Ksiazki po angielsku (FCE)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
czy znacie książki, w których lewa strona jest napisana, po angielsku, a prawa przetłumaczona na polski (bądź polskie tłumaczenie jest na końcu książki)? Chciałbym przeczytać jakąś książkę po angielsku, a taki układ tekstów ułatwiłby mi znacznie lekturę;). Mój poziom to upper-intermediate.
Pozdrawiam
Spotkałem się z kilkoma takimi pozycjami:

1: Arthur Conan Doyle
Pies Baskerville'ów
Hound of the Baskerville

2. Dr Jekyll @ Mr Hyde

3. Zbiór poezji Cunninghama

4. Nie pamiętam tytułu, ale była to pozycja biznesowa.

Dwie pierwsze pozycje mam w domu, ale drugą pożyczyłam i nie ma ich w domowej bibliotece, dlatego nie podaję autora i dokładnego tytułu.
Po namyśle uważam, że lepiej jest uczyć się z dwóch książek, po polsku i po angielsku. Czytanie z nauką powinno wyglądać tak:
- czytasz polską wersję dwa, trzy razy i wynosisz ją do piwnicy;
- czytasz wersję angielską ze słownikiem, wypisujesz nie znane ci słówka;
- jeśli mimo to nie rozumiesz jakiegoś rozdziału idziesz do piwnicy i tam czytasz ten rozdział, książkę pozostawiasz w piwnicy;
- po przeczytaniu całej angielskiej wersji, przynosisz polską z piwnicy, czytasz raz i odnosisz z powrotem do piwnicy;
- wracasz do czytania wersji angielskiej.
Powtarzasz takie czytanie do skutku, tzn. do sytuacji, że czytając wersję angielską ani razu nie pójdziesz do piwnicy.
B. dobry sposób :). Ostatnio czytam Hobbita Tolkiena po angielsku. Pierwszy raz czytałam po polsku. Jest trochę łatwiej. "Wymiękłam" jednak przy pieśniach śpiewanych przez krasnoludów, spojrzałam do tłumaczenia.
Uzupełniam swój żartobliwy post, tym razem poważnie.

Oprócz książek dwujęzycznych bardzo dobre są książki angielskie pisane ze słowniczkami na marginesach i krótkimi komentarzami na końcu rozdziału.

Ostatnio ukazały sie dwie takie ksiązki:

Dariusz Jemielniak, Sabina Ostrowska
"Trzech panów w Łódce ... z angielskim"
Podręcznik do samodzielnej nauki
Wydawnictwo TELBIT (www.telbit.pl)

Dariusz Jemielniak, Tomasz Obrodzki
Podręcznik do samodzielnej nauki
Wydawnictwo TELBIT (www.telbit.pl)

W przygotowaniu jest pozycja:
"Przygody Huckelberryego Finna ... z angielskim"
Podręcznik do samodzielnej nauki
Wydawnictwo TELBIT (www.telbit.pl)

Dwa czy 3 lata temu Gazeta Wyborcza wydawała serię z dreszczykiem, na która składały się 4 pozycje, w tym:

Marc Hillefeld
"Ślady piekielnego psa"

Marc Hillefeld
"Pogoń za wampierm"

W mojej bibliotece mam jeszcze jedną podobną pozycję:

"Dom na Moczarach"
"House on the Marsh"
Wydawnictwo Felberg SJA
Ja mogę jeszcze polecić dwumiesięcznik English Matters, tam również znajdziesz obszerne objaśnienia słówek na marginesie. Archiwalne numery można zakupić na allegro, jeden numer kosztuje 7,90zł, jak się kupi minimum dwa numery to wysyłka gratis. Polecam na sam początek kupic dwa numery, bo teksty mimo iż ciekawe to są na wysokim poziomie, ale według mnie to tylko zaleta, bo czasami trzeba przeczytać wybraby artykuł 2-3 razy aby go wpełni zrozumieć a to tylko utrwali nasze słownictwo no pozwala się zmierzyć z trudnymi teksatmi.

Pozatym seria książek Bookworms (wyd. Oxford) oraz Penguin Readers (wyd.Penguin). Można dostac na allego, jest tego mnóstwo. Te książki mają po 6 poziomów, radzę zacząc od poziomu 3 (Pre-intermediate) i 4 (Intermediate), ale 5 i 6 też nie są jakimś specjalnym wyzwaniem dla kogoś kto jest na upper-intermediate. PRZECZYTAĆ MINIMUM DWA RAZY, za pierszym razem będzie troszke pracy ze słownikiem ale za drugim poleci jak po maśle. Zresztą te książki mają na końcu mini słowniczek, ale tam jak dla mnie jest za mało słówek wyjaśnionych.

Tymi książkami to bym się wymienił mam ich z 10, różne tytuły, poziom od 3 do 6.
>czy znacie książki, w których lewa strona jest napisana, po angielsku,
>a prawa przetłumaczona na polski (bądź polskie tłumaczenie jest na
>końcu książki)?

Mam takie wydania Alicji w Krainie Czarów i Po drugiej stronie lustra. To były pierwsze książki, które przeczytałam "po angielsku" ;)

Do łatwego czytania mogę też polecić oprócz uproszczonych lekturek niektóre opowiadania dla dzieci, np. książeczki z serii Horrid Henry by Francesca Simon, The Perfect Hamburger By Alexander McCall Smith.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa