Praca w Czechach?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Czy pracował moze ktoś z Was w Czechach?Nie posiadam paszportu z obywatelstwem to pomyslalam,ze w Czechach mogłabym pracowac.
Jest jakas osoba ktora mi moze pomoc,doradzic?Bede bardzo wdzieczna!
Pozdrawiam!
Hej ja tez się rozgladam za praca w Czechach. Na pewno nie jest tam tak łatwo znaleźć pracę jak np w Wielkiej Brytanii, ale szczęścia trzeba próbować. Ja zacząłem od umieszczenia swojego CV na czeskim portalu www.jobs.cz i tam tez poszukuje ofert, chociaż jak na razie z miernym skutkiem. Może po prostu trzeba spróbować w ciemno i uderzyć do Pragi w czasie wakacji. Jeżeli nic się nie znajdzie to zawsze można pozwiedzać te piękne miasto. Powodzenia
Praca w Czechach to jak dotąd oferty Czeskich kopaln dla polskich górników .
Wymagania są dosyć wysokie tj. Ukończona szkoła górnicza lub kurs górnika ,min 5 lat pracy w górnictwie jako górnik lub ślusarz ,BARDZO DOBRY STAN ZDROWIA ,inne kwalifikacje np. Strzałowy,kombajnista,zbrojarz-rabunkarz,technik ,i inne.
Obecnie na dzien dzisiejszy wynagrodzenie za pracę kształtuje się średnio od 2900 zł netto do 4300 zł netto
Polsko-Czeskie firmy działające na terenie Republiki Czeskiej poszukujące pracowników to ALpex ,Pol-Alpex,Polcarbo,WPBK-BIS ,Czechpol,Cabocov,Prohand i ŚDĆ.Firmy zapewniają pobyt w hotelu czasem nieodpłatnie.
Wszystkie wymienione firmy gwarantują w/w zarobki i ubezpieczenia zdrowotne .Firmy te maja swoje siedziby w Karwinie i Hawirzowie na północy
RC .
Po za ofertami dla górników pojawiaja się też inne oferty pracy jak np praca w fabryce SHIMANO produkującej rowery koło Karviny
Czy możesz mi podać informacje gdzie znależć pracę w Czeskim górnictwie?
W Karvinie na ulicy K Śliwki znajdują się biura firm Polcarbo i ŚDĆ tam pytać o pracę w Hawirzowie w hotelu Impuls mieści sie biuro firmy CzechPol i WPBK BIS którego nie polecam z opini kolegów obecnie firmą kieruje p. Petr Kohoutek który doprowadza firmę do ruiny a co zatem idzie do spadku płac oraz atmosfery pracy Pracownicy tej firmy na dzis dzisiejszy poskładali juz papiery do innych firm .No nic dziwnego skoro został zwolniony za przekrety finansowe z O.K.D (odpowiednik polskiego K.W.K )
Po za tym przypadkiem firmy są OK.
Oto podział
Sciany
- Alpex
- Polcarbo
-Carbokov

Przodki -PolAlpex
-Czechpol
-ŚDĆ
-Prohand
-VOKD
-WPBK BIS (dawniej PBKR)
Szukaj w dwóch firmach;
Polcarbo z siedzibą w Jaworznie-prezes Ryskolak,
Alpex z siedzibą w Bytomiu ul.Bernardyńska 1
Pozdrawiam
witam cie mam na imie Darek i chetnie podejme prace w kopalni czeskiej mam doswiadczenie 12lat na scianie i przodku podpowiec jak to można załatwic
w czechach jest latwo znalezc prace tylko trzeba jechac do karwiny i tam popytac i firmy przyjmuja sam tam pracuje i warunki sa bardzo ciezkie pracy chodzi o cieplote na kopalni jest naprawde sie trudno przyzwyczaic powodzenia
Macie linki do różnych prac w Czechach.Prac jest mnóstwooo :)Pozdrawiamrnrnhttp://www.infopraca.pl/oferta/pOferta.ij?job=379E2D94-1422-B17B-5CB5B575B64ACF41 (OPERATOR LINI PRODUKCYJNEJ)rnrnhttp://www.infopraca.pl/oferta/pOferta.ij?job=40DF9B6E-1143-FDD2-6D[tel]BBB (PRACOWNIK PRODUKCJI-PANASONIC)rnrnhttp://www.infopraca.pl/oferta/pOferta.ij?job=4108C7A7-1143-FDD7-E74F5BCDA23ABC22 (PRACOWNIK PRODUKCYJNY,WYKSZTAŁCENIE ŚREDNIE)rnrnhttp://www.infopraca.pl/oferta/pOferta.ij?job=19DB31BD-1422-0D00-B8863250813C94FD (SZWACZKA)rnrnhttp://www.infopraca.pl/oferta/pOferta.ij?job=19DF62AD-1422-0D00-B8326BF02ADAB732 (PRACOWNIK PRODUKCJI BAGIETEK I KANAPEK)rnrnhttp://www.infopraca.pl/oferta/pOferta.ij?job=19DCDA1E-1422-0D00-B8B6A8107B467661 (PRAC. MONTAZU KABLI I CZĘSCI SAMOCHODOWYCH)rnrnhttp://www.infopraca.pl/oferta/pOferta.ij?job=41306F24-1143-FDD6-764ECCB26506317A (SPAWACZ)
www.infopraca.pl ( klikasz produkcja i zagranica) , tam znajdują się wszystkie oferty,zobaczcie sobie.
Na dzień dzisiejszy PolCarbo-zarobki od 16[tel]koron czeskich
Alpex oraz PolAlpex to zarobki od 35[tel]zł.netto(umowa na 1350 zł + 26dolarów na każdy dzień diety(czyli pracujesz to zarobisz-chorujesz masz stawkę!)
Duża ciepłota na ścianach dochodząca nawet do 38,40 stopni oraz główne zagrożenie to głupota ludzka oraz tąpania spągowe!!!!!
Wiek bez znaczenia,minimum to kurs młodszego górnika,mile widziane uprawnienia-ale legalne!!!!!(ostatnio dużo osób zatrudnia się z mnóstwem "kupionych" uprawnień!!!!!
W siedzibach tych firm nie bardzo opłaca się załatwiać zatrudnienie-mają straszne wymagania-najlepiej jechać do Karviny i tam pytać!!!Mają tam siedzibe i PolCarbo i Alpex tam można pogadać z w miarę normalnymi ludzmi-tyle że w przypadku Alpexu na badania lekarskie trzeba jechać do Bytomia a jeśli chodzi o PolCarbo to wszystko załatwia się w Karvinie tyle że trzeba mieć 1500 koron na opłaty za badania lekarskie i z tego co wiem to opłata ta nie jest zwracana przez firmę!!!!!!!!!
Czy ktoś jedzie do pracy przy produkcji bagietek w Czechach w miescie Zezelice ?,proszę o kontakt.Ja jadę w poniedziałek z Wrocławia.Ciekawe jak tam jest???
witam ja pracowalem w czechach, powiem szczerze, gdzie nie gdzie dobrze palca a gdzie nie gdzie sa takie same zarobki co w polsce i przez agenture kappe people.mieszka sie w hotelu prac rozna od 8 do 12 godz stawka podstawowa na godz wacha sie 50-70kc na godz, wystarczy dowod

chcecie cos wiencej piszcie odpowiem

[email]
witam
a czy wie ktos, cokolwiek na temat firm Celeste i Tatour w Czechach? Bo mam zamiar pojechać. Z góry dzięki za odp
Siemka ja jade tez do pracy w zezelicach przy bagietkach razem z dzewczyna zabardzo niewiemy jak to bedzie wygladalo ale wiem ze to miasto(wies) ma 1,3 mieszkancow i wyglada na spokojna okolice wiec sie przekonamy na miejscu a ty wiesz cos wiecej??
Ja nie pojechałam do pakowania bagietek,przestraszyłam się umowy od pracodawcy na 1000zł/miesiąc ,a na rękę ma płacić ponoć 2000,ale czy zapłaci,skoro umowę podpisuje sie na1000???.Jeżeli ktoś coś wie więcej na ten temat,to piszcie!!!!
>>pracodawcy na 1000zł/miesiąc ,a na rękę ma płacić ponoć 2000,ale czy
zapłaci,skoro umowę podpisuje sie na 1000???.
Ciekawe jest ze jak ma placic 2000 to dlaczego tego niema w umowie?
kobieta z agencji mówiła,że pracodawca chce płacić mniejszy podatek od 1000
Witam wlasnie wrocilem z Zizelic pakowalem bagietki a wiec tak ja z tamtad ucieklem bo:
1.Pracujesz tak na prawde od 13-17 a wiem ze na piekarni koledzy musieli isc do roboty na 24h bo na nocce bylo 12h a potem zaraz na rano 12h przespali sie po tym 5 -6 godz i znowu na 12h i niedalo sie nic z tym zrobic tylko raz pracowalem 12 godz.Po przyjezdzie na miejsce w 1 dzien spalimy przed domem ok 3-4 godz bo oni niewiedzieli ze przyjechalismy i nikt nas nechcial wpuscic do pokojow
2.Do pracy ok 30 min marszu jest to wies czysta sklepy otwarte od 7-20(jeden)7-19 (drugi)6-16.00(trzeci)niemasz szans zeby cos kupic robisz prawie caly dzien
3.Na chali sa 2 przerwy jedna po 6 godz a druga tak najczesciej ok 16
4 NA chali niemasz czasu usiasc a ni sie niczego napic!!!!!! bo odrazu jest haja na chali zimno jak niewiem nawet w lato bo wentylatory dzialaja caly czas na chali pracuja same ukraince,litwiny,slowacy czesi
5. Moja laska miala spuchniety nadgarstek i poszla do roboty bo nieumiala pracowac wiec jej dala 500 koron czeskich kary warunki mieszkalna takie sobie niejest zle jest nawet tanio wiec co do kasy to stawka wynosi 50.30 koron czeskich jesli ma kto napisane na plecach lub w dowodzie kon to powodzenia i moze tam jechac ja napewno sie nieskusze a wasza kooordynorka jest na pocztaku spoko ale potem juz pokazuje pazurki
To jednak dobrze się stało,że nie pojechałam do tych bagietek.Muszę przyznać,że miałam już ,wątpliwośći czy dobrze zrobiłam,ale teraz się cieszę że nie pojechałam.Ciekawa jestem tylko jednego ile dostaje się na ręke??????
Witam własnie z moim facetem Gieksa64 byliśmy w tej pracy którą załatwiliśmy przez Kochany IMPEL apropo jutro tam zadzwonie i pogadam sobie z Pania AGnieszką na temat organizacji wyjazdu że 3 godziny siedzielismy na walizkach bo tak to załatwił kochany IMPEL. nigduy wiecej niedam sie nabrać na żadne agencje tak to dzwonili jak na sranie zaprzeproszeniem a jak już bylismy na miejscu nikt nie raczył sie zapytać i zadzwonić czy wszystko z nami ok. O STAWKę niewiadomo mówią 60kc / godzine ale na umowie którą przywiozła kolejna wspaniała kobieta na początku do dupy by nam weszła pisało że 50,30kc wiec niewiadomo wiecej możemy napisać pod koniec miesiąca jak nam przyślą pieniążki do domu tak jak obiecali wiec musimy sie uzbroić w cierpliwość. Ale najśmiesniejsze jest to że umowy przywiozła do podpisu tylko po CZESKU po polsku miala dowieść już po podpisaniu hahaha śmiechu warte !!! Czesi nie lubią POlaków byliśmy świadkiem tego jak barman rzucił sie na kolegę który normalnie chciał zamówić wódke przy barze ! a mówia że Polacy mają złe maniery. W pracy tak samo sie słyszy POLAK GłUPI no tak głupi że jedzie pracować do CZECH !!! TO chyba wszystko więc ANcia napewno dobrze ze nie pojechałaś ! pozdro
Czeski Polaku nie wprowadzaj ludzi w błąd z zarobkami,tylko powiedz jaki jest faktyczny stan zarobku w firmie Alpex-brutto to 12[tel],a reszta diety i od tej kwoty są odprowadzane składki emerytalne w Czechach,że sprzataczka w hotelu ma wieksze składki odprowadzane niż górnik w firmach czeskich.Pozdrawiam
I to jest prawda.Od tamtej pory nic sie nie zmieniło,lecz przechodzi firma w obóz pracy.Przyjmują ludzi z lewymi kwalifikacjami,oraz emerytów,którzy nie chcą w Polsce pracować i uciekają przed U.S.Atmosfera w firmie jest fatalna.Szkoda,że Pan Miciński(właściciel firmy),który jest szanowany przez pracownikow nie zna naprawde faktów.Tak jak dużo w ostatnim czasie przyjelo sie ludzi do firmy,tak duzo planuje odejsc ze wzgledu na atmosfere,którą wprowadza Kohoutek i jego nowy kompan,który zwiedził już dużo firm.Zapraszam do opinii wszystkich,którzy coś na ten temat wiedza.
Temat przeniesiony do archwium.