Opinie o szkołach językowych

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 67
poprzednia |
Podzielcie sie swoimi opiniami o szkołach językowych Poznania, w których się uczyliście - atmosfera, przygotowanie nauczycieli, materiały oferowane przez szkołę, na co kładą nacisk, prace domowe, przydatność w nauce języka, itp. Mam za sobą pozytywnie zdany FCE, teraz chciałabym podszkolić konwersacje, ale nie wiem, na jaką szkołę się zdecydować - w mojej dotychczasowej było czasami nudno, poza tym mają takie coś jak "Conversational English" w swojej ofercie, ale nie chce się się im chyba tego prowadzić, bo kiedy pytałam o takie zajęcia, odpowiedziano mi negatywnie. Będę wdzięczna za pomoc.
tu nie szukaj opinii, tu sie opisujemy negatywne aspekty. Lubimy smarowac na szkoly.
>tu nie szukaj opinii, tu sie opisujemy negatywne aspekty. Lubimy
>smarowac na szkoly. - nie dziwi nic.....Naucz się pisać po polsku:)))
"tu się opisujemy negatywne aspekty" - to niewiarygodne, ze w Polsce ktos tak pisze.... ale sie uśmiałam :))))))))))))))) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W takim razie po co jest forum? ... sama szukałam kiedys dobrej szkoły angiielskiego i chciałam poznać jak najwiecej opinii na temat szkół w moim mieście (rownież z forum), ale nie spodziewałam sie, ze tu każdy się opisuje negatywne aspekty :)))))))))) cha! cha! cha!!!!!
>"tu się opisujemy negatywne aspekty" - to niewiarygodne, ze w
>Polsce ktos tak pisze.... ale sie uśmiałam :))) !!!

I z czego się tak uśmiałaś? Przecież ona zna tak trudne słowa jak "negatywne" i "aspekty".

Swoją drogą ciekaw jestem czy je rozumie.
Pisząc wreszcie na temat, bo jak na razie wszyscy nic tylko po sobie jeżdżą, chciałbym polecić Mike Mills English. Atmosfera lekcji jest naprawdę fajna, relacje uczeń-nauczyciel nie są takie sztywne jak w szkolach państwowych, ale bardziej przyjacielskie. Przy tym, jeśli ktoś chce, może się naprawdę nieźle przygotować do egzaminów, nauka jest na naprawdę na wysokim poziomie, o czym świadczy ilość dyplomów nauczycieli jak i wyniki uczniów.
c to jest "ilość dyplomów nauczycieli"? Ja jestem nauczycielem i mam jeden dyplom? Czy to mnie degraduje w kaście? :)
Zdecydowanie przychylam sie do pozytywnej opinii o Mike Mills English. Uwazam, ze zajecia tam daly mi bardzo wiele, podobnie zreszta jak moim znajomym (wszyscy zdali egzaminy, do ktorych przystepowali). Atmosfera jest bardzo przyjemna i chodzi sie tam z przyjemnoscia.
Mike Mills fatalnie przygotowuje do fce. Moja lektorka nawet licencjata nie miała. Omijajcie szerokim łukiem.
Ogolnie jest tak, ze tam gdzie malo sie placi, malo sie dostaje - reszta to marketing i socjotechnika - przyklad? Polecam cala dyskusje o Profi-Lingua!
ja bym powiedzial, ze ogolnie jest tak, ze tam gdzie sie malo lub duzo placi, tam nie wiadomo ile sie dostanie. Ja pracuje w niedrogiej szkole, jest dosc nowa na rynku, a wymagania od lektorow sa wysokie, nie tylko w czasie ich przyjmowania do pracy, ale i pozniej, przez caly czas pracy, dzieki czemu niemal wszyscy sluchacze sa zadowoleni, a lektorzy maja satysfakcje.

Przy wyborze szkoly nie nalezy sie kierowac tym, ile kosztuje kurs , albo, co gorsza reklamą (rklame maja najlepsza szkoly sieciowe, ktore zwykle sa zarzadzane przez ludzi nie majacych pojecia o nauczaniu jezykow, raczej o marketingu), ale kierujcie sie tym, co wasi znajomi mowia o szkolach, do ktorych chodzili. To chyba jasne, ze oni sa wiarygodni...
[wpis usunięty]
ja bede zaczynał tam kurs, po pierwszej lekcji próbnej bardzo pozytywnie. Znalazłem już pare dobrych opini, więc sądzę że to był dobry wybór ! :)
aha, oczywiście mówie o Academy of New York :)
Do Malczewski:

To zaczynasz ten kurs, czy szukasz opinii? Raz tak, raz tak :(

Tak jak odpisalem Ci w poprzednim poscie, zanim sie zapiszesz wez udzial w zajeciach w swojej grupie i dopiero wtedy podejmij decyzje. To nic nie kosztuje, a sprawdzisz lektora (ta a propos to masz lektora z USA, czy z Kanady?), sprawdzisz ludzi ktorzy sa w grupie i czy wszystko gra. Standardem jest w Academy of New York, ze przydzielaja Cie do grupy rowniez odpowiedniej wiekowo i ze w wiekszosci to grupy 3-4 osobowe, wiec na maxa mozesz wykorzystac kazde zajecia.

Do uslug. Pozdr.
[wpis usunięty]
Na jaki kurs uczesczalas do Academy of New York? Do jakiego egzaminu sie przygotowujesz lub przygotowywalas?

Z gory dzieki za odp.
jesli chodzi o Wawe to chodziłam do paru szkół i napisze cos na ich temat

tfls- nie polecam chodziłam tam na drugim roku studiów. Dali nam nauczyciela ktory nigdy wczesniej nie uczyl i nie przeszedl zadnych szkolen...to byla tragedia..jakis miesiac przed zakonczeniem kursu przestalam chodzic bo po? nadodatek nie lubie kobiet na recepcji nie miłe....
- instystut austriacki - nie polecam 12 osob w grupach, miala byc grupa studencka byly dzieci z liceum płakały na lekcjach itd...
- archibald- teraz tam chodze i jestem bardzo zadowolona z poziomu nauczania.Szkoda tylko ze jest tak drogo....Ale jak narazie tam planuje nauke.teraz bedzie tam moj 3 kurs. Jest tam ekpres do kawy i herbaty( darmowy) panie w recepcji mile. poza cena nie mam zastrzezen...
- euro-lingua ursus - chodze tam na indywidualne lekcje i polecam ta szkole. Mam swietna nauczycielke i gdyby prowadzila grupe do fce to na pewno bym sie zapisala do niej ale teraz prowadzi grupe advance wiec za wysoki poziom. Atmosfera ok i ceny...Dzis pytalam o niem i za dwie osoby ze mna w grupie 1100zł 2x w tygodniu!!!!jestem w szoku! a jak trzecia osoba sie znajdzie to 750!

znajomi tez polecaja world wide school to tyle:) jak chodziliscie gdzies na niemiecki to piszcie:)
Witaj. Uczęszczałam do kilku szkół językowych w Poznaniu (Babel, Profi-Lingua, Speak-up). Teraz korzystam z małej uroczej szkółki mieszczącej się na Ratajczaka "Lingo" i za nic w świecie nie zamienię jej na inną! Szkoła posiada 2 świetnie wyszkolonych lektorów, z ogromnym doświadczeniem. Jeśli chodzi o materiały, to ja korzystam z książek Oxford: New Eglish File+płyta, nacisk na zajeciach jest na mówienie oraz poprawną gramatykę. Dzięki ciągłym konwersacją, gramatyka naprawdę utrwala w głowie. Polecam tę szkołę z czystym sumieniem, bo dzięki niej zaczęłam używać angielskiego bez ŻADNYCH oporów. Aha i atmosfera jest tak sympatyczna, że grupa potrafi specjalnie po zajęciach jeszcze sobie posiedzieć w kuchni, aby dopić kawę.
szukałem opini, a teraz już uczestniczę na kursy.
Martulan powiedz proszę jak wygląda nauka w tej szkole „Lingo” czy uczą tam gramatyki: czasy itp. czy bardziej jest nacisk na mowę? Szukam jakiejś szkoły i nie wiem, którą wybrać zależy mi na tym żeby ten język był efektywny a nie jakaś tam ściema. No i zależy mi też na poznaniu gramatyki i dużej ilości słówek jak się buduje zdania w każdym czasie itp. Potrzebne mi to jest do testów, które będę zdawał w przyszłości. Tam są różne poziomy prawda na jakim jesteś? I na jakim kursie? Opowiedz jak tam wygląda nauka ok. Z góry dzięki. pozdrawiam
Witajcie,

Jestem tu nowa. Konkretnie interesują mnie opinie na temat Centrum Językowego Idea w Poznaniu, zarówno od strony słuchacza tej szkoły jak i nauczyciela.
[wpis usunięty]
W zasadzie to szkół w P
W zasadzie w Polsce jest dużo szkół, z których usług warto skorzystać, myślę, że w większości można się dobrze przygotować np. do zdawania jakiegoś certyfikatu. Z tego co wiem, to dobre opinie ma Axcon - szkoła ma kilka placówek w różnych miastach m. in. w Krakowie, Wieliczce, Olkuszu, Katowicach, Bielsku Białej. Opinie o nich krążą niezłe, mają dobry program, niezłych nauczycieli i chyba to jest w ich przypadku gwarancją sukcesu.
Ja chodzilam do Speak Up, bylo calkiem dobrze. Mialam sporo konwersacjim, a to mi najbardziej bylo potrzebne, obok gramatyki. Plus za indywidualne dopasowywanie zajec do potrzeb kursanta.
nie podzielam zlego zdania o tfls, przygotowali mnie tam bardzo dobrze
Witam, mogę podzielić się opinią o Profi-Lingua w Poznaniu.
Chodziłam tu na kursy angielskiego i hiszpańskiego. Zajęcia są bardzo fajne. Dużo na zajęciach mówimy i dzięki temu mogę poćwiczyć wymowę :) Lektorki prowadzą zajęcia bardzo ciekawie i czas bardzo szybko mija. Bardzo ważne jest dla mnie to, że szkoła jest w centrum! A jeśli chodzi o ceny za kursy to myślę, że są przystępne i co najważniejsze są rabaty dla studentów ;) osobiście polecam tę szkołę.
slyszalem o tej szkole Lingo. Dzialaja od niedawna i chyba nie maja zbyt duzego doswiadczenia. Atmosfera jest pewnie wazna, kawa itp, ale z tego co wiem maja tam slabych lektorow z angielskiego (glownie chodzi mi o akcent). Wedlug mnie to wazne. Nadrabianie mina nie pomoze, jesli ktos mysli o wyzszym certyfikacie, ale nie skreslam zupelnie
Jakoś mam awersję do Profi-Lingua.Może dlatego że wszędzie wpychają te ulotki, ale nic poza tym.Macie mozę jakieś doświadczenia ze szkoła językową o nazwie Omnibus jeśli tak to proszę o opinie.Chciałabym się zapisać na kurs przygotowujący do FCE i wacham się jeszcze
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 67
poprzednia |

« 

Pomoc językowa