Proszę o pomoc :)

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o pomoc:
I. trzeba uzupełnić zdania, wykorzystując słowo z nawiasu,zachowując sens zdania pierwszego.
1.Ned is under 16, so he isn't able to volunteer (CAN) Ned.......................... he is under 16
2.It's not nessesary for you to work late today (NEED) You .............................today
3.It is forbidden to cheat during your exam (MUST) You .............................your exam
4.There is nothing to eat in the fridge (NOT) There.............................. in the fridge
5.Perhaps she's at work (MAY) She........................at work.

II Uzueplnienie odpowiednią formą słówka z nawiasu
1.Many charities work hard to raise ....................... about not dumping rubbish in the street (aware)
2.Tom was able to study at univercity because of an educational.............. that he won (scholar)
3.the scientists won the Nobel Prize for their ...................... the LED light (inwent)
4.unfortunatelly, the first test was............... but the secound was successful (fail)
5. Annn and Tom went to a protest against ............ last month (race)
6.the government is trying to reduce the problem of ........................ in the city centre (home)
7.it's everyone's ...........................to look after the planet (responsible)
8.roma earns a living by showing ........................ around the local area (foreign)
Towarzystwo rozleniwiło się po nowym roku :-)))
Wpisz własne odpowiedzi i może ktoś sprawdzi.
moje odpowiedzi do sprawdzenia:
1.can't be a volunteer until 2. needn't work late 3. musn't cheat during 4. isn't anything to eat 5. might be

1 awareness
2 brak
3 invention
4 failing
5racing
6brak
7brak
8brak

ktos pomoze? :)
W 2 tylko jedno masz ok. Popróbuj trochę.
a zadanie pierwsze ok?
Ja bym powiedział że #1 w #1 jest źle.
zamiast untill ma byc till? prosze o pomoc w 2 zadaniu bo nie mam pojecia jak to zrobic
Pomyśl trochę. Np zastanów się nad znaczeniem 'race' w 5 of 2
w 4. failed?
w 4 ja bym dał rzeczownik
Cytat: ewelinka1691
zamiast untill ma byc till? prosze o pomoc w 2 zadaniu bo nie mam pojecia jak to zrobic
till = untill Ja bym nie użył tego słowa.
w 1 zostane tylko przy can't, a w 4 zmienilam na failure
3 of 2 będzie ok jeżeli coś dodasz.
1/1

wersja z unrtil znaczy 'az będzie mial poniżej 16 lat'.
zastanow sie nad tym
poza tym nie zwrocilas uwagi, ze volunteer jest tam czasownikiem ('zglosic sie na ochotnika')
4 of 2 samo 'failure' nie wystarczy
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia