Rekrutacja na studia doktoranckie

Temat przeniesiony do archwium.
Dobry wieczór,

Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi wyklarował: kiedy bierze się udział w rekrutacji na studia doktoranckie?
Przyjmując, że dyplom magistra otrzymam dopiero najwcześniej w czerwcu, czy oznacza to, że będę musiała zrobić sobie rok przerwy przed ew. podjęciem studiów III stopnia (zanim będę mogła przystąpić do rekrutacji)? Czy rekrutacja na studia doktoranckie zaczyna się najczęściej jakoś w styczniu (z tego co wiem, to studia zaczynają się tradycyjnie w październiku)?

Natomiast za granicą na uczelniach te nabory odbywają się chyba więcej niż raz w roku i studia można rozpocząć chyba trochę wcześniej niż po roku przerwy, czy mam rację? Ale znowuż trzeba mieć już chyba fizycznie ten dyplom magistra, więc też trzeba czekać.

Przepraszam za może oczywiste pytania, ale właśnie dopiero się próbuję doinformować na ten temat.
A może jednak rekrutacja odbywa się w terminie lipiec-wrzesień, tuż po uzyskaniu tytułu magistra?
zwykle we wrześniu
No właśnie dokopałam się do jakiegoś harmonogramu polskiego uniwerku i niby lipiec-wrzesień, więc nie byłoby przerwy. Za to za granicą, np. w UK, już podobno nawet do 9 miesięcy przed rozpoczęciem studiów.

« 

Inne

 »

Studia za granicą