Olimpiada Języka Angielskiego 2017

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, może nowy wątek nas bardziej zaktywizuje.

Jak wrażenia po etapie pisemnym? Mnie wydaje się o wiele prostszy od zeszłorocznego, ale i tak czuję, że zbyt dużo rzeczy zapomniałam. Kulturówka zaskakująco prosta, natomiast rozwaliły mnie readingi i test luk [*]. Z tego co zliczyłam to na starcie już tracę 20 punktów za puste miejsca i strzelane odpowiedzi, z resztą może być tylko gorzej ;) a u Was jak? Uczycie się już do etapu ustnego, licząc na przejście? O, i w naszej komisji przewodniczący powiedział, że od tego roku jest zmiana, bo nie obowiązuje już próg punktowy "minimum połowa", ale będzie zależny od poziomu testów we wszystkich okręgach. Według mnie na naszą niekorzyść, bo poniżej 50% zejść nie będą chcieli, a wyżej może ten próg polecieć baaardzo, biorąc pod uwagę trudność testu.

Hmm, zobaczymy, jak to będzie, ale nie maluje się pozytywny obraz na razie :/
Hej hej ;) Ja mam że tak powiem mieszane uczucia po dzisiaj. Na początku było fajnie bo cała część gramatyczna bardzo prosta, ale potem zaczęły się schody. Najgorzej było z czytaniem, test luk też do najprostszych nie należał. :/ Co do kulturówki to była faktycznie do zrobienia ale za dużo rzeczy mi uleciało z głowy więc tak średnio. Także w sumie nie wiem co o tym myśleć i jak to po każdym konkursie u mnie bywa nie jestem z siebie zadowolona. Co prawda to dopiero pierwsza klasa więc jeszcze dwie szanse ale fajnie by było już w tym roku gdzieś wyżej się wspiąć. :)
like please G.O.D please deliver me from this ...like for gads sakes ...Sakes !!!.... waahhh.....
Z tym niezadowoleniem mam tak samo, pewnie jedyne nie jesteśmy :) nie wiem, co myśleć o readingach, bo dużo odpowiedzi odrzuciłam na zasadzie intuicji i znajomości upodobań autora, aniżeli tekstów (oczywiście ulubiona wojna secesyjna, która w moim przypadku jest przykładem takiego pisania pod upodobania, bez wgłębiania się w znaczenie, jeśli ma to sens hahah)
W Warszawie próg do ustnego 65 pkt., więc chyba nic się nie zmieniło co do tego.
W Krakowie koordynator powiedział, że od tego roku jest zmiana i próg będzie ustalony przez WSJO po ocenie poziomu trudności testu jak już prace zostaną sprawdzone.
Wiem, bo też jestem z Krakowa, ale od początku coś mi się nie podobało, bo chyba tylko w naszym okręgu wyniki są tak późno, a przecież Poznań, żeby ustalić próg musiałby mieć wszystkie wyniki. A z tego co widzę, to Warszawa ma ustny już dziś.
W Gdańskim i śląskim już są wyniki, próg 65 :)
Szczerze mówiąc, to wydawało mi się, że ten test lepiej pójdzie, a patrząc na wyniki z niektórych okręgów, to jest tak średnio
Ludzie z Krakowa i okolic! Czy dostaliście już jakieś informacje? Bo doszły mnie słuchy, że wysłano maile do osób, które się zakwalifikowali, ale u mnie głucho - nie wiem, czy nieprawdziwa plotka, czy faktycznie test poszedł mi gorzej niż w zeszłym roku i się nie dostałam :=)
Też nic nie dostałem, ale dzisiaj był dodatkowy termin ustnego, dla tych, którym nie pasował 30 i oni dostali maile wcześniej
Też nie dostałam maila, ale widzę się na liście, w Gdańskim harmonogram ustnych jest dostępny na stronie.
powodzenia, girls and boys
Naprawdę? Serio myślałam, że już po wszystkim, bo pamiętam, jak w zeszłym roku dostałam maila o treści mniej więcej "jeśli to czytasz, jesteś jednym ze szczęśliwców", więc założyłam, że jak ktoś już go dostał, a ja wciąż nie, to nie przeszłam :') Ale w takim razie będę wyczekiwać, może jednak nie wszystko stracone jeszcze haha
@stayslayed teraz doczytałam Twoją wiadomość i trochę zaczęłam się martwić - wiem, że ta dziewczyna, która ma już maila, na ustny dopiero się wybiera, a nie miała go już dzisiaj, bo podobno otrzymała go dziś z rana :/
Kurczę, to ja też zaczynam się trochę martwić XD Ale z drugiej strony ten pan napisał w mailu informacyjnym dla nauczycieli, że wyniki mają być nie wcześniej niż 23 stycznia
Wiem właśnie i odniosłam wrażenie, że w zeszłym roku te wyniki nie były przed wyznaczonym czasem, a nawet się spóźnili o bodajże jeden dzień. Z drugiej strony w takim razie dlaczego ta dziewczyna już ma? :')
Nie wiem, ale nie podoba mi się to w takim razie, zresztą skoro ona dostała, to na stronie też raczej powinny się wtedy pojawić, a nic nie ma. Dziwne
Niby dostałem się do ustnego, ale nie widzę większego sensu w jechaniu na ustny, kiedy ma się poniżej 78 punktów
Pytanko do tych co już brali udział we wcześniejszych latach - ile mniej więcej trzeba było mieć pkt żeby się dostać do finału? :)
stayslayed czyli masz poniżej 78 pkt?
Cytat: stynka3773
stayslayed czyli masz poniżej 78 pkt?

No niestety troszkę niżej
Sprawdźcie maile. Jakoś przeszedłem :D
Ciemnowidz czyli są już wyniki kwalifikacji do finału?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia