praca licencjacka metodyka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Was,
Piszę tu, ponieważ mam duży problem i nie wiem co robić. Chciałabym, abyście pomogli mi podjąć odpowiednią decyzję.

Tak, więc :

1. Po pierwsze piszę pracę licencjacką z metodyki, wczoraj się dowiedziałam, że do grudnia muszę ją skończyć, ponieważ moja promotorka zaszła w ciąże i nawet nie będzie jej na obronie. Połowa ludzi z mojego seminarium pisze w języku polskim, bo taka jest możliwość a druga połowa albo sie jeszcze zastanawia albo pisze po angielsku. Natomiast z literatury wszyscy pisza po polsku. Jestem na jedynym kierunku w Polsce jakim jest Filologia angielska z informatyką :/ chore strasznie ale trzeba sobie radzić, niestety kiedy szłam na studia to w mim mieście zwykłej filologii angielskiej nie było.

Zastanawiam się w jakim języku pisać, nie jesteśmy extra przygotowani, jest 5 semestr a dopiero robimy drugą połowę książki B2+, szkoła w ogóle jest nie zorganizowana jestem na PWSZecie. Mimo że co roku dostaje naukowe stypendium to nie czuję się zbyt dobra z języka angielskieg, nie mam w sobie tej pewności, ale i nie chcę iść na łatwiznę. Proszę powiedzcie mi czy jeśli napisze prace w języku polskim czy będzie to rzutowało na dostaniu się na magisterkę? Nawet nie wiemy czy na dyplomie ukonczeniowym jest temat pracy licencjackiej i ocena z obrony czy jak.

Może kolejnym pytaniem nie będę głowy Wam zawracała, dopiero później kiedy już z tym pytaniem będzie wyjaśnione. Pozdrawiam:)
Hmm....A nie wiesz czy będziesz miała gdziekolwiek napisane to, że Twoja praca była napisana w języku angielskim?
Ja na Twoim miejscu zdecydowałabym się na pisanie po angielsku mimo wszystko - tak w ogóle to co to za filologia gdzie można pisać pracę po polsku...:/ Tym bardziej, że myślisz o magisterce a tam już pewien poziom trzeba prezentować.
Niestety nie mam pojęcia czy w ogóle czujesz się na siłach na pisanie po angielsku(weź pod uwagę też dostępność matriałów i krótki czas ). Niestety nikt Ci jednoznacznie nie powie pisz po polsku / pisz po angielsku. Musisz sama to przemyśleć i postanowić.
A tak w ogóle to kto wyznacza kobietę w ciąży na promotora skoro z góry wiadomo, że ma czas tylko do grudnia...
Nie możesz jeszcze przepisać się na inne seminarium?
No właśnie:/ Ten kierunek jest dziwny, dziekan nigdy nic nie wiem itd. Nawet nie wiedzą czy będzie temat pracy na dyplomie, dlatego napisałam aby się dowiedzieć.
Nawet nie wiemy jak to pisać, nie rozumiem jak mam pisać te rozdziały jak mają być same cytaty. Boje się parafrazowania, dlatego napisałam, aby ktoś mi powiedział czy trudno jest pisać po angielsku taką pracę, żeby plagiatu nie było.

Mój temat to The motivational role of games in teaching English to young learners. Temat nie jest trudny, ale materiałów podobno jest dużo a szukam i coś nie mogę nic konkretnego znależć.

Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto rozwieje moje wątpilości.
Ale tych wszystkich rzeczy powinni Was nauczyć na seminarium (cytaty, jak pisać, gdzie szukać materiałów). Miałaś już w ogóle pierwsze zajęcia z promotorką?
Pisanie pracy po angielsku na pewno jest trudniejsze od pisania po polsku, bo to nie jest Twój ojczysty język. I ja powiem szczerze, średnio wyobrażam sobie napisanie pracy w ciągu tak naprawdę 2 miesięcy (ok. miesiaca na szukanie materiałów, poznanie struktury pracy, itd.), i to zarówno z polskiego jak i angielskiego.
I nie wiem co Ci poradzić, nie wiem czy ktokolwiek Ci doradzi co zrobić, bo tak naprawdę nie wiemy CZEGO uczysz się na swoich studiach:/
Jpierdziele jestem załamana:(

mialam caly 4 semestr seminarium i nic sie nie dowiedzielismy, a teraz zaczal sie 5 i oznajmila nam ze jest w ciazy itd. o pisaniu nic nie powiedziala. jak ja nawet materialow nie mam:/ co za syf.
To w takim razie co robiliście na seminarium w 4 semestrze? NIC kompletnie Wam nie powiedziała?
Teraz musisz szybko zdecydować czy piszesz po polsku czy po angielsku i zgromadzić sobie materiały - daj sobie na to powiedzmy 2 tygodnie. Potem zabierz się za pisanie. I zapytaj promotorki czy będzie dostępna pod mailem. Jeśli będzie, możecie się umówić, zeby przedłużyła Wam czas do lutego, marca - przecież bronić się i tak będziecie w czerwcu/wrześniu.
Najważniejsze żeby się nie załamywać (wiem, to trudne w takiej sytuacji). Ale tę pracę musisz napisać - podejdź do tego w ten sposób.
Powodzenia!
Dzięki, wiem, że muszę to napisać, ale to jest trudne gdy nikt nie jest w stanie nawet w szkole odpowiedzieć na proste pytania.... trudno mi nawet materiały znaleźć, i najważniejsze w jakim języku:( chcę po angielsku, ale się boje tego jak jasna cholera... ale nie chce sie poddac tak jak reszta moich znajomych i nie wiem, nie chce sie przeliczyc ani zalowac
Gdzie chcesz zdawać potem na studia magisterskie? Język pracy nie powinien rzutować na Twoje szanse w rekrutacji - tzn. nie ma dodatkowych punktów za pracę po angielsku (choć wszyscy wychodzą z założenia, że właśnie w tym języku się wszędzie pisze). Może się zdarzyć, że na Twojej wymarzonej uczelni będzie rozmowa kwalifikacyjne z potencjalnym promotorem - i wtedy praca napisana po polsku może być minusem. Ogólne wrażenie można jednak poprawić dobrym angielskim i pomysłami na pracę mgr :).

Tytuł pracy będzie podany na dyplomie (w j. polskim i angieskim, przy czym chyba można odczytać, w którym była praca), ale nikt tak naprawdę na to nie patrzy.

Na Twoim miejscu napisałabym chyba pracę w języku polskim, bo zostały tylko niecałe trzy miesiące, a promotorka musi jeszcze te prace sprawdzić... Zaoszczędzony czas poświęciłabym na intensywną pracę nad angielskim, bo to najbardziej może zwiększyć Twoje szanse w rekrutacji na studia magisterskie.
Dzieki wielkie, wlasnie takiej odpowiedzi potrzebowalam:)

Mam pytanie czy ktoś móglby mi pomoc w znalezieniu materialow do mojego pierwszego rozdzialu jakim jest POJECIE MOTYWACJI? mam tu uzywac tylko ksiazek o motywacji do uczenia sie czy ogolnie o motywacji np. psychologiczne jakies?> napewno komorowska, harmer i dorney, zalezy mi jeszcze na jakis artykulach ale nie moge nic znalezc w bibliotece:( z gory dzieki za odpowiedz. Na za 2 tygodnie musze oddac 1 rozdzial, takze trzymajcie kciuki:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa