Supermemo No Problem / Olive Green

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, niedawno zobaczyłem opcję kupienia kursu SuperMemo No Problem, pomyślałem, że może być to dobra pomoc w nauce języka angielskiego, jednak później znalazłem olive green, zainteresowałem się tym kursem, pewnie nie jest skuteczny, ale ciekawy, do tego podobno dodawany jest podręcznik. I moje pytanie brzmi: czy opłaca się kupować oba zestawy, jeżeli są od tego samego producenta(supermemo)?

Może macie jakieś inne skuteczne metody nauczania, kursy? Chodzi o poszerzanie wiedzy z języka, a nie zabawę. Dodam że mój poziom to B1-B2.
Opłaca się, bo to są zupełnie inne kursy i mają całkiem inny materiał. No Problem to bardziej tradycyjny zestaw tekst+materiał+ćwiczenia, więc może Ci się przydać kurs zaawansowany. A Olive Green to musisz sobie sprawdzić, na www.supermemo.com możesz mieć dostęp za darmo przez miesiąc. Jak Ci nie odpowiadają ćwiczenia z filmem, to weź bardziej tradycyjny No Problem.
Ja mam oba i każdego z nich używam trochę inaczej: No problem jako kursu do nauki gramatyki i rozumienia tekstu pisanego, a Olive do rozmowy i języka codziennego. W obu kursach masz algorytm SuperMemo, a to on jest najcenniejszy, bo jest "silnikiem" tego, co się uczysz.
ja zaczynałam od nauki samodzielnej z programu Profesor Henry głownie ze słówek i dawał rade zarówno merytorycznie jak i wizualnie zachęca do nauki. Są też wersje do gramatyki i konwersacji, ale przymierzam się do nich jeszcze ;) Aktualnie zastanawiam się nad jakimś kursem językowym, słyszałam że można znaleźć coś na http://szukamszkoly.com/ ale jeszcze nie przeszukałam.

« 

Nauka języka