Dlaczego past continous?

Temat przeniesiony do archwium.
31-51 z 51
| następna
OH MY GOD ...

terri napisala:
Past Continuous - coś się działo... (coś ktoś robił, czynność NIEdokonana)
Past Simple - coś się stało (coś ktoś zrobił, czynność dokonana).


Nie ma czynnosci dokonanych i nie dokonanych w czasach przeszlych!!! .to jest fizycznie nie mozliwe !!!! Wszystkie czynnosci z przeszlosci sa dokonane tylko dzieja sie w innych przedzialach czasowych po to wlasnie mamy czasy!


OBIE CZYNNOSCI SIE WYDARZYLY SA DOKONANE!

Past Continuous - coś się działo...przez jakis konkretny kawalek czasu w przeszlosci
Past Simple - coś się stało w konkretnym czasie w przeszlosci i nie ma bezposredniego wplywu na terazniejszosc bo zakonczyly sie w pzreszlosci i sa zakonczone w odroznieniu do present perfect(sa jeszcze inne zaleznosci miedzy present simple i pres per.)


0wned .......!!!!!!!!
edytowany przez big.f00t: 31 gru 2016
Cytat: big.f00t
OH MY GOD ...

terri napisala:
Past Continuous - coś się działo... (coś ktoś robił, czynność NIEdokonana)
Past Simple - coś się stało (coś ktoś zrobił, czynność dokonana).


Nie ma czynnosci dokonanych i nie dokonanych w czasach przeszlych!!! .to jest fizycznie nie mozliwe !!!! Wszystkie czynnosci z przeszlosci sa dokonane tylko dzieja sie w innych przedzialach czasowych po to wlasnie mamy czasy!


OBIE CZYNNOSCI SIE WYDARZYLY SA DOKONANE!

Past Continuous - coś się działo...przez jakis konkretny kawalek czasu w przeszlosci
Past Simple - coś się stało w konkretnym czasie w przeszlosci i nie ma bezposredniego wplywu na terazniejszosc bo zakonczyly sie w pzreszlosci i sa zakonczone w odroznieniu do present perfect(sa jeszcze inne zaleznosci miedzy present simple i pres per.)


0wned .......!!!!!!!!

Nie terri, tylko ja.
Czyli zapewne miałeś inną szkołę niż ja. Wszyscy nauczyciele, których miałam przed studiami używali określeń takich jak "czynność dokonana i niedokonana" odnośnie przeszłości. Nie chciałam Cię zdenerwować, chciałam przedstawić sytuację "po szkolnemu".
ALE - jestem teraz na studiach obcojęzycznych i powoli przekonuję się, że wiele z tego, co uczyli nas o angielskim w szkole było... no nieprawdą używaną jedynie dlatego, aby polskie dzieci mogły lepiej zrozumieć o co biega. Dlatego błąd ten nie wynika z tego, iż z premedytacją chciałam przekazać komuś złą informację. Chociaż nieśmiało dodam, że moim zdaniem sposób myślenia, który przedstawiłam nie jest całkowicie niepoprawny. W szkole się sprawdza jak najbardziej i na maturze również. Na studiach też nie mam większych problemów, ale raz jeszcze przyznaję, że profesorowie starają się "przeprogramować" nasz sposób myślenia na bardziej... praktyczny.
Juz napisalam wczesniej: 'A little knowledge......'
"Past Continuous - coś się działo...przez jakis konkretny kawalek czasu w przeszlosci"

I lived there for 10 years.
gdzie tu masz past continuous?
Cytat: big.f00t
na szybko. Nie mozesz uzyc past simple i past continuous bo:

tak jak tutaj:
I was watching TV when she called.
When the phone rang, she was writing a letter.
While we were having the picnic, it started to rain.

Jedna akcja zostala przerwana przez druga. Taki jest sens uzywania tej konstrukcji.

za mało wiesz. I dobrze zrobisz, jeżeli odczekasz przynajmniej do kolejnych zajęć na swoim kursie i będziesz mógł poprosić wykładowcę, żeby Ci wyjaśnił te rózne dziwne rzeczy, a potem wrocisz na forum i to wszystko opiszesz.
Yoohhooo !

