Where photo was taken?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
Mam takie pytanie jak w temacie i chicłbym się dowiedzieć jaki to jest czas? Do żadnej konstrukcji czasu nie pasuje.
Prośba o pomoc
Wagarowałeś gdy na języku polskim omawiano stronę bierną?
https://www.ang.pl/gramatyka/strona-bierna/czasy-simple
edytowany przez argazedon: 30 sty 2017
where was the photo taken?
to jest strona bierna w czasie Simple Past
Cytat: argazedon
Wagarowałeś gdy na języku polskim omawiano stronę bierną?
https://www.ang.pl/gramatyka/strona-bierna/czasy-simple

za moich czasów na polskim nie mówiono, jak wygląda strona bierna w j. angielskim.
W szczególności nie wyjaśniano na polskim, że taken to nie tylko Present Perfect.
Dziękuję bardzo.
Nie żartuj bo wiesz o co mi chodzi.
Cytat: argazedon
Nie żartuj bo wiesz o co mi chodzi.

nie widzę związku między znajomością regułek strony biernej w j. polskim a umiejętnością jej rozpoznawania w j. angielskim
Taaa, nie wiem kto to ostatnio pisał, że na forum nie podaje się rozwiązań na tacy tylko zachęca ludzi do logicznego myślenia...
'wagarowałeś' to jest zachęta?
Wskazanie mi strony biernej jako obszaru, w który powinienem się zagłebić to nie jest podawanie na tacy, na pewno. Natomiast pytanie czy wagarowałem na języku polskim, powinno Cię tyle interesować co nic.
Nie pomogłeś, wymądrzasz się jedynie, nie wiem po co?
Gdybym na j.angielskim nauczył się strony biernej, to czy zakładałbym tu temat z prośbą o pomoc?
Czy może powinienem jakąś głębszą retrospekcję wykonać, bo może nie tylko na polskim wagarowałem?
Myśle, że nie powinieneś się więcej wypowiadać, z pewnością mądrzej wyglądasz jak się nie odzywasz.
mysle, ze wszyscy sie zgodzimy, ze Argazedon lepiej tłumaczy hiszpański niż angielski :-)
Nie pomogłem? Dział "Gramatyka" do czegoś służy. Ktoś kto pisze, że podane zdanie nie pasuje do żadnej konstrukcji czasowej, zna jak widać wszystkie czasy i wie, że "taken" to "Past Participle". A cóż to jest PP po polsku? Imiesłów BIERNY. W połowie tabelek z odmianami nawet nazwany po polsku.
Wystarczyłoby tylko to abyś logicznie zgłębił zagadnienie ale podałem ci linka do podstaw gramatyki, które każdy powinien przeglądnąć przed napisaniem pytania.
<< i wie, że "taken" to "Past Participle".>>

no proszę, Ty wiesz lepiej, co on wie.

to nie pierwsze pytanie o stronę bierną na forum. To doświadczenie mówi mi, że rozpoznanie strony biernej nie jest takie łatwe jak Tobie być może się wydaje.
Autor pytania nie napisał, że nie rozumie co znaczy to zdanie. Dlatego zapytałem czy wagarował bo co to jest gramatycznie "coś zostało ZROBIONE" uczą się dzieci już w szkole podstawowej. Tak samo zreszta jak na angielskim odmian z tabelki "take/took/taken" itp.
edytowany przez argazedon: 31 sty 2017
nie rozumiem, o czym mówisz.
taken z tabelki kojarzy sie z Present Perfect, ale w present perfect nie ma was.
Jak wyżej. Imiesłów bierny.
zrozum, malo kto kojarzy 'imiesłow bierny'
I bardzo źle. Ktoś kto nie zna gramatyki i terminologii własnego języka nigdy nie nauczy się porządnie obcego. Metody typu "na papugę" nie odniosły wielkiego sukcesu choć do komunikacji na poziomie kilkuletniego dziecka wystarczają.
Poza tym- sam napisałeś autorowi pytania "strona bierna" a nie "passive voice", prawda?
edytowany przez argazedon: 31 sty 2017
poleganie na etykietkach gramatycznych rowniez nie sprawdzilo sie jako metoda nauczania jezykow obcych.

Moze napisze jeszcze raz: wiele razy sie przekonalem tu na forum, ze formy strony biernej nie sa bez trudnosci rozpoznawane jako takie i sa mylone z formami Present Perfect. Odolywanie sie do znajomosci jezyka polskiego i kojarzenia etykietek w rodzaju past participle w tabelkach z trzema formami czasownikow jest daremne.
Sorry ... ale weg. mnie to strasznie duuuuzo przywiazujecie do gramatyki. Gramatyka to pewien kanon ZASAD ktory trzeba wkuc na pamiec! past participles np. Sluchanie,Mowienie,Czytanie,Pisanie .... jest ooo WIELE wazniejsze .... niz wiedza co to jest imieslow bierny GRAMATYKA jest JAK WISIENKA na torcie ...jest milym akcentem do juz konkretnej wiedzy ...
Cytat: big.f00t
...GRAMATYKA jest JAK WISIENKA na torcie ...jest milym akcentem do juz konkretnej wiedzy ...
BZDURA, mój drogi.
Cytat: argazedon
Cytat: big.f00t
...GRAMATYKA jest JAK WISIENKA na torcie ...jest milym akcentem do juz konkretnej wiedzy ...
BZDURA, mój drogi.

hear, hear.....Nie wiem po co ludzie sie ucza gramatyki latami, jak to jest calkowicie niepotrzebne....
Cytat:
jak to jest calkowicie niepotrzebne....

holy cow... ja nigdzie tego nie napisalem....

...
edytowany przez big.f00t: 07 lut 2017
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka