USA- uniwersytet czy college?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do was kilka pytań. Sporo czytałam o wyjazdach do USA zarówno na rok szkolny jak i na studia. Idę teraz do 3 gimnazjum. Wybieram się na rok szkolny do szkoly średniej w stanach, najprawdopodobniej w 2 klasie liceum. Chaciałabym już w 1, ale podobno w 2 jest szansa uzyskania dyplomu ukończenia szkoły. Czy ktoś z was się orientuję kiedy najlepiej jest wyjechać na takie coś??? Bardzo mi zależy żeby mieć dyplom szoły średniej w USA...
Ale ważniejsze pytanie, to jest, jeśli będę chciała zostać (lub wrócić) do USA po skończonej szkole tam, to czy będę musiała iść do collegu czy od razu na uniwersytet? Czy najpierw do collegu a później jakaś uczelnia??? Błagam pomóżcie, bo mam taki mętlik w głowie :)
Zacznij może od tego jeśli jeszcze tego nie znalazłaś w Internecie, co byłoby co najmniej dziwne.

http://www.pso-usa.org/Polish/Studia/info/informator.htm
Czytałam to, ale jeszcze konkretnej odpowiedzi nie znalazłam. tam nie ma nic o roku szkolnym w USA przed university :((
>to czy będę musiała iść do collegu czy od razu na uniwersytet?

Zabawna sprawa w tym pytaniu jest taka, ze na gruncie amerykanskim pzewaznie college=uniwersytet

 »

Inne strony do nauki języków