potrzebna visa do Anglii??

Temat przeniesiony do archwium.
hej chciałabym się dowiedzieć czy jesli szukam rodzinki na własną rękę to jak załatwić sobie wizę na wjazd do Anglii i czy jest mi ona wogóle potrzebna teraz kiedy jesteśmy już w UE??jesli tak to jak się o nią starać??
Ja mysle ze zadnej visy juz nie potzeba.
Vizy sa juz niepotrzebne
To ze jestesmy w Unii to nie znaczy ze nie musimy miec wizy - ja jestem au-pair w Belgii i tu niestety wize musisz (oczywiscie jak chcesz byc dluzej niz 3 miesiace) ale np w Holandii jest juz ona nie potrzebna i w Anglii tez chyba juz nie - mam kontakt z dziewczyna ktora wlasnie czeka na rodzine w Anglii jak chcesz zapytam.
pozdrawiam
hej byłabym wdzięczna o sprawdzone informacje gdż właśnie omawiam z moją angielską rodzinką szczegóły wyjazdu i dostałam niedawno maila od mojej hostki z pytaniem czy będzie mi potrzebna wiza i nie do końca wiem co mam jej odpisać:/a nie chciałabym być odtransportowana do domku bo 3 miesiącach gdyż planuje zostać troszke dłużej.
P.S. wie ktos może jak najtaniej dostać się do Londynu?? może słyszeliście o jakiś promocjach jesli chodzi o bilety lotnicze bądź autokarowe?? jak długo się jedzie autokarem??
hej byłabym wdzięczna o sprawdzone informacje gdż właśnie omawiam z moją angielską rodzinką szczegóły wyjazdu i dostałam niedawno maila od mojej hostki z pytaniem czy będzie mi potrzebna wiza i nie do końca wiem co mam jej odpisać:/a nie chciałabym być odtransportowana do domku bo 3 miesiącach gdyż planuje zostać troszke dłużej.
P.S. wie ktos może jak najtaniej dostać się do Londynu?? może słyszeliście o jakiś promocjach jesli chodzi o bilety lotnicze bądź autokarowe?? jak długo się jedzie autokarem??
juz wysylam e-maila z zapytaniem o Twoj problem. Jezeli chodzi o transport to ja jechalam z Osbis-u (a to polaczenie Polska-Anglia) do samej Belgii z Torunia jade 19godz no to do Anglii musisz troche jeszcze godzin dodac. Najlepiej popytaj sie w biurach podrozy czy nie maja jakichs promocji - czasem do Anglii mozesz jechac za grosze (wiem ze nawet za 20zl-powaznie), ale to musisz miec szczescie :-)) Wykup sobie karte Euro 26 (jezeli jeszcze jestes studentka) bedziesz miala jakies ubezpieczenie wrazie czego, kosztuje 60zl. Jak masz jeszcze pytania to pisz na e-maila [email]
Wiza jest juz decydowanie niepotrzebna mozesz wjechac nawet na dowod osobisty .Po wejsciu do unii wjezdzalam do Anglii 3 razy i o nic nie pytali wogole .Takze nie potzreba nic miec .
powodzenie
Monika
Tak, ale jak masz stary dowód osobisty to mogą robić kłopoty. Ostatnio pokłóciłam się z celnikiem na Heathrow, bo uznał, że dowód to za mało i muszę mieć paszport. Niby trochę racji miał, bo w starym dowodzie nie ma napisów przetłumaczonych na angielski, lecz z drugiej strony to JEST ważny dowód, a na dowód ponoć można przejechać. Tak czy owak, ja tam wożę ze sobą paszport.
ŻADNEJ WIZY Ci nie potrzeba i to jest informacja na 100%. Odkąd weszliśmy do unii jużarę razy jeździłam do Anglii i nic takiego nie jest potrzebne. Jeśli pracujesz musisz się tylko zarejestrować w Home Office. W celu dowiedzenia się jak, kiedy, po co i za ile skorzystaj z wyszukiwarki. ;)
Tak to prawda na 100% ze nie potrzebujesz wizy - jedz i siedz tam jak tylko dlugo chcesz :-)) - pytalam sie dziewczyny ktora jedzie we wrzesniu jako au-pair tylko ze z biura - wiec na pewno nie potrzebujesz!
pozdrawiam i milego pobytu zycze
a i rzeczywiscie - jak masz stary dowod moga byc problemy,
a we Włoszech kolega pokazał dowód, bo chciał zobaczyć czy rzeczywiście można na dowód poruszać się po unii i wszyscy się zbiegli, ci celnicy włoscy i ogladali dowód na wszystkie strony i nie chcieli gościa wpuścić i paszport chcieli, a nie coś takiego dziwnego.
Moja przyjaciolka siedzi w Londynie od wrzesnia, wiza nie jest Ci potrzbna na 1000%. Z dowodem podobno bywaja czasami problemy, ale na paszport wjezdzasz bez klopotu. Z tego co sie orientuje samolotem ( z Wawy) lecisz niecale 2 h, no a autokarem to troche ponad dobe, zalezy od trasy!
No ja mam właśnie trochu wątpliwośći...Na początku czerwca mam zamiar wyjechać do Anglii. Jest tam już moja dziewczyna i chcę dołączyć do niej... pracy jeszcze nie mam... dopiero po przyjeździe chcę się rozejrzeć. Wiadomo - pracodawcy wolą rozmawiać z szukającymi pracy osobiście. Dlatego mam pytanie... czy mogę mieć jakiekolwiek problemy z wjazdem do Anglii nie mając tam zagwarantowanej pracy? Czy będę potrzebował czegoś w stylu wizy? Planuję tam zostać na dłużej... Czy jest jakiś okres, w którym mogę tam swobodnie przebywać?Nie chcę żeby mnie zawrócili z lotniska albo coś a nie orientuję sie w tym wszystkim dlatego bardzo proszę o pomoc... Z góry wielkie dzięki:)
Od lipca 2004 pracuje legalnie w Anglii i przyjechalem tam uzywajac TYLKO DOWODU OSOBISTEGO!!!-a wy sie pytacie czy jest potrzebna wiza?:D
Tak wiza jest potrzena - popros w najblizszej stacji okregowej kontroli DAUNÓW. I pierw sie w niej zarejestruj!!!!
Czy wszyscy sa tu tacy tępi??
Ludzie skad wy sie urwaliście??
Zal mi takich osob co zadaja takie glupkowate pytania!!!!!!!!!!!
Ja nie wiem skad ludzie zadajacy takie pytania sie urwali.Z chwila wejscia do Unii kilka krajow otwarlo dla nas swoje rynki pracy miedzy innymi UK i bylo to w zeszlllyyyyymmmmm roku w maju.Rany boskie gazety,tv radio dostarcza takich informacji.Zadnych wiz w uk juz nie potrzbujesz.
Ja mam przewodnik po Londynie. Są tam zasady wjazdu do UK.

ŻADNEJ WIZY NIE TRZEBA!!! Nawet przed wejściem Polski do Unii nie trzeba było wiz! (może kiedyś trzeba było, ale to było bardzo dawno temu, nie mam informacji w tej sprawie). Ale jest jedno ograniczenie. Jako turysta można przebywać w UK najwyżej 6 miesięcy. Jeśli chcesz dłużej, musisz się skontaktować z odpowiednim biurem ds. imigrantów.

A oto przepisy celne, co można wwozić.
Tytoń - 800 papierosów, 400 cygaretek, 200 cygar, 1 kg tytoniu.
Alkohol - 10 l wódki, 20 l wina wzmacnianego, 90 l wina zwykłego, 110 l piwa.
Perfumy - 60 ml perfum, 250 ml wody toaletowej.

Zakazy:
Zwierzęta - Wszystkie zwierzęta wwożone do Uk podlegają 6-miesięcznej kwarantannie na koszt właściciela.
Rośliny, żywność łatwo psująca się i niektóre leki nie mogą być wwożone bez zgody władz.
Nie można również wwozić broni i amunicji bez zezwolenia oraz filmów o charakterze obscenicznym.

Nie ma ograniczeń co do wwożonych lub wywożonych pieniędzy.
czasem male niedoinformowanie spedza sen z powiek
i na cale szczescie ktos wymyslil te o to stronke
a takie teksty moglibyscie zachowac dla siebie
bo malo zapewne wiecie na ten temat
to wam radze zasiegnac informacji
Hej, slyszalem, ze wjezdzajac do Anglii i nie majac zagwarantowanej pracy trzeba wykazac, ze ma sie odpowiednie srodki finansowe aby utrzymac sie samemu bez jej podejmowania. To prawda?
Nie.
Czy dziecko musi mieć paