Kto polecalby agencje prowork?

Temat przeniesiony do archwium.
witam. w tym roku chcialabym wyjechac do GB jako au-pair na caly rok. dokumenty skladam w prowork, ale mam watpliwosci co do wiarygodnosci :) prosze o jakies opinie, najlepiej pozytywne, ale i negatywne baaardzo mile widziane. heeelp!!!
nie polecam, o mało co z nimi nie wyjechałam, ale jaki bajzel tam mieli!
1 kobieta dzwoni czemu nie jade, druga nie chce mi dac zaproszenia od rodziny, 1sza mówi ze przyciśnie nr2 i nic a potem znów pytania czemu nie jadę, a jak mam jechać, jak nawet nie mam adresu gdzie mam pracować?
Ignorowali jak pytałam o zarobki, ilośc godzin na kursie, umowę z rodziną.
Odniosłam wrażenie, że chcieli tylko mnie tam wypchnąć, bo pewnie im tamci zapłacili za kandydatkę i żebym wreszcie im dała spokój i to było niemiłe wrażenie.

Wybrałam jeden program a ci mnie zakwalifikowali do innego i stwierdzili, że sobie na miejscu zmienię, a to od czego oni są skoro kasę wzięli?

ponadto ignorują, jak tylko zapłacisz, na maile nie odpowiadają, jak dzwonisz to nie wiedza o co chodzi, wolałam nie sprawdzać jak to będzie jak za granicą będę miała jakiś problem i bym potrzebowała ich pomocy, jak nawet w kraju sobie nie radzą.

nawet mi dali inne miasto niż chciałam i stwierdzili, że jak odrzucę ofertę to ci z Anglii się obrażą i już mi nie dadzą innej oferty, to dałam sobie z nimi spokój.

a nie lepiej poszukać rodziny przez brytyjskie strony?wtedy nie płacisz,
były tu takie wpisy na forum, poszukaj sobie.

albo też słyszałam dobre opinie o Guide albo Am First czy jakoś tak, jak już chcesz zapłacić.
hej! ja jade do usa z agencji gawo. na pewno slyszalas o gawo-prowork. dwie polaczone w jedna :) jedna w wawie a druga w gdyni.
slyszalam kilka opinii, na dodatek roznych. jesli o mnie chodzi, to gawo wywiazalo sie z obowiazku. szybko wszystko pozalatwiali. spotkanie bylo mile. teraz wszystko zalatwiam przez maile, zawsze na czas odpowiadaja, albo dzwonia. takze ja nie narzekam.
wiesz , jak to jest...jesli komus sie uda i trafi na fajna rodzinke..to pochwiali biuro..jesli trafi na wyrodna rodzinke..to wiadomo, ze wszystko pojdzie na biuro..
a prawda jeste taka, ze gawo tylko posredniczy w wysylaniu dokumentow..rodzinka i jej sprawdzaniem zajmuje sie agencja w usa / w przypadku gawo i proworku jest to aupair care/

slyszalam tez opinie, ze gawo/ prowork nie pomaga w skompletowaniu dokumentow..coz ja nie mam zastrzezen.
jedyne co moge powiedziec na pewno, to jest to agencja zszeszona, sprawdzona i na pewno nie wysle cie w innym celu nie operownie ;)

a reszta zalezy od Twojego szczescia..
powodzenia i w razie pytan, sluze pomoca.
moj nr gg to 6810619
Ja kiedyś jechalam z Gawo i to ,że są zrzeszeni w organizacji IAPA dla mnie nic nie znaczy bo są po prostu beznadziejni. Tym bardziej ,że obsluga tratuje Cię jak zbędny bagaż!!!
dokładnie miałam takie odczucie, traktowanie jak zbedny bagaż,
co nie było zbyt miłe, dlatego czy ta agencja zrzeszona czy nie nie ma dla mnie znaczenia, skoro się tak zachowują.

"a reszta zalezy od Twojego szczescia.."
jak płacę takiemu biuru za coś, to wymagam profesjonalizmu,a nie że się zgłaszam, płacę, a reszta zależy od mojego szczęścia czy zechcą się mną odpowiednio zająć, czy też nie.
to ja dziękuję za coś takiego!
Przestań reklamować tą agencję GAWO Agulka_83 , zadziwiająco wiele o nich wiesz!!! Dziwny jest też dla mnie fakt ,że wchodzisz na wszystkie posty i ciągle mówisz ,że sa najelpsi na świecie , przed momentem weszlam na Twoje gg i masz w katalogu wpisane 17 lat . O ile mam dobre info to osoby poniżej 18 lat nie mogą jechać na au pair do USA. Więc powiedz mi co to za biuro Gawo , które bierze na au pair dziewczynę , które wedle prawa nie może jechać do USA au pair???
Jak zaczynasz klamać to przynajmniej niech te bzdury jakie wypisujesz mają jakiś sens!!!Teraz pozostaje CI szybko w katalogu wiek zmienić!
A drugie po co wychwalasz agencje z której jeszcze nie pojechalaś, poczekaj 12 miesięcy pobytu au pair a później podziel się doświadczeniami!
Masz rację , jak agencje biorą kasę to mają obowiązek liczyć się z Twoimi preferencjami i nie mają prawa wpychać Ci rodziny i regionu jeśli nie Ty sama nie chcesz !
bo gg to jest nr mojej kuzynki. u niej korzystam z neta i zawsze podaje jej nr. wiec nie bede biegla wieku zmieniac..bo ona ma 17 lat.
biura nie chwale.
tak samo moglabym zareklamowac inne, bo sprawdzalam wiele biur, ale ostatecznie wybralam ta agencje, wiec napisalam jak to wygladalo z mojego punktu widzenia.
i nie wchodze na kazdy post reklamujac to biuro. akurat tu ktos pytal o biuro prowork, wiec napisalam, bo to jedna i ta sama firma.
i przestan, prosze , sie tak bulwersowac. ja mam 22 lata, wiec na wyjazd do usa nie jestem za mloda ;)
a jesli nie umiesz czytac, to juz Twoj problem - ja nie pisalam, ze to biuro jest rewelacyjne. napisalam tylko , ze ja jestem zadowolona , bo jakos zalatwianie dokumentow sprawnie poszlo. nie chwalilam biura za to, ze super mi wyjazd zorganizowali. na razie wyrazilam opinie na temat samego organizowania dokumentow. o wyjezdzie to napisze jak juz bede daleko stad...i nie wiem, jaka to bedzie opnia..i zaznaczylam, ze slyszalam tez negatywne opinie..hm..to chyba reklama nie jest.

hm..ktos tam jeszcze pisal, ze jak placi to wymaga profesjonalizmu. ja sie zgadzam, ale szczescie tez jest potrzebne. mozesz zaplacic miliony , ale zadne pieniadze nie dadza Ci gwarancji, ze rodzina bedzie swietna. a dlaczego? to proste. jak Ty idziesz na rozmowe do biura, to starasz sie pokazac z jak najlepszej strony. w biurze nie wiedza jaka jestes, jak masz zly dzien, jak jestes zdenerwowana..i tak samo w druga strone. jak amerykanskie biuro kwalifikuje rodzine do programu to tez nie moze bazowac na rzetelnych informacjach, bo rodzina pokazuje sie z jak najlepszej strony.. dopiero pozniej jak cos jest nie tak to pokazuje swoje prawdziwe oblicze. w koncu jestesmy tylko ludzmi.

ok. to tyle. nie wiedzialam , ze moje zdanie az tak was zbulwersuje. nie robie reklamy, pisze tylko jak to wygladalo, a co bedzie dalej tez napisze..
posty czytam regularnie, wiec czesto cos pisze..w szczegolnosci jak mam z czyms stycznosc bezposrednio. inaczej nic bym nie pisala..
pozdarwiam
piszesz, ze masz jakies oczekiwania co do tego jak oni sie tam toba zajma, ale jestes dorosla osoba, wiesz ze nie wywioza cie na koniec swiata, i ze bedziesz tam pracowac a nie zwiedzac. I czego wiecej trzeba, tak naprawde to z jakiej agencji bys nie wyjechala to jestes zdana glownie na siebie. przez cale zycie czlowiek jest zdany na siebie, a jak chce szukac pomocy i opieki z czyjejs strony to zycze powodzenia bo ludzi chetnych do jej udzielenia szuka sie ze swieczka..
ja jade z agencja prowork z chlopakiem zalatwili nam rodzine wciagu miesiaca!! zobaczymy jak bedzie na miejscu w Anglii ale na razie jest dobrze!!ja jestem na razie zadowolona z tej agencji!!pozdrawiam papa
Dzięki! Ja otrzymałam zgłoszenie już wczoraj czyli tez po miesiącu!
Tylko że to ma byc rodzina amerykanska : / a dzieci sa w wieku 10 15 i 19 więc obawiam sie ze pracowalabym raczej jako pomoc domowa niz opiekunka do dzieci. dzieki za odpowiedz, pozdrawiam i powodzenia zycze !!!!!!!!!
hej !ja tez zlozylam dokumenty w prowork!!nie wiem czt dobrze zrobilam.... teraz mam mieszne uczucia.
moje [gg] , Chetnie porozmawiam z kims kto wyjechal z prowork lub dopiero jedzie.

