Jak załatwić wyjazd bez biura do Anglii

Temat przeniesiony do archwium.
Zamierzam za kilka miesięcy wyjechac jako au-pair do UK i mam w związku z tym kilka pytań, na które mam nadzieję znajdzie się ktoś kto udzieli mi odpowiedzi. Nie dysponuje zbyt wielkimi środkami finansowymi w związku z czym wydatek rzedu 800zł za pośrednictwo w agencji au-pair to dla mnie+koszty podróży kolosalny wydatek. Chciałabym wyszukać odpowiednią rodzinę wśród ofert na zagranicznych stronach au-pair, ale chciałabym się dowiedzieć czy trudno jest samemu dopełnić wszelkich formalności związanych z wyjazdem.
1). W jaki sposób załatwić ubezpieczenie na czas pobytu zagranicznego
2). Czy mogę w jakiś sposób sprawdzić wiarygodnośc host family? Nie chciałabym, aby okazało się że na miejscu w Anglii nikt na mnie nie czeka lub jeszcze gorzej, że rodzina nie jest tym za kogo się podawała.Jak uniknąć takich sytuacji? Czy można podpisać jakąś umowę?
3).Czym się kierować przy wyborze rodziny i kursu językowego dla obcokrajowców, gdyż nie ukrywam że głównym celem mojego wyjazdu jest doskonalenie umiejętności językowych (w przyszłym roku planuje podjąc studia na kierunku :filologia angielska)

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki:]
Moge odp. tylko na jedno Twoje pytanie:

1. W jaki sposób załatwić ubezpieczenie na czas pobytu zagranicznego?

Wystarczy Karta Euro 26 ( do 26 roku zycia). Nie tylko Cie ubezpiecza, ale rowniez dzieki niej przysluguje Ci wiele znizek, rowniez w Polsce.

Kosztuje 60 zl, wazna caly rok (od dnia zakupu)

www.euro26.pl
Ja tez probuje znalezc rodzinke w Anglii... na razie niestety z marnym skutkiem. Ale co mozesz zrobic, to zarejestrowac sie na stronie www.greataupair.com albo innej podobnej i liczyc, ze jakas rodzinka, ktora wykupila membership, sie do Ciebie odezwie... Ja ciagle czekam...
Wszystko znajdziesz tutaj:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=11154
Giustina bardzo dziękuje za informacje dotyczące ubezpieczenia myslałam, że jest to bardziej skomplikowane:]
O i mam jeszcze jedno pytanie: Czy teraz kiedy Polska jest już w Unii Europejskiej muszę wyrobić sobie międzynarodowe prawo jazdy? Jeśli tak to ile to kosztuje i gdzie można przerobić to które już obecnie posiadam? Jeśli ktoś ma już za sobą rozmowę telefoniczną z host family to byłambym wdzięczna o krótkie sprawozdanie z jej przebiegu ( o co pytali, czy używali skomplikowanych zwrotów ile taka rozmowa trwała?)
> Czy teraz kiedy Polska jest już w Unii Europejskiej muszę wyrobić sobie międzynarodowe prawo jazdy?

Prawie wszystkie kraje Europy honorują polskie prawa jazdy, nowe i stare.
Jednak przy podróżach do Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i krajów zamorskich wciaz zaleca się posiadanie Międzynarodowego Prawa Jazdy. Chociaz wiekszosc osob uwaza, ze to zwykłe wyłudzenie pięniędzy i strata czasu.

2) Jeśli tak to ile to kosztuje?

Opłaty:
- opłata skarbowa wniosek - 5 zł. + 0,50 za każdy załącznik
- międzynarodowe prawo jazdy - 25 zł
- opłata ewidencyjna - 1 zł

3) Gdzie można przerobić to które już obecnie posiadam?

Wniosek należy złożyć osobiście w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta.
>Ja tez probuje znalezc rodzinke w Anglii... na razie niestety z
>marnym skutkiem.
A kiedy sie zarejestrowalas??? I na jaki okres czasu chcesz wyjechac???
A ja jadę do Grecjii do pracy na wakacje na tzw WORK & TRAVEL zarobki 4[tel]euro na reke plus napiwki.

Nie ma nikogo kto chciałby się ze mną wybrac???
Najpierw myslalam o wyjezdzie do USA, ale wobec braku rezultatow w poszukiwaniu :( zmienilam destination na Wielka Brytanie. W zasadzie mam teraz dwa profile na wszelki wypadek - jeden "proamerykanski" (od 4 miesiecy), drugi "probrytyjski" (od kilku dni). Mozesz je obejrzec - locator nr 268241 i 323741 - czyzby byly az tak nieciekawe, ze nie wzbudzaja zadnego zainteresowania? :(
Chce wyjechac na poczatku czerwca i moge zostac do konca wrzesnia 2005.
Czemu akurat Grecja?!? Czy "WORK & TRAVEL" ma w swojej ofercie takze Włochy (wakacje)? A może jakaś inna firma, której można zaufać?!?
Nie wiedzilam,ze mozna jechac tez do Grecji z tego programu.Gdzie sie moge dowiedziec czegos wiecej? Chetnie bym sie wybrala,ale czy dogadam sie tam po angielsku...
Mój meil : [email]

Tak na dobrą sprawę sama nie wiedziałam ,ale moja koleżanka wyjeżdżała go Grecji na au pair i jakoś się ostatnio zgadałyśmy. Zastanwiałam się jeszcze nad Trawelem do USA ale to jednak za duże koszty na początek dla mnie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE

 »

Studia językowe