Amerykańska wersja angielskiego.

Temat przeniesiony do archwium.
Hejo wszystkim forumowiczom,

Mój problem polega na tym, że chciałbym znaleźć program (coś w stylu supermemo, profesor henry, fiszki czy inny tego typu wynalazek), w którym zdania/słówka *niepotrzebne skreślić, wypowiada amerykański lektor. Niestety, każdy program, który widziałem, posiada brytyjską lektorkę (lub lektora). Ktoś z Was trafił kiedyś na amerykańską?

Powiem prosto z mostu, że zależy mi na tym, aby ćwiczyć amerykańską wymowę, a taki program może być bardzo dobra pomocą. Na dniach wylatuję do Stanów na parę miesięcy i nie chcę wyjeżdżać wszystkim z akcentem brytyjsko-podobnym (boję się, że amerykanie moga być wtedy napuszeni). Stąd moje pytanie i liczę na Was, bo jestem w tak zwanej kropce.

Thank you "from the mountain" g u y s <3
edytowany przez overandout: 14 maj 2016
Jeżeli w Google wpiszesz np 'American English learning', nie ma żadnych źródeł?
edytowany przez Aaric: 14 maj 2016
Są różnego rodzaju książki lub kursy, ale są to typowe pozycje dla uczenia się amerykańskiego akcentu. Nawet mam dwie z nich.
Chodziło mi o to, że powtarzając zdania lub zwroty na określonym poziomie (takie jakie są w profesorze henrym), wolałbym słuchać amerykańskiego lektora, by sobie po prostu nie mieszać.
Tego o co mi chodziło, niestety nie znalazłem, dlatego też pytam tutaj ;)
edytowany przez overandout: 14 maj 2016
Nawiasem mówiąc, nie spotkałem się z sytuacją żeby ktoś się 'puszył' na czyiś tam akcent. Moim zdaniem niepotrzebnie się tym przejmujesz.
Amerykanski akcent jest dla wielu Polakow o wiele latwiejszy do wymowy :) na przyklad na tym kanale masz dobry przyklad Amerykanskiego :D
https://www.youtube.com/channel/UCQdFWSgTOtNwkarskY0TvGg?view_as=public