Jaki byście użyli czas w takim zdaniu (Pr. Perfect czy Past Perfect?)

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, mam trochę nietypowe pytanie. Wczoraj pisałem maturę próbną (OKE Poznań, nie ma nigdzie arkusza ani rozwiązań) z rozszerzonego angielskiego i mam wątpliwości co do jednego zadania. Był tekst i miał luki, trzeba go było uzupełnić. Był to tekst o zawodowym wojsku w USA. Pierwsze zdanie miało mniej więcej takie znaczenie, że funkcjonuje ona 40 lat i potem dalej było o tym, że niektórzy chcą przywrócenia służby wojskowej i potem było o plusach zawodowej itp...

No i w tym pierwszym zdaniu była luka, tylko za Chiny nie potrafię sobie przypomnieć jak brzmiało po angielsku, pamiętam tylko sens (który napisałem). Do wyboru była jakaś jedna zupełnie z kapelusza odpowiedź, potem był Present Perfect, potem Past Perfect. Nie wiem czemu ale straszną rozkminę nad tym miałem, bo nigdy z Perfektów nie byłem dobry a moja znajomość Pasta ogranicza sie do tego, że jest wtedy kiedy niechronologicznie :D Więc dałem Present Perfect, bo jednak ta zawodowa nadal jest, mimo, że została wprowadzona w przeszłości (te 40 lat temu). A wy jak myślicie?
'funkcjonuje do dzisiaj' - Present Perfect

 »

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę