The grass is very long.

Temat przeniesiony do archwium.
Go and get the lawnmower. The grass is very long.

Czy to znaczy że trawa jest wysoka (long trochę dziwnie dla mnie brzmi) czy chodzi o to że trawnik jest długi (więc lepiej potraktować go kosiarką, żeby się nie zajechać)? Taką mam zagwozdkę przed snem ;)
Długi czy krótki trawnik, czy jest jakiś inny sposób koszenia niż kosiarką? W zdaniu biega że trawa jest długa, nie trawnik;-))
Nie, to nie trawnik jest dlugi, tylko trawa wysoka.
trawa może być na trawniku, ale może też być między grządkami w ogródku czy na dachu biurowca
Cytat:
Nie, to nie trawnik jest dlugi, tylko trawa wysoka.
..to cos bardzo jak " the tide is high..albo 'to turn back tide ..:) nie jestem pewien czy tak sie nadal mowi ale slyszalem to w UK,:)
edytowany przez Robbertoxx: 18 lut 2017
Cytat: Aaric
czy jest jakiś inny sposób koszenia niż kosiarką?

no można jeszcze sierpem :) Osobiście mi się zdarzało bardzo dawno temu a moja babcia na wsi całe podwórko ogarniała sierpem :)))

Ale oczywiście biorąc pod uwagę zdrowy rozsądek, podejrzewałam że chodzi o zbyt wysoką trawę, tylko to "long" tak mi nijak nie pasowało :)
in the long grass - the lovers his in the long grass
Cytat:
Cytat: Aaric
czy jest jakiś inny sposób koszenia niż kosiarką?

no można jeszcze sierpem :)
ja myślę ze sierp to jakiś eksponat muzealny.
Cytat: Aaric
ja myślę ze sierp to jakiś eksponat muzealny.

nie aż tak bardzo jak ci się wydaje :) moi rodzice posiadają 2 sztuki ;) Fakt że do swojego sporego trawnika mają kosiarkę ale sporadycznie jeszcze do czegoś się przydają :)
Większość ludzi nawet nie wie co to jest sierp. Kojarzą sobie z symbolem Zwiazku Radzieckiego z przed 1991. Mnie się zdaje że machete jest bardziej rozpoznawany :-))
Cytat: Aaric
Większość ludzi nawet nie wie co to jest sierp. Kojarzą sobie z symbolem Zwiazku Radzieckiego z przed 1991. Mnie się zdaje że machete jest bardziej rozpoznawany :-))

To ja chyba już jakiś dinozaur jestem :))) Chociaż komunę pamiętam przez mgłę. A maczeta kojarzy mi się z Cejrowskim jakoś :)
spierdzielalem z rodzicami jako dziecko,potem wrócilem i studia tutaj w naszym Pięknym Kraju ...byl rok 1981..naprawde ciężkie czasy ....kto pamięta ten wie
Cytat:
depeche mode - a broken frame :)
Cytat: Robbertoxx
spierdzielalem z rodzicami jako dziecko

a dokąd?
Cytat:
a dokąd?
..do UK
Temat przeniesiony do archwium.