Przedimek przed nazwą stadionu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, czy przed nazwą stadionów użyjemy przedimka the?
e.g. Have you ever been to the Santiago Bernabeu?
jakiego przedimka...?? to nie jest j. polski to THE to jest j. angielski jakbys nie zauwazyl. To sie nazywa Article.
The/a/an. Jest nazwa wlasna wiec napiszesz The Santiago.
edytowany przez big.f00t: 21 lut 2017
Cytat: Carrimon85
Witam, czy przed nazwą stadionów użyjemy przedimka the?
e.g. Have you ever been to the Santiago Bernabeu?

Nie ma reguły. Przed 'Santiago Bernabeu' i większości stadionów będzie 'the', ale np. przed 'Wembley' nie będzie.
@big foot wiem, że po angielsku nazywa się article ale w języku polskim to przedimek więc o co Ci chodzi?
Cytat:
Nie ma reguły. Przed 'Santiago Bernabeu' i większości stadionów będzie 'the', ale np. przed 'Wembley' nie będzie.

Nie ma reguly na THE ?? Przy "Wembley" nie pisze sie THE bo to nazwa Dzielnicy w Londynie!!. Nie Pamietam zeby w Birmingham ktos mowil The PerryBarr w nazwach Panstw oprocz panstw z UNITED tez sie nie uzywa the. The UK The USA . I w miastach tez sie nie uzywa ani osiedlach !!! dlatego masz Wembley bez THE. Reszta nazw wlasnych ma THE.

Nie ma czegos takiego jak Article w Jezyku Polskim. Jezeli przetlumacze: DOG TO JEST PIES.< - ekwiwalent
Ale ARTICLE powinno byc WG MNIE przetlumaczone artykula. Czyli slowo obce.
Przedimek i rodzajnik to slowa uzywane przez lingwitow do badania jezyka...opisuje funcje wyrazow z punktu widzenia lingwistyki...

Artykula gdyby takie slowo bylo nawiozuje do articulus i artcle. PRZEDIMEK TO ZLE ZLE ZLE!!!!!!!! TLUMACZENIE....Przedimek odnosi sie do wszystkich przedimkow w jezykach OBCYCH generalnie...


Gdzie jako Narod popelnilismy blad ze na wszystkich sciagach.pl i kursikach pisza przedimki !!!! Oczy mam zaplakane...doslownie placze....
edytowany przez big.f00t: 21 lut 2017
ale ten placz nad samym soba chyba nikogo nie wzrusza.
nie jestesmy przyzwyczajeni, ze ktos sie tak nad soba uzala na forum.
Cytat:
ale ten placz nad samym soba chyba nikogo nie wzrusza.

placz nad samym soba... .... co masz na mysli Soba ?
nie mozna plakac nad samym soba...
tak samo jak jnie mozna ugrysc wlasych zebow.
czy podniesc sie ciagnac wlasne sznurowki..?


owned :D
edytowany przez big.f00t: 21 lut 2017
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie