Przygotowanie do wyjazdu

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć! Za 2 lata chcę wyjechać na stałe z Polski. Czy ktoś z osób, które wyjechały na stałe z kraju mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami? Chciałbym jakoś przygotować się do wyjazdu i ułożyć plan zgodnie z którym będę żył w ciągu najbliższych dwóch lat. Co zrobić przed wyjazdem? Nabyć jakieś określone kompetencje? Chciałbym nabyć jakieś umiejętności potwierdzone papierkiem, który będzie miał moc prawną poza granicami kraju. Nie wiem jednak gdzie w ogóle można dobyć tego typu wykształcenie. Co może przydać się za granicą? Na chwilę obecną w dalszym ciągu uczę się języka i planuję napisać egzamin. Odkładam też pieniądze. Z bardziej realnych opcji rozważam Dublin albo Leeds. W tych miejscach mam zapewniony start. Z mniej realnych opcji marzy mi się Vancouver albo wyjazd do Australii.

Pozdrawiam
Ha! Zylem w Birmingham prawie 10 lat. Wrocilem 5 miesiecy temu bo mialem problem z uzywkami:D. Niestety Polska to dno - walka klas - zero przyszlosci. Dzisiaj zadzwonili z agencji do mnie ze nie mam pracy na kasie juz wiecej bo przeklnalem do przelozonej :D(skanadal) :D. Mimoze mowie po angielsku lepiej niz 90% tych mlotow po studiach anglistycznych to i tak nie mam szans na bycie nauczycielem (TEFL jest na calym swiecie) ale nie w Polsce :D.
Wracam do Anglii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ale tylko na max pol roku chce wyjechac z europy...)bede mogl przeklinac ! :D Nie moge sie doczekac az przycpam :D

Stary 90% polskich papierkow nie jest tam akceptowane... slusznie uwazaja nas za 3 swiat.

numer 1 - musisz gadac i komunikowac sie po angielsku (biegle :D)
numer 2 - znajdz prace jaka lubisz....

zapomnij o uczeniu sie ang. w polsce....
zapomnij o papierkach z polski ...
wez tylko kase na zycie...
tam ulozysz sobie zycie na nowo ... dwa inne swiaty
edytowany przez big.f00t: 16 sty 2017
Cześć. Aby wyjechać za granicę musisz być zdrowy na ciele i umyśle, przed wyjazdem zadbaj o swoje zdrowie, porób profilaktycznie badania abyś był pewny, że w czasie podróży i zaraz potem nic złego Cie nie dotknie. Za granicą nie ma czasu na leczenie, tam musisz pracować. Ja zawsze przed wyjazdem robię badania krwi i inne rzeczy.

Następnie aby zaistnieć za granicą musisz posiadać zawód którego oni tam pożądają, dzięki temu pracę znajdziesz w kilka dni lub nawet przed wyjazdem i zarobisz odpowiednio więcej w stosunku do pracowników niewykwalifikowanych.

Jaki zawód możesz zdobyć w dwa lata? Na pewno możesz zrobić prawo jazdy C + E, możesz zrobić nawet szkołę zawodową lub coś typu liceum zawodowe dla dorosłych które da ci zawód. Zawody poszukiwane to hydraulik, mechanik samochodowy, blacharz, lakiernik, spawacz, ratownik medyczny, pielęgniarz, operator koparki, murarz i inne zawody budowlane. Wydaje mi się, że każdy z tych zawodów jesteś w stanie zrobić w kilka lat. Potem świadectwo przetłumaczysz i będziesz miał tzw fach w ręku. Lepiej jednak jest zrobić szkołe od razu zagranicą, o tym pomyśl.

Język, ucz się pilnie cały, czas, egzamin odpuść, na to papier Ci nie jest potrzebny jeżeli będziesz potrafił rozmawiać to po co ci papier. Dla siebie okej.

Pieniądze to najmniejszy problem, zawsze na wyjazd możesz coś pożyczyć, odłóż sobie minimum z 1000 euro/funt.

Jeżeli masz start w Dublinie to jedź tam, ale przez kilka lat wiele może się zmienić.

Do Australii nie masz szans pojechać bez zawodu, tam jest wiza i rzadko kto ją dostaje.

Podstawowe pytanie ile masz lat?
Cytat: big.f00t
przeklnalem do przelozonej :D(skanadal) :D.

HAHAHAH, też miałem taką sytuację z jedną panienką z biura, Litwinką.
kesh. ja dzis sie dowiedzialem ze wyjezdzam z powrotem a tu taki post! 80% ludzi co wyjezdza z Polski za granice to racjonalnie myslacy ludzie. Kesh ...

Papiery na budowlanke, elektryke , hydraulike ... itd. sa nic nie warte ZERO! Jedyne co mozesz zrobic to nauczyc sie jakiegos fachu w poslce a tam wyrobic papiery(kosztuja tez te papiery). Albo zatrudnic sie w polskiej firmie prywatnej czy jakiejs na czarno. Papiery musza byc ang. ! ja mam angielskie papiery na roboty drogowe... i to mam zamiar robic .... A potem i tak wyjezdzam do ameryki poludniowej.

Zatrudnij sie w polsce jako blacharz czy cos ...naucz sie i wyjedz z polski ...tam musisz zrobic od nowa papiery angielskie na to ...robienie szkoly, zawodowki to strata czasu ...

wez najlepiej 1 000 funtow to zawsze dobry start bez stresu.
Australia jest strasznie nudna moim zdaniem.....za darmo bym tam nie chcial ...tylko moja opinia
big.f00t. Nie zgadzam się z Tobą, znam ludzi z polskimi papierami po zawodówkach technikach typu blacharz, lakiernik, spawacz którzy dzięki polskim papierom znaleźli pracę w Anglii za dobre pieniądze. Generalnie polskie papiery są nic nie warte ale jeśli chodzi o takie zawody na które jest zapotrzebowanie to jednak patrzą na to i na doświadczenie. Jeżeli ten człowiek który chce wyjechać za dwa lata dopiero ma czas to niech robi papiery, albo prawo jazdy C+E albo jakiś fach. Jak mu nie wyjdzie w UK, czy IR to w Niemczech, Holandii na 100% te papiery się przydadzą.

Co do Australii jeszcze tam jest dużo pająków i węży w miastach nawet, ja bym się bał tam mieszkać :). Znajoma kiedyś wyjechała ale nie mam z nią kontaktu, chyba tam siedzi skoro od czasu wyjazdu jej nie widziałem a to już z 10 lat. Tak czy siak tam są wizy. Ja bym wolał USA zamiast Australii, ale do USA też wizy. Pozostaje Europa a czy do UK będzie wjazd za kilka lat? Nie wiem.
kesh...ahhahah NIKT nie robi w budolwlance z polskimi papierami - NIKT. W prywatnych firmach ok ....

tylko ja temu czlowiekowi zycze dobrze ... i mowie mu zeby sie przedewszystkim naczyl a papiery zrobil wq anglii .... wazne zebys umial i zrobil ppiery w Anglii...olewj polske....

ja juz ledwo zyje ehehheheheh .ahh ... ayhhhhhh....ja juz jestem ....serio...deadman - consider hhh this ja juz nie daje rady jestem uzalezniohny od cracku ... jeste bialym smieciem....
edytowany przez big.f00t: 16 sty 2017
Cześć
Szukam chętnych osób (najlepiej z woj. śląskiego) na wyjazd do Anglii
Mieszkałem tam jakiś czas i niestety wróciłem do Polski czego zaczynam żałować :(
Nie chce wyjeżdżać i zaczynać wszystkiego samotnie dlatego też szukam wesołej ekipy a jak wiadomo wspólnymi siłami zawsze jest łatwiej :)
W wielu kwestiach jestem w stanie bardzo pomóc gdyż już wiem co i jak.
Zainteresowanych proszę o kontakt :)
[email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Podręczniki językowe