MAŁY problem

Temat przeniesiony do archwium.
Przejdę od razu do sedna; odkąd pamiętam, zawsze języki obce sprawiały mi trudność, uczęszczam do 3 technikum o profilu informatycznym, angielskiego uczę się od 1 gimnazjum i kompletnie mi to nie wchodzi do głowy... Nie wiem już co robić, bo np. z innych kategorii uczę się bardzo szybko np. (języki programistyczne c++, c#, webowe) a niestety w moim zawodzie angielski MUSZĘ umieć. Ma ktoś jakieś porady, od czego zacząć naukę mojego przekleństwa czy dać sobie spokój?
Oczywiście że się wziąć do roboty. Co mogę polecić.

- Supermemo No Problem 3 części - to takie B1+ (oznaczenie B2/C1 jest bardzo na wyrost). Jest to program, który uczy i sam wyznacza powtórki. Tutaj nie musisz sam decydować o tym, kiedy do przerobionego materiału wrócić. Świetny kurs dla początkujących.
- Język angielski dla początkujących, wyd. Wiedza Powszechna. Podręcznik również świetny do nauki samodzielnej. Robisz lekcje jedna po drugiej. Dodatkowo, by zwiększyć efektywność, tłumacz teksty sam. Sprawdzaj z tłumaczeniami w książce. Najpierw z angielskiego na polski, później odwrotnie. Oczywiście słówka musisz wykuć. Nie tylko te podane w słowniczku, ale też wszystkie te, które pojawiają się w tekstach, a nie są wyszczególnione pod nim. Najlepiej przerobić podręcznik z 2/3 razy, aż materiał wejdzie w krew.
- Słówka z każdej lekcji z podręcznika wpisuj do programu ANKI (darmowy). Działa na zasadzie Supermemo, tylko tutaj sam tworzysz bazy słów. Będzie tak samo odpytywał, co znacząco ułatwi naukę słownictwa.
- Kiedy przerabiasz książkę z Wiedzy Powszechnej i pojawia się jakiś aspekt gramatyki, możesz dodatkowo odnaleźć go na tym forum (jest tu bardzo dużo ćwiczeń w odpowiednim dziale) lub w jakimś podręczniku gramatycznym napisanym w jęz. polskim, np. Repetytorium Język angielski od A do Z.
- Staraj się oglądać seriale z napisami angielskimi, oglądać filmiki na youtube, grać w gry w języku angielskim, cokolwiek, co tylko lubisz robić. Musisz wpleść w to język. Pisać możesz na stronie lang-8. Tam native speakerzy sprawdzą Twoje 'wypociny'.

Najważniejsze jest się nie poddawać. A nawet jak zbrzydnie na tydzień, bez wyrzutów wrócić do nauki. Później będziesz mógł zacząć drugą część podręcznika Wiedzy Powszechnej oraz zająć się materiałami w języku angielskim. Powodzenia!

« 

Nauka języka