"Jak nauczyć się angielskiego?"

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym prosić o poradę i ewentualne opinie.
Mam 25 lat. Nigdy nie miałam angielskiego w szkole, na studiach. No może raz poszłam na kurs, ale zrezygnowałam po 2 lekcjach jak na I zajęciach w wieku 23 lat uczyłam się owoców, a na drugich przez całe zajęcia odmiany był czasownika "byc".
Ukonczyłam studia i jakoś "przezylam" bez tego angielskiego. Mimo, że jak wyżej wspomniałam nigdy nikt nie udzielał mi lekcji to rozumiem ok. tysiąca słow i potrafię pooglądać angielski serial z napisami i w wiekszości go zrozumieć. W pracy mam lekką styczność z ang. tj. piszę czesto w tym języku maile.
Jednak z powodu chęci zmiany pracy chciałabym nauczyć się angielskiego. Wiem, pojecie "nauczyć się angeilskiego" jest dość rozległe. (Dodam, że interesuje mnie praca w korporacji sektor bankowy.)
W wiekszosci ofert o pracę widnieje "bardzo dobra znajomość w mowie i piśmie" i taki poziom mnie interesuje.
Czy ktoś może poradzić ile mniej więcej czasu może zając opanowanie takiego poziomu? W jaki sposób najlepiej się uczyć? Niestety nie sprawdza się u mnie metoda kucia słow na pamięc.
Czy skupić się na gramatyce? Proszę o sensowne rady i pomoc.
Według mnie najlepsza i najszybsza metoda to otoczenie się jezykiem angielskim, tkzw immersion method. Idealnie, spakuj się i wyjedz do anglojęzycznego kraju, gdzie uczysz się, pracujesz, rozmawiasz tylko i wyłacznie po angielsku. Jeśli taka metoda nie wchodzi w grę, zrób to w zaciszu domowym, ogladaj angielską TV, filmiki na YT- jest ich mnóstwo, nawiąż kontakty z osobami anglojęzycznymi przez portale społecznościowe, grupy dyskusyjne itp. Czytaj, pisz i mów po angielsku ile się da.
Jak masz ochotę to zapraszam na mój kanał YT- nazwa jak mój username na tym forum, gdzie znajdziesz sporo filmików, głównie gramatycznych.
Przede wszystkim znajdz sobie taką formę nauki która sprawia Ci przyjemność. Jeśli lubisz gotować, korzystaj z angielskich przepisów. Jeśli lubisz fitness, oglądaj filmiki po angielsku itp.
Ale pierwszą i najważniejszą rzeczą jest znalezienie na to czasu. Codziennie. Przynajmniej 3 godziny. Za jakies 2-3 lata powinnaś osiągnąć swój wymarzony poziom.
A... zawsze możesz sobie znależć anglojęzycznego partnera który nie zna polskiego :D:D:D:D to załatiwa wiele kwestii za jednym zamachem.
Pozdrawiam
3 lata po 3 godziny dziennie, żeby dostać pracę w korpo? Niezbyt budujące.
Na razie oglądam serial po ang z napisami(ok, 40 min), korzystam po 20-30 min dziennie z alikacji duolingo/memrise.
Zapisałam się na lekcje z nauczycielem, zeby zacząc rozmawiac.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie