jest w tym, ze czxlowiek dorosly juz nie jest dzieciem i inacej sie uczy. NIEMA czegos takiego, ze 'nauczysz sie w ten sposob jak dziecko', bo 1. kazde dziecko uczy sie unaczej, 2. kazdy dorosly czy sie inaczej. Nikt jak juz dorosnie, nie jest tabula rasa.
Witam. Poszukuję jakiejś strony na której byłyby jakieś ciekawe materiały wideo czy słuchanki, wraz z transkrupcją. Czegoś w tym stylu http://www.dw.de/deutsch-lernen/video-thema/s-12165 , tyle że po angielsku, gdyż też mam spory problem z rozumieniem ze słuchu. Możecie coś polecic?
Z tą metodą 5s to jest tak, że, może człowiek nie uczy się już tak jak dziecko, ale przecież wyobraźnię też ma. Chodzi o to, żeby ćwiczyć mózg i być kreatywnym, a wtedy nauka idzie łatwiej.
>>>>>Z tą metodą 5s to jest tak, że, może człowiek nie uczy się już tak jak dziecko, ale przecież wyobraźnię też ma.
...z tym sie nie zgodze, bo niektorzy sie do nauki jezykow po prostu nie nadaja.
>>>Chodzi o to, żeby ćwiczyć mózg i być kreatywnym, a wtedy nauka idzie łatwiej.
...prosze podac mi dokladnie badanie wykonane przez naukowcow na ludziach, ktorzy po prostu nie sa kreatywni, bo ich talenty leza w innej dzialce. Twierdzenie, ze to tak jest - bo kazdy to mneij wiecej wie, nie jest dowodem.
Tak jak ktoś pisał - trzeba zacząć mówić. Kurs z lektorem, najlepiej "native" może sprawić cuda. Takich korepetytorów jest na pęczki o czym świadczą bazy ogłoszeń serwisach na ww.e-korepetycje.net lub podobnych. Wystarczy chcieć i się nie bać;)
A co Ty ich tak reklamujesz?
Jeszcze wrócę do dyskusji na temat metody 5S, nie wszyscy są z niej zadowoleni, ale jest też wielu zwolenników takiej metody, znam też sam osobiście 3 osoby, które są w pełni zadowolone z takiej metody nauki języka angielskiego. W internecie jest mnóstwo artykułów na temat tej metody np.: http://metoda5s.pl/najwieksza-wada-metody-callana/. Można w nich znaleźć pomocne informacje.
edytowany przez Prald: 03 cze 2013
A ja się właśnie zapisałam na kurs z NATIVE TRAVEL i spróbuję szlifować język żeglując po Mazurach. Mają native speakerów i uczą met. Colina Rose. Czy ktoś z Was zna możę tą metodę? Proszę o opinie.
Każdy wybiera taką metodę nauki, jaka mu odpowiada. Jedni wolą naukę na pamięć, inni wolą szukać innych rozwiązań, które byłyby równie przydatne, tak jak metoda 5s. Nie ma reguły.
Cytat: Ina_123
Każdy wybiera taką metodę nauki, jaka mu odpowiada. Jedni wolą naukę na pamięć, inni wolą szukać innych rozwiązań, które byłyby równie przydatne, tak jak metoda 5s. Nie ma reguły.

Dokładnie... z wszystkich sposobów nauki metoda 5s jest mi najbliższa, własnie przez tą kreatywność, ale jeśli chodzi o oswojenie się z mówieniem myślę, że taki kurs z native speakerami jak ma Native Travel w przyjemnie relaksujacym otoczeniu i miłej atmosferze rozwiąże mi język.
Najlepszy sposób to nauka z kursami na Multikurs.pl. Poelcam! :)
Hej,

Przede wszystkim trzeba chcieć się nauczyć i w każdej wolnej chwili obcować z językiem..
Ja nigdy nie nauczyłam się niczego przez lekcje, kursy itp. Jak robisz coś na przymus to o wiele trudniej Ci to idzie (przynajmniej ze mną tak jest). Trzeba się zaciekawić nauką języków, łączyć pożyteczne z przyjemnym - tylko wtedy osiągnie się sukces.

Jeden z moich sposobów - oglądać filmy bez tłumaczeń (ewentualnie z napisami, ale żeby nie cały czas je czytać, tylko gdy nic nie rozumiemy), wsłuchiwać się i czasem coś tam powtarzać za aktorami (tak jak robią to bardzo często dzieci ;).

Drugi (bardziej rozrywkowy) to muzyka - jeśli ktoś lubi trochę pofałszować - wybierasz piosenki, w których jest bardzo dużo słów, wsłuchujesz się, sprawdzasz tekst, sprawdzasz tłumaczenie i podczas słuchania danego utworu śledzisz jak dane słowa są wymawiane, co znaczą i oczywiście powtarzanie jest wtedy nieziemsko łatwe i przyjemne, bo wiele słów jest przeciąganych. Dodatkowo dzięki melodii szybciej się zapamiętuje ;)

Ja w ten sposób zaczynałam. Czasochłonne, ale skuteczne i zapamiętujesz na długo, a nie jak z lekcji słynne "zakuć, zdać, zapomnieć". Później jak już zna się większość podstawowych zwrotów to idzie z górki, bo potrafi się z każdym dogadać i z biegiem czasu poznaje się nowe, trudniejsze słowa i potrafi się budować ciekawe zdania.
Powodzenia dla tych co muszą, bo ci co chcą i tak się nauczą.

Pozdro ; )
My suggestion is native speaker:) Ja od miesiąca lece na skype z taka nauczycielką Amy Louis Vetter na english by phone
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 56
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa