nauka w szkole średniej w Anglii

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 75
poprzednia |
Chcialbym sie uczyc w Anglii- potrzebuje informacji na temat warunków przyjęć itd, obecnie mam 17 lat (2klasa LO), jeżeli macie jakies doswiadczenia badz jakies inf to piszcie
jestem wlasnie na wymianie na caly rok w usa. na poczatku tez chcialam wybrac anglie ale okazalo sie ze usa jest najtansze( 4000 $ za rok). uwazam ze najlepsze oferty ma biuro jdj bachalski i tam powinnas sie udac po wiecej info- www.jdj.com.pl program AYA szkola srednia za granica. w razie jakichkolwiek pytan- [email]
karbik - ja tez chce się uczyc w Anglii. :) to juz jest nas dwoje=D
przeszukałam juz cały internet, ale nie znalazłam wiele. Najwiecej jest kursów angielskiego na 2 tygodnie. Tylko ze ja mam 15 lat i chciałabym pojechac na całe liceum. Nie wiem czy wiesz, ale w Anglii mature zdaja w wieku 16 lat. :) a w roznych programach edukacyjnych pisza ze trzeba miec 15 - 18 lat.
Chyba nie musisz miec 16 lat, 2 lata chodzisz do szkoly i zdajesz miedzynarodowa mature, ja jednak swoje "plany" musze odlozyc - utrzymanie w anglii a szczegolnie accomodation ciezka sprawa
Karbik nie rezygnuj tak łatwo:) znajdz sponsora! ale serio, np jakies wydawnictwo (Longman, Oxford itp.). Można tak zrobic, ze oni ci funduja prawie wszystko a ty piszesz cos dla nich np. jakies raporty z zycia tam czy cos w ty rodzaju. A programy jak juz mowiłam tez sa i chyba nie wychodzi to tak strasznie drogo...
Agatkus mogłabys przyblizyc mi kwestie tego "mecenatu";linki, prawde mowiac o czyms takim jeszcze nie slyszalem. Jest chyba jakis program men'u lub jakiejs chyba rzadowej organizacji, dzieki ktorej mozesz sie uczyc za granica, ale to jest przeznoczone dla prawdziwych "geniuszy", sadze ze trzeba miec swietne wyniki w nauce. Ja sie chyba nawet do tego nie kwalifikuje z powodu wieku. Jezeli potrzebujesz jakis informacji musisz poszukac w necie, bo nie jestem pewien czy napisalem cala prawde.
słuchajcie, też chciałabym wyjechać na całe liceum ale koniecznie do Anglii i niestety nie na żadną wymianę tylko żeby się tam uczyć. skontaktujcie się ze mną jak możecie jeżeli też wyjeżdżacie do Anglii. Nikt z moich znajomych nie wyjeżdża i trochę się sama boję. mój mail: [email] , [gg] , błagam :) każda informacja jest cenna! :)*
karbik musisz przeszukiwac intenet, pisac maile do wydawnictw z pytaniem o sponsoring, nie ma innej rady! moja nauczucielka angielskiego była w USA w liceum ze swoja siostra (tez english teacher) ale to było dawno i w ogole na innych zasadach, i troche mi pomaga, bo ma tam jakies kontakty np w promarze, ale jak dotad nikt nie chce nic zrobic:(
www.anglorama.com.pl
www.britishcouncil.org/poland
http://www.longman.pl/i.php?i=1
i klikasz na contact us czy cos takiego
a tu sa juz maile:
[email]
[email]
[email]

www.jdj.com.pl
to jest to biuro ktore organizuje wyjazdy zagranice do liceum, wyslij maila z adresem to ci przysla informator - tylko ze niestety tam nie ma cen:)
ale od znajomych wiem ze to ptwornie drogie, takze tak czy inaczej kase skads trzena miec:) z kolezanka sie smiejemy ze jak nam nikt nie da kasy to pojdziemy do biura poselskiego w naszym miescie:D
mam wielka prosbe szukalem ale nistety nie ma zadnej czystej i jasnej szkoly z internatem w angli jezeli ktos by znal jakas sprawdzona lub jaks dobra prosze o kontakt na [gg] pisac nawet jak mnie nie ma ;]
hej ! ja tez bardzo chcialbym uczyc sie w anglii przez cale liceum albo przynajmniej jedna klase.
i zaloze sie ze nikt tu z was nie chce tego bardziej niz ja =) (i moj kumpel)
/oboje mamy 16 lat/
wiec jak ktokolwiek kto akurat przeglada teraz te strone i ma jakiekolwiek informacje, mozliwosci czy kontakty niech przesle je nam.
Lub ktos kto wpisal sie tu ze swoja notka juz wczesniej, jedzie sam lub od czasu wpisu znalazl juz cos to niech da nam znac (pojedziemy z nim ;P)
na serio bardzo ale to bardzo prosimy
kontakt z nami: gg2[tel]lub 3135816,
e-mail: [email]
nawet z Tobą Agatkuś =]
Ja tez palnuje wyjazd do GB,ale mam jeszcze troszke czasu.Jestem dopiero w 2 klasie gimnazjum.Niestety sa to duze koszta,na stypedium nie mam szans,ale coz,cos sie wymysli....Jesli ktos moze mi jakos pomoc lub cos doradzic prosze o kontakt [email]
Hey !!!
zastanawiam się nad wyjazdem do USA jestem w II klasie LO czyli za rok matura wiecie może jak w USA wygląda "matura" . Jak są przyjmowani nowi uczniowie ??
Jezeli macie jakies watpliwosci albo pytania napiszcie do mnie: [email] o programach i maturze wiem naprawde wszytko.

Termin wyjazdu juz sie konczy na ten rok.. ale szybcy maja jeszcze szanse :)

Jak podacie swoje dane adresowa to przesle wam ladny katalog.. tylko na maila bo na forum nie zawsze mam czas :)))
Hej! Wlasnie wrocilam z programu - rok szkolny w USA. Chodzilam do amerykanskiej szkoly sredniej przez semestr zimowy. Naprawde warto! Jesli macie jakies pytania dotyczace zalatwiania wszelkich formalnosci zwiazanych z wyjazdem , samym pobytem , lub amerykanska matura piszcie do mnie a chetnie pomoge
[email]
a no wlasnie, ja z kolei chcialabym jechac do usa [taniej podobno], tyle że to kosztuje około 14 000 ... w dodatku trzeba wysylac jakies formularze, a pytania ktore tam zadaja sa naprawde idiotyczne. przeraza mnie mysl ze bede mieszkala z jakas nadopiekuncza rodzina goszczaca..no ale jak na razie widoki na przyszlosc i tak nie sa az tak jasne, bo jeszcze niczego w tym kierunku nie zrobilam. Njachetniej pojechalabym z kims z Polski, [mam 15 lat i w usa chcialabym zaczac 1 klase liceum]...jesli ktos jest zainteresowany to niech pisze:
[email]
albo [gg]
tez jestem zainteresowana nauka w szkockim LO teraz uide do 3 kalsy pewno by szybko nie wyaplilo nie wiem jak matura i w ogole ale cyz ejst to mozlwie czy uzanliby mi ten rok tam to polskie durne minuistrerstwo?
[email]
poza tym wroiclam wlasnie ze skzocji i ludzie bosze uciekajce z tej polski
witam! Uczę sie w I LO i planuję uciec sobie do szkoły w Anglii (najchętniej do Londu) wie moze ktoś ile to kosztuje. Już mam dośc tego syfu w tej Polsce. poza tym wie moze ktoś jak wygląda matura angielska i czy jest trudna? Za wszelkie info z góry bardzo dzięuje!
[email]
[gg]
chcialabym bardzo pojechac na rok szkilny do USA, ale sie troszke boje :/ niewiem moze bybylo troche wiecej osob ktore tez by chcialy jak cosik to moj numer [gg] powymieniamy sie informacjami i tak dalej czekam !!
Ja też chciałbym jechać do liceum do szkocjii.Miałbym zapewniony dom itd. tylko nie wiem jak ze szkołą. Czy mógłbym tak jak w polsce uczyć się za darmo. Czy obcokrajowcy muszą coś płacić? Prosze a jakiekolwiek informacje. Właśnie jestem w 3 klasie gimnazjum. Mój numer gg: "2696761"
Mail [email]
Siemka!!:* chodze do 2 gim.i szukam osoby która chciałaby wyjechać do Angli lub Stanów do Szkoły Średniej (liceum) wiadomo hehe samemu to głupio troche a w kilka osób było by fajniej :D i raźniej :) planuje wyjechać tam na okres szkolny 1-3 liceum ;]] lub dłużej :P:P jak ktos sie znajdzie kto tez chciałby wyjechac do USA lub UK do Liceum to prosze o kontakt
moje [gg] czekam :*:* pozdrooo 3majcie sie :*:*
Ja właśnie chciałem wyjechać do angli ale na wymianę nie wiecie może gdzie mogę takie coś znależć, szykam też coś na nauke w liceum, w angli może powiedzie gdzie to znajde mój mail to [email] bardzo proszę o odpowiedż bardzo mi zależy
Ehhh nie wiem co was tak pociaga w nauce w Anglii.. coz jak ktos chce to niech sobie wyjezdza.. niesety w moim przypadku bylo wymuszenie na przyjazd tutaj do Manchesteru i powiem wam.. ehh niedosc ze nauka stoi na lipasnym poziomie, ludzie sa tepi i lubia sie znecac tylko dlatego ze masz inny akcent i takie tam a pozatym syf i brud.. naszczescie koncze High School juz w Czerwcu po egzaminach GSCE (mala matura jak ja na to mowie) i mam nadzieje ze spierdziele z powrotem do Polski... innym zycze powodzenia..
W anglii jak sie chodzi do szkoły należy mieć kumpla takiego szerszego w barach. Ponieważ inaczej może być ciężko. Dlatego wyjeżdżajcie w grupach po 5 osób. Taka dobra rada. No chyba że nasz ze dwa metry w barach i 10 dan w teakwondo to możesz jechać sam:P
a wiesz ile kosztuje 1 semestr w stanach??
Hej.... :P ja i moja najlepsza przyjaciółka wymyśliłyśmy żeby na te 3lata liceum wyjechać do Anglii... jeśli to nie wypali mogą być Stany... w Anglii mam rodzinke w Londynie, a w USA 50km od Chicago... nie mam pojęcia tylko gdzie mam szukać jakiś fajnych szkół, co jest potrzebne (chodzi o jakieś papiery)... no i oczywiście trochę się boje czy sobie tam dam rade... chodzi głównie o język i o akceptacje ze strony uczniów... moja kuzynka wyjechała do USA w wieku 12 lat i wiem, że miała bardzo ciężko choć angielski znała super... tam polacy traktowani są gorzej niż jakieś wieśniaki z rumunii... ;/ ... jeśli ktoś ma informacje gdzie można szukać takich szkół, albo już był w takiej szkole i mógłby mnie jakoś uświadomić jak tam jest...
E-mail: [email]
[gg]
Z góry dzięki ;***
Witam was wszystkich ;) Ja juz wyjechalam do angli i to na stale ;) Jak narazie nie nazekam - moze dlatego ze jestem tu dopiero 2 miesiace ;P Rok szkolny tutaj zaczyna sie bodajze 6 wrzesnia ale ja tego dnia bylam dopiero zalatwiac szkole :/ Musialam napisac jakies denne podanie gdzie mialam opisac powod z jakiego chce chodzic wlasnie do tej szkoly ,adres szkoly do ktorej chodzilam poprzednio i swoje osobiste dane. Wczoraj przyszly do mnie papiery, ulotki szkoly, plan dnia i ankieta do wypelnienia. Troszq sie boje bo z moim angielskim cienko a teraz powinnam isc do 3gim :/ Szkoda ze nie moglam przeprowadzic sie tu dopiero w przyszlym roq - mialabym latwiejszy start ,a takto zaczynam tu wsumie koncowke :/ Nie wiem jak oni tu sa z materialem ,nie wiem jakie wogole maja zajecia ale wiem jedno strasznie sie boje :/ Z tego co wy tu piszecie to nie wyglada to za kolorowo :/ No ale coz innego wyboru nie mam a do polski nie wroce przynajmniej przez 5 lat .Jak narazie nie znam tu nikogo z polaqw ani nawet angliqw w moim wieq :/ Mam tylko nadzieje ze z dogadaniem sie i nawiazaniem jakichkolwiek znajomosci nie bedzie az tak ciezko. Wszystkim tym ktozy tez maja zamiar wyjechac z polski i uczyc sie za granica zycze powodzenia qtore mi tez by sie przydalo :/
Jak ktos by mial ochote podac mi jakies wskazowki albo cusik to
to moj e-mail : [email]
Mam pytanie mam siostre i mame w angli i chciał bym skonczyc szkole w angli, obecnie chodze do 2 liceum. Tylko jest jeden problem nieumie angielskiego.Sa tam jakies polskie szkoly? co mi radzicie? odpowiadajcie mi na poczte [email] góry dzieki !
czesc co mozesz zrobic to zapisac sie do college na program six form to jest dla osob od 16-18 lat tutaj jak sie dostaniesz zapisy sa okololistopad styczen na nastepny rok wrzesniu jak sie dostaniesz to rzad ci bedzie placil 30 funtow na tydzien albo isc do colleg na wybrany kieunek naprzyklad pielegniarz fryzjer itd to trwa od 1 roku do 3 zalezy jaki kierunek jak cos wiecej chcesz wiedziec to [gg]
Moi drodzy!
Jestem ambitnym siedemnastolatkiem, który musi wyjechać na stałe do Birmingham w te wakacje i właśnie tam kontynuować edukację, aż do podjęcia a-levels (matury), aż do dalszego pójścia na studia w Wlk. Brytanii. Poniższy list wysłałem do kilku instytucji i szkół. Niestety pozostały one bez odpowiedzi. Czy moglibyście poświęcić mojej sytuacji trochę cennego czasu i napisać o warunkach ubiegania się do koledżu "Six Form"? Będę bardzo wdzięczny. Bardzo proszę o podpowiedż odnośnie terminów składania ewentualnych aplikacji, etc.Chciałbym także wiedzieć, czy Polak może po prostu przyjechać i zapisaćrnsię do szkoły np. w sierpniu oraz czy taka edukacja kosztuje. Może moglibyścierntakże powiedzieć mi na jakiej zasadzie Anglicy przydzielają uczniówrnzagranicznych liceów do poszczególnych klas? Jeszcze raz z góry dziękuję.

Dear Sir/Madam,rnrnI am wrtiting to receive some bits of information concerning education inrnBirmingham for a 17/ 18-year-old boy knowing English, Spanish and Polish.rnI hope it would not be a problem for you to dedicate me some of yourrntime.rnrnThank you in advance for every single sentence which I shall find veryrnhelpful and which will shorten the distance to my expectations in comingrnto Great Britain in order to study.rnrnI am going to emigrate to England with the person I'm in love with in summer. I am going to live in England and continue highschool education to fulfil my dreams.

By june 2007 I will have finished last but one grade of High School Education in Poland. In my country an individual can take a maturity examination called 'Matura' (more sophisticated form ofrnA-levels, pointed mostly into encyclopedian knowledge) whan being 19-year-old, not like in UK, when being 18. To end this stage of myrneducation, at the end of this schoolyear, I will have still one gradernnecessary to take the final exam in Poland. I cannot do it in myrncountry for personal cause. I am a good student with good and excellent marks. Learning in Poland is not exhausting although one has to study all fifteen subjects (such asrnbiology, physics, maths, Polish, PE, French, German, culture and societyrnandrnstate defense knowledge, history, enterprise, religion etc.) up to his ninetees, even if one is in no interest of many of them. I hope in UK, when preparing to A-levels, I would not be obliged to waste my time in such way. I am interested in beind a naval and aeronautic and conventonal architect.

Do you mind estimating to me wchich form of Six Form College I would have to attend to and which subject I should choose? To take A-levels, is it possible for me to commit* just a one-year-course? [*used figuratively]

As an european union citizen I have the right to settle an learnrnwhereeverrnand whenever I want to. Many people e.g. from India come to England anyrntime of the year and send their children to schools because it isrnobligatory. Could you please tell me whether I am to sent to Six Form Colleges any kind of application form then? If yes, when am I to do it? ?rnWhat does te application have to look like? Do I have to send it 10 months before starting the grade? Will you also tell me if I would have to take examinations before being put to the proper level of education, please?

It would be OK for me to stay a grade or two longer to catch up English language skills, to adept myself into the British system of education. I think that my general knowledge of all the subjects is pretty substential and efficient, but I do not know if my English can help me to express all of my thoughts or not. What do you thing about it, sir/madam? Does one have to show a language certificate to learn at Six Form College? What refers to the Six Form College, does it cost anything for a 17/18 year-old? Is it difficult for a foreigner to study at this type of school?

Finaly, could you indicate me some Six Form Colleges located in the center of Birmingham?

Yours sincerely...

piszcie proszę: [email]
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 75
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Olimpiada języka angielskiego