Przeciez podaje wam linki do stron o gramatyce angielskiej ! To nie jest moja opinia. Te czasy co uzywasz sa niepoprawne wedlug tych

Cytat:
I lived there for 10 years.
gdzie tu masz past continuous?

to jest past simple nie ma tu past continuous . TAK TO JEST DOBRZE! poprzednie byly zle cofnij i przeczytaj

problem jest taki ze zle dobieracie czasy !!

tzreba trzymac jakis poziom ... ludzie przychodza po rzetelne info ...podaje zrodla i udowadniam. Wykorzystajcie to zebysie uczyc miedzy soba....

a nie wyzywac ...ze mam mala wiedze! nie pisz ze mam mala wiedze tyllko mi to pokaz!
edytowany przez big.f00t: 31 gru 2016
no lwasnie pokazalem
piszesz 'past continuous - cos sie dzialo przez kawalek czasu w przeszlosci'
daje Ci przyklad: I lived there for 10 years.
lived - cos sie dzialo
10 years - kawalek czasu
dlaczego tu nie ma past continuous?
edytowany przez mg: 31 gru 2016
mg :
Cytat:
piszesz 'past continuous - cos sie dzialo przez kawalek czasu w przeszlosci'
daje Ci przyklad: I lived there for 10 years.
lived - cos sie dzialo
10 years - kawalek czasu
dlaczego tu nie ma past continuous?

I lived there for 10 years.
Dlaczego tu nie ma past con.? Bo past cont uzywasz w 2 wypadkach:
1. Interrupted Action in the Past (akcja przerwana w przesz.)
2. Specific Time as an Interruption ....
3.Parallel Actions itd...

---------------------------------------------------------------
Nie mozna powiedziec: I was living there for 10 years ... bo past cont. opisuje inny rodzaj przesz.

I lived there for 10 years - znaczy mieszkalem ntam i juz nie mieszkam teraz
I have lived there for 10 y - Mieszakm tam od 10 lat i nadal mieszkam
I was living there for 10 years until got evicted - nie poprawne bo past cont. mowi o innych sytuacjach! czyli powinno byc: I used to live there until got evicted, I lived there and later got evicted. OK ???
I have been living there for 10 y - JEST NIEPOPRAWNE ! BO NIE MIESZKALES TAM w sensie nigdy nie wyszedles z domu ( to live jest Non-Continuous Verb) .


nie ma problemu
edytowany przez big.f00t: 31 gru 2016
jest problem, bo podales definicje, zgodnie z która trzeba uzyc past continuous w zdaniu z live.

cytujesz pojedyncze regulki, bo za malo wiesz, zeby pisac calosciowo.
@mg
juz napisalam....a little knowledge......
Cytat:
bo podales definicje, zgodnie z która trzeba uzyc past continuous w zdaniu z live.

GDZIE jest definicja ?
Cytat: big.f00t
Cytat:
bo podales definicje, zgodnie z która trzeba uzyc past continuous w zdaniu z live.

GDZIE jest definicja ?

Po raz trzeci mam ją skopiować?

'past continuous - cos sie dzialo przez kawalek czasu w przeszlosci'

tyle. Nie pisales wtedy, ze tylko w polaczeniu z Past Simple.

a to, ze piszesz 'nie ma czynnosci niedokonanych w przeszlosci', tylko pogarsza sprawe. Myli Ci sie czynnosc niedokonana i niezakonczona.
'past continuous - cos sie dzialo przez kawalek czasu w przeszlosci' i zostalo przerwane.

Tak kazda czynnosc w przeszlosci sie dokonola w przeszlosci. nie ma czynnosci niedokonoanej w przesz.

Cytat:
Myli Ci sie czynnosc niedokonana i niezakonczona.

czynnos niedokonana jest niezakoncczona a czynnosc niezakonczona jest niedokonana.

...
'czynność niedokonana' to jest kategoria gramatyczna.
Nie ma nigdzie w zadnej ksiazce (angielskiej) o gramatyce ang. czegos takiego jak czynnosc dokonana i niedokonana. Nie ma w ich gramatyce takiego pojecia...

To jest tylko w Polskiej gramatyce...

caly czas na tym forum widze jak ludzie notorycznie tlumacza z polskiego slowo po slowie... przeciez to sa dwa INNE jezyki...


sa INNE czasy ! nie ma np. czasu present perfect w polskim jezyku ! slowa sa uzywane w innych kontekstach itd....

GOOGLE TRANSLATE: Gdyby bylo tak jak ludzie na tym forum mysla ze jest to google translate tlumaczyloby idealnie wszystkie jezyki :D a tlumaczy gdzies w 60% .... bo przetlumaczenie ekwiwalentow slow...nie ustala czasow i kontekstow .... i tlumacxzenie jest nieadekwatne....
edytowany przez big.f00t: 01 sty 2017
a jest jakiś czas w polskim, który jest w angielskim, i odwrotnie?

jaki wniosek wyciągasz z tego, że nie ma czynności niedokonanych w przeszłości? Jak to się przydaje w uczeniu?
Wytłumacz mi różnicę między
I was calling a friend at 6
I called a friend
ale żebyś pokazał, że nie ma czynności niedokonanych w przeszłości.
Cytat:
I was calling a friend at 6
I called a friend
ale żebyś pokazał, że nie ma czynności niedokonanych w przeszłości.

I was calling a (any?) friend at 6 o'clock (I called my friend at 6 o'clock)
I called my friend at 6 o' clock.

czasy w ang. nie dziela sie na dokonane i niedokonane - to wymysl polskich nauczycieli (beznadziejnych z reszta z polskich szkol)

Zeby zrozumiec czasy w j. angielskim trzeba wiedziec ze tense - znaczy czas.
past simple- przeszly prosty !
past continuous - przeszly ciagly ! w nazwach jest klucz

I was calling (Zamyka sie w przeszlosci akcja trwala przez ciagly czas)
continuous - ciagly
I called ( Zamyka sie w przeszlosci akcja TRWALA ale nie dajemy informacji o ciaglosci czasowej)
simple - prosty ! nie continuous - nie ma ciaglosci!
Obie akcje sie dokonaly (tak jak wszystko w przeszlosci) Pytanie tylko na jakiej osi czasowej opiszesz te dokonane i niedokonane**(masakrka niedokonana czynnosc) czynnosci!

Wszystkie czynnosci w przeszlosci sie wydarzyly - dokonane finito ! nawet jak nie skonczyles pracy domowej to to tez jest juz finito! Dokonales nieskonczenia tej pracy domnowej!

To jest znaczenie.CZASOW. Zbiegiem okolicznosci mowimy na toCZASY!
edytowany przez big.f00t: 02 sty 2017
Jedno tylko:
Od najlepszych sie uczymy......NOT
Od najlepszych sie uczymy......NOT


loool ....I like you,,,, NOT! - NOT oznacza negacje tego zdania co je poprzedza.

Od najlepszych sie uczymy......NOT
Znaczy ze nie uczycie sie od najlepszych ?????
Zapytaj sie BrE nativa co to znaczy....
NOT - used humorously at the end of a positive statement to show that you really meant the opposite
uzyte humorystycznie na koncu pozytywnego zdania zeby pokazac ze miales na mysli odwrotnie...

terri ... jezeli nie obzcajasz o co chodzi z tym NOT! i myslisz ze tzreba z tym isc do kogos...wydaje mi sie ,ze to co napisalas jest conajmniej dziwne ...spoko no problem ...ale szokujace jest to co napisalas.
edytowany przez big.f00t: 02 sty 2017
Temat przeniesiony do archwium.
31-51 z 51
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa