Vince czy Advanced Learners Grammar

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Bardzo proszę Was o radę, którą książkę bardziej polecacie mi zakupić: "Advanced Language Practice" Michaela Vinca czy "Advanced Learners' Grammar"? Obydwie są na poziom C1, tak? Zatem którą warto kupić, aby przećwiczyć gramatykę zaawansowaną w praktyce? Obydwie są często polecane, jednak mam dylemat, którą wybrać. Jaka jest między nimi różnica?
"Advanced Grammar in use" by Martin Hewings. Trudniejsza i bardziej szczegółowa od "Advanced Language Practice". Mogę także polecić "Proficiency Course in English" by Frank Vivian Bywater ale ją trudno dostać.
Dzięki. Słyszałem jednak, że Hewings ma jednak mało ćwiczeń, prawda to? A mnie zależy jednak na materiale praktycznym, bo teorię mam opanowaną. :)
Mysle, ze na google znajdziesz takie cwiczenia, tylko trzeba troche pogrzebac. Zobacz strony British Council.
[nie moge uzywac polskich znakow diakrytcznych piszac ta wiadomosc wiec sorry]
Nie masz opanowanej teorii jesli nie robiles Hweings'a chyba ze przerobiles calosc gramatyki "Practical English Usage" by Michael Swan.
W Hewingsie jest tak ze masz 100 unitow. Kazdy sklada sie z jednej strony teorii oraz odpowadajacacej strony cwiczen - co rzeczwiscie nie jest duzo ze wzgledu na ogrmna ilosc zasad ktore wartaloby przecwiczyc.

Pod tym wzgledem polecam "Advanced Grammar in Use". Jest tam wicej cwiczen ale tez ilosc nie jest powalajaca. Jesli chcesz duza ilosc cwiczen to moge polecic "Grammarway 4".
edytowany przez nike_x94: 15 lut 2017
Aha, jeszcze jedno. Ukazała się naprawdę doskonała pozycja do gramatyki zaawansowanej. Angielski w tłumaczeniach 6. Ostatni poziom wydawnictwa Preston Publishing. Dużo zdań do tłumaczenia, co jest najlepszym elementem ćwiczenia gramatyki. Ponadto w odróżnieniu od brytyjskich pozycji książka jest w dobrej cenie.
edytowany przez nike_x94: 15 lut 2017
Dziękuję, nike_x94. :) Tak - przerobiłem całość Practical English Usage. :) I dlatego teraz szukam ćwiczeń na utrwalenie. Czy ten Angielski w tłumaczeniach to coś podobnego do pozycji dr Krzyżanowskiego (żółta książeczka i jeszcze dwie pozostałe)?
Hej,
Nie do końca. Krzyżanowski (rozumiem że mówisz o "100 testów") miał ćwiczenia z gramatyki ABCD oraz tłumaczenia ale pomieszane różne działy ze sobą. Poziom jest C1.
Angielski w tłumacznieach to 6 tomowa (A1-C2) pozycja do nauki gramatyki poprzez tłumaczenie zdań. Ostatnia pozycja ma premierę w tym miesiącu. Zobacz na dostępny spis treści (bo tylko to jest udostępnione). Są tam zagadnienia które osoba niebędąca na studiach filologicznych właściwie nie ma szans poznać jak np. Nominative Absolute.

Gratuluję przerobienia M. Swan'a. W takim razie pozostaje Ci tylko "A Comprehensive Grammar of the English language" by Quirk.
nike_x94,
A czy Advanced Grammar in Use Hewingsa jest bardziej zaawansowana od Gravera "Advanced English Practice" i Gethina "Grammar in Context"?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa