Proszę o przetłumaczenie tego tekstu z góry dziękuje

Temat przeniesiony do archwium
Pokaż listę

Przeciągnij w dół, aby odświeżyć...


Niezależnie od tego czy idziesz do sądu jako świadek, pozwany, czy powód, istnieją pewne normy zachowania się wobec sędziego. Jeśli będziesz ich przestrzegał, z pewnością ułatwi ci to wygraną.
1.Bardzo często ludzie nie wiedzą jak zachować się wobec sędziego. Sędziowie są takimi samymi ludźmi jak każdy z nas. Jeśli więc z jakichkolwiek przyczyn będziesz musiał stanąć przed jednym z nich, trzymaj się poniższych wskazówek. Dzięki temu z pewnością zyskasz przychylność sędziego
2.Po pierwsze należy pamiętać o byciu punktualnym. Dobrze stawić się w sądzie na kwadrans przed rozprawą Daje to wystarczająco dużo czasu na przejście procedur bezpieczeństwa, znalezienie odpowiedniej sali i spotkanie z prawnikiem. Pamiętaj też, żeby przed wejściem na salę wyłączyć telefon komórkowy.
3.Kiedy sędzia wejdzie na salę, musisz powstać. Nie wolno ci usiąść dopóki nie zostanie to jawnie powiedziane. Zabierać głos również musisz na stojąco.
4.Nigdy nie przerywaj wypowiedzi sędziego. Nawet jeśli to on przerywa twoją wypowiedź.Zatem odzywaj się tylko wówczas, gdy zostaniesz o to poproszony.
5.Nie dyskutuj z sędzią. Nawet jeśli przegrasz rozprawę, gdy sędzia podejmie decyzję nie ma już miejsca na dyskusję. To może tylko dodatkowo pogorszyć twoją sytuację.
6.Zawsze zwracaj się do niego „Wysoki Sądzie”. Może to być irytujące, ale sędziowie zazwyczaj nie są nam przychylni, jeśli pominiemy ten zwrot.
7.Zanim wykonasz jakąś czynność, poproś sędziego o pozwolenie. W większości sądów brak zezwolenia np. na zabranie głosu, jest równoznaczny z poważnym naruszeniem etykiety.
8.Ubranie świadczy o człowieku.W sądzie twój wygląd ma decydujący wpływ na to, jak zostaniesz odebrany
edytowany przez patrycja777: 29 maj 2016
1
tutaj pomagamy osobom, ktore pracuja samodzielnie.
przetlumacz sama, ktos zapewne sprawdzi