Gosia!!
ja bylam z ta agencja i bylo okropnie wogole o mnienie dbali jak mialam problemy z rodzina to zadzwonili do mnie z pretensjami!i wiecie co powiedzieli zebym ich nie narazala na koszty zwiazane z telefonami do niemiec!!a zainteresowania 0!sama musialm o wszystko prosic!ale prawda jest jedna o rodzince dowiesz sie na miejscu jaka jest nikt ci nie zagwarantuje ze jest spoko,bo pozniej jechalam przez niemicka agencje i nie placilam nic i rodzinka byla zajebista,ale po mnie byla au pair i niemogla sie zgrac z najmlodszym dzieckiem 2 latka i musieli ja odeslac do domu ,bo maly chcial do mnie:)a rodzinka extra juz 2 lata utrzymuje z nimi kontakt!a z tymi z gawo zero kontaktu:)ale tak to juz jest
z Guida bym juz nigdy nie jechala......
Straszne głupoty piszecie, macie jakieś dziwne pretensje, umowy nie czytacie czy co????????
Oczekujecie od agencji czegos do czego ona bwcale sie nie zobowiązuje. Gdybyscie nie zauważyły to są to tzw.umowy "starrannego działania", a nie rezultatu!!!!
No to ja się naprawde przestraszyłam! wpłaciłam juz 1 rate.... a jak znależć inaczej rodzine? a jakie biuro jest lepsze i skąd to wiadomo? Pomocy!!!!!!!!!!
Ja już złożyłam dokumenty, wpłaciłam 1 ratę , czekam na rodzine i musze się przyznać, że coraz mniej mi się to podoba. Na początku chciałam złożyć do GUIDE ale ich formularze są jakieś kiepskie, wszystko po angielsku i mało fachowe- ani rodzina ani mój lekarz nic nie zrozumieli. Za to w PROWORK te formulqarze są 1 klasa i po polsku i po angielsku , nikt nie miał kłopotu, lekarz mi to od razu wypałnił i to zdecydowało! Ni i reklamowali się w Empiku...Ale są rzeczywiście olewczy!Wiadomo,ze z rodziną liczy się traf- ale forse płace Prowork i od nich wymagam zainteresowania moimi sprawami i udzielaniem mi pomocy. Dlatego im Płace, zeby w razie czego umieli mi pomóc, co nie? Czy oni to potrafia?! ja tez prosze o pomoc i rady od was! A jak mam wejść na tą bezpośrednią strone do rodzin angielskich???
ja z nia jechałam, rzeczywiście mało pomocna w sprawach formalnych,Ale na miejscu, w razie jakiś kłopotów zawsze pomaga.Zgadzam sie , że w Warszawie są strasznie niezorganizowani, i cały wyjazd załatwaisz sobie sama.Ale słyszłam o gorszych
hej, ja jade z prowork do usa, dzis odebrałam bileciki, agencja TANIA, solidna i pewna....byłam królikiem doswiadczalnym i na własnej skórze sprawdziłam... zastanawiałam sie początkowo na cc(cultural care) ale CI tpo mieli ceny, nie na studencką kieszeń, w necie wynalazłam prowork....do tej pory nie zabierałam głosu na forum...bo mówie, co ja bede pisać, może i mnie ktos oszuka--ale teraz bilecik mam w garsci, vise w paszporcie, za tydzień witaj AMERYKO....wiec chyba głos najwyższy czas zabrać.....a tak sobie mysle, te złe opinie, które i mnie o mało co nie zbiły z pantałyku i nie posłały do droższego o 2 razy biura , możliwe ,ze pochodza od proworkowej konkurencji....wiec nie dajcie się wyprowadzić na manowce.......mi się udało, zastrzeżeń nie mam , a i kasy podoszczędziłam...akurat jak znalazł na gifty dla hostów....buziak laski i nie cykajcie sie bo biuro naprawde nie jest firmą krzak.
hej ja tez złożylam papiery w Prowork. ale nie załuje tego! jestem zadowolona ciągle dzwonia do mnie wysyłaja mi e-maile na temat wyjazdu.czekam teraz na kontakt z rodzinami! tego boje się najbardziej bo mój język angielski nie jest taki rewelacyjny i nie wiem czy sobieporadzę! nie załuj swej decyzji! moim zdaniem zrobiłaś dobrze! pozdrawiam.pa
ja się nie zgadzam, jak dla mnie to całkiem porządne biuro. Przynajmniej mi dobrze zorganizowali wyjazd. Spędziłam już 6 miesięcy w UK, właśnie jestem na urlopie :)). Te babki z biura w warszawie zawsze super miłe i pomocne, no iznlazły mi super rodzinkę (rozmawiałam z 5-ma!!!) Według mnie są godni polecenia, ale i tak decyzja należy do was.
Pozdrawiam wszystkie 'operki' :** !!
Dziewczyny nie wybierajcie tej agencji, będziecie tak naprawdę zdane same na siebie. Wyjechałam za ich pośrednictwem rok temu. Moje szczęście, że znam biegle angielski, bo nie można liczyć na ich pomoc. W razie jakichkolwiek problemów oni wam na pewno nie pomogę. Szczerze odradzam.
Ja polecam wyjazd (w moim przypadku do anglii) z tą agencją. Wysłałąm cv w sobotę, w poniedzałek rano miałam telefon, wtorek i czwartek rozmowy, piątek zgoda na pracę, niecały tydzień. Bardzo duże zainteresowanie, przemiły kontakt, odpowiedzi na wszystkie pytania, na miejscu wszystko co było w umowie. Jestem więcej jak zadowolona. Może niektórzy trafiali na nieodpowiednie osoby, ale ja trafiłam na kompetentną osobę.
Temat przeniesiony do archwium.