Dlaczego ta a nie inna odpowiedź.

Temat przeniesiony do archwium.
Hello, nie chodzi mi tylko o poprawną odpowiedź ale przede wszystkim o wytłumaczenie dlaczego ta a nie inna. Poniżej przedstawię moje rozumowanie:

1. Compared to the stress of trying to understand then reduce our hospital spend, dealing with
a new baby was easy. She didn’t send us cryptic invoices and her hourly wails were
infinitely less tricky ____________ opaque officialdom. Skip forward a couple of months
to the time we decided to apply for our daughter’s US passport. Having got ourselves to the
correct office on time, we began working through the predictably incomprehensible forms.

A/ than the incessant visitations by the
B/ to cope with than what was brought forth by
C/ than presumably good-willed assistance of
D/ to decipher than her mother country’s

2. Back in the UK last week, I went past the old dental practice I used to be at: like most UK
surgeries, it’s in a poorly converted, slightly run-down detached house with rising damp.
The German practice I use has generously apportioned, bright, ____________ (ie with no
carpets), and this is apparently the norm rather than the exception. I know that appearances
can be deceptive, but would it be too much to ask for health facilities to be purpose-built
rather than squeezed into ramshackle houses?

A/ clinical-looking rooms B/ informal facilities
C/ modestly fitted spaces D/ sterile and clean offices

1. już pierwsza część zdania jest zagadkowa:
"Compared to the stress of trying to understand then reduce our hospital spend" - jak rozmieć słowo then i w ogóle całe to sformułowanie: ??? porównując stres związany z próbą zrozumienie a następnie zredukowania wydatków szpitala????
"infinitely" co oznacza tutaj?
opaque officialdom czyli po prostu biurokracja
dlaczego skip forward a nie skip back??

a teraz do odpowiedzi:
A - nieustające wizyty nie pasuje z "opaque officialdom"
B - bring forth znaczy "to produce sth or make it appear" np. a tragic love affair that brought forth pain
C - birokracja nie niesie ze sobą pomocy i życzliwości więc z tego powody nie pasuje
D - wydaje się pasować i logicznie i gramatycznie

Tylko jeśli D jest OK, to dlaczego B jest złe?

2. nie wiem czy kluczowa informacja nie znajduje się w nawiasie (tj. bez dywanów)
A - pasuje z tego względu że brzmi najbardziej sensownie
B - informal ma się nijak
C - modestly - dlaczego skromie?
D - sterile - czy w UK jest aż tak źle?

najlepsza odpowiedź to A ale w takim razie dlaczego nie B,C lub D? (czy właściwie sam odpowiedziałem sobie na to pytanie?)
te teksty to fragmenty artykulow z internetu, wiec mozesz znalezc 'poprawne' odpowiedzi
moim zdaniem:
1 B i D pasują
2 A i D pasują
cos to mowi o ukladającym te ćwiczenia, jezeli ma pasowac tylko jedna
tak też mówię że nie tyle ważna jest odpowiedź co wytłumaczenie
jest to olimpiada języka ang dla licealistów i poprawna jest tylko jedna odpowiedź
one są i muszą być mylące bo sztuką jest zaznaczenie poprawnej odpowiedzi

w tym teście nie ma błędów; błędy popełniamy my :(
cóż, możemy dyskutować, czemu B nie moze byc poprawne, ale musisz podac argumenty. A jezeli ich nie masz, to sie nie wypowiadaj, bo takie gadki w stylu 'my popeniamy bledy, a klucz to swietosc' to dziecinada.

poza tym, jezeli uwzasz, ze tworzący takie testy nie popełniają błędów, to masz bardzo naiwne podejście i malo doswiadczenia, bo np. ja widzialem juz błędy w zadaniach na olimpiadę układanych przez pana Krzyżanowskiego
po je podaj: tu i teraz

oraz podaj gdzie są błędy w tej olimpiadzie

jeżeli nie potrafisz to ty się nie wypowiadaj - niech wypowiedzą się osoby znające język na tym poziomie a nie frustraci który nie potrafią zrobić testów dla licealistów a twierdzą że znają angielski
Tak rozlegle napisany post jest bardzo trudny do czytania. Musze strone na dol i do gory ruszac zeby cos zrozumiec. Ale:

1 D & 2 A. Tylko te odpowiedzi sa poprawne. Trzeba dokladnie rozumiec co jest w zdaniu i jakie hints to daje.
Tez ciekawilo mnie co napisales w poscie ze 2D-sterile - czy w Uk jest az tak zle?...Nie tylko az tak zle, ale jest gorzej jak zle.
A ja nadal utrzymuje, ze B jest poprawne i pasuje do kontekstu, podaje tlumaczenie:

She didn’t send us cryptic invoices and her hourly wails were infinitely less tricky to cope with than what was brought forth by opaque officialdom.

Nie wysyłała nam niezrozumiałych faktur, a jej cogodzinne krzyki były nieskończenie mniej trudne do sprostania niż to, co zostało wytworzone przez mętną biurokrację.
edytowany przez zielonosiwy: 18 lut 2017
w 1 chodzi o trudnosci ze zrozumieniem, na co wskazuje cryptic w poprzednim zdaniu oraz tricky, stąd D, bo 'cope with' nie odnosi sie do rozumienia.

w 2 pasuja A i D - byc moze 'no carpets' ma sie kojarzyc z 'clinical-looking' (obecnosc dywanu nie kloci sie ze znaczeniem 'clean'), ale to naprawde nie sa skojarzenia, od ktorych nalezy uzalezniac przyznanie punktow w konkursie licealnym.

hospital spend - wydatkow na leczenie szpitalne
infinitely - very very very very much
a czemu skip back? nie mozna sie przeniesc w czasie do przodu, opowiadajac o przeszlosci?
Cytat: mg
w 1 chodzi o trudnosci ze zrozumieniem, na co wskazuje cryptic w poprzednim zdaniu oraz tricky, stąd D, bo 'cope with' nie odnosi sie do rozumienia.

w mojej interpretacji: cope with - poradzić sobie z czyms (np. decyzją, zawiadomieniem), co jest opakowane w urzędniczą nowomowę. W tym zdaniu jest 'and', wiec druga jego czesc moze byc o czyms innym niz o rozumieniu tekstu.
Pamiętam, że w liceum anglistka mi mówiła, że nie ma sensu brać udziału w tej olimpiadzie, bo klucz układany przez pana Krzyżanowskiego jest arbitralny, a wiele zadań to zgaduj-zgadula. Tutaj jak widać mamy kolejny tego przykład.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa