Kurs angielskiego EF/KAPLAN w UK/USA

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Chciałabym w przyszłym roku wyjechać na kurs językowy do szkoły EF lub KAPLAN ;) Planuje rozpocząć dwu tygodniowy kurs w czasie wakacji 2014.
Mam następujące pytanie. Jak opiekują się uczniami na takim kursie? Mam 16 lat, czy będę mogła swobodnie pozwiedzać miasto itp. czy będę musiała być o określonej godzinie w akademiku, a jak wychodzić to jedynie z kimś? Kończąc lekcje np w południe muszę wracać do akademika czy mogę zjeść obiad na mieście, spacerować? Jest to wszystko w jakiś sposób kontrolowane czy zupełna swoboda?
Dziękuję za wszelkie informację, może ktoś był na takim kursie w Nowym Jorku czy Londynie? Jak wrażenia?
Nie wiem, jak jest w Kaplanie, ale ze szkołami z którymi ja współpracuje (Clubclass, New College Manchester) jest tak, że swobodnie zwiedzasz sobie miasto. Ja sam taki kurs ukończyłem i mieszkałem u rodziny goszczącej. Niektóre szkoły mają tak, ze mieszkasz u rodziny goszczącej, a niektóre mają akademiki. Warunek jeden jest taki, że musisz mieć 16 lat i zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Wejdź sobie na www.edu-podroznik.pl i napisz- może znajdziemy jakiś kurs dla Ciebie.

« 

Pomoc językowa