Czy może mi ktoś wytlumaczyc o czym ja mam to napisac?

Temat przeniesiony do archwium.
Niektorzy uwazaja, ze wilnosc wypowiedzi na forsch internetowych nie powinna byc w zaden sposob ograniczana. Napisz rozprawkę, w ktorej wyrazisz swoja opinie na ten temat, bioraco pod uwage prawo do swobody wypowiedzi oraz mozliwosc obrony przed falszywymi oskarzeniami w Internecie.
Wywnioskowalam, ze ma byc to rozprawka opiniujaca i na tym sie skonczylo, raz w zyciu pisalam rozprawke opinujaca i to bylo o urodzinach ze jedni wola organizowac osiemnstki sami a inni z innym i pisalam 2 argumenty przeciw temu rozwiazaniu dla solenizantow i 2 przeciw dla gosci
A tutaj? Nie mam nawet pojecia o co chodzi z tymi fałszywymi oskarzeniami w Internecie
jako 1 argument przeciw możesz napisać, że fora są na prywatnych stronach i ich wlasciciele mają prawo kontrolować treści się tam pojawiające.
The First Amendment to the United States Constitution
freedom of speech - wolnosc slowa.

zielonosiwy: nie cofamy sie do epoki kamienia lupanego.

CASE CLOSED!

p.s. wolnosc religii rowniez.(niektorzy mysla ze w przypadku islamu oni maja prawo go praktykowac w USA,otoz islam nie jest religia a systemem politycznym, tak jak komunizm i powinien byc zakazany w europie i USA jako zagrozenie wolnosci slowa i wolnosci religijnej innych ludzi)
edytowany przez big.f00t: 06 sty 2017
Hmm to by był bardzo dobry argument ale do rozprawki za i przeciw
Chodzi tutaj o to, że mam napisac np 2 argumenty przeciw jesli chodzi o wolnosc slowa i 2 o oskarzeniach tak jak:
Solenizant: jesli mamy ich dwoch to przy zdmuchiwanij swieczek nie jestemy w centrum uwagi i musimy dzielic liste gosci czyli np tez osoby kt nie lubimy
Gosc: nie wiemy czy kupic 1 czy 2 prezenty gosc moze byc zmieszany oraz goscie nie znaja siebie gdyz przychodza goscie tego i tego solenizanta itp itd i to wlasnie maja byc minuusy albo plusy dla tej i dla tej sytuacji
Nie ma argumentu przeciw wolnosci slowu ktory nie bylby uwlaczajacy ludzkiej godnosci. Takze tu juz masz rozprawke na 5+ w jednym zdaniu.

Nie da sie inaczej napisac tej rozprawki. :D Pogratuluj nauczycielowi ahahahahha


co do reszty z solenizantem i goscmi :D Przyznaje sie bez bicia ,ze szczeka mi opadla jak czytalem ...
na boga nie mam pojecia o co chodzi :D ahhahaahahahahhahah
edytowany przez big.f00t: 06 sty 2017
A ja nwm o co Tobie
Aaa i tutaj tak chciałabym podziękować tym co tutaj sprawdzają moje prace: mg, zielonosiwy, terri i innym dzięki waszej pomocy z matury próbnej rozprawkę napisałam na 13 pkt czyli max :) nie było wgl błędow :p #surprise niestety ogólny wynik dosuć słabo - 82 proc, ale miejmy nadzieje, ze w maju będzie tylko lepiej :p
Myslalem ze masz 12 lat bo masz Patrycja12 lol i zdziwilem sie ze piszesz mature w maju lol :D
Liczba przy nicku nie oznacza wieku, tak samo jak imię z nicku nie oznacza tez prawdziwego imienia :p
Patricja - trzymaj sie tego co ja i mg, i inni 'starzy' forumowicze tutaj pisza - wtedy bedzie dobrze.
Tematem zadanie jest to, zeby oni zobaczyli jak przekonujesz cos..uzywajac slow takich jak...On the other hand, conversely, it is thought that, ....
Czlowiek moze pisac wszystko w internecie, od jego przygod z innymi, sprawy kucharskie, sprawy milosne, sprawy z dziecinstwa, ale nie wolno Ci na przyklad napisac...wczoraj tego a tego dnia bylam z tym a tym mezczyzna, ktory ma zone i dzieci i bawilismy sie do rana i on spoczal na mojej kanapie. W takich wypadkach, ow mezczyzna jak jeszce jego nazwiesz bedzie Cie mogl posadzic. Nie mozesz napisac ze wiesz jak ktos cos ukradl gdzie i kiedy i podawac szczegoly - ta osoba, jak jest niewinna moze Cie oskarzyc. Czytalam, ze nawet osoba ktora zabila kogos teraz skarzy gazete, ze ktos napisal jego cale imie.
Ta rozprawka polega na tym, ze musisz przedstawic dobre i zle strony internetu.
No dobrze, to rozumiem, ze nie moge tak robic, ale nie wiem jak to umiejscic w rozprawce
Wybralam: moim zdaniem wolnosc wypowiedzi powinna byc ograniczona i argumenty:
1wolnosc slowa pierwszy argument taki jak zielonosiwy podal, drugi jest o tym, ze ze wzgledu na anonimowosc ubliza sie innym forumowiczom itp itd co nie sluzy niczemu dobremu
2 mozliwosc obrony przed falszywymi oskarzeniami..... i tutaj co mam napisc, zeby zgadzalo sie z mojk zdaniem, ze wolnosc powinna byc ograniczona?
mozesz napisać, że w internecie powinno być tak samo jak w życiu czyli np. jak ktos cię pomawia, to mozesz zglosic sprawe na policje i policja ma prawo namierzyć tę osobę
No wszystko sie zgadza, ale nie o to chodzi
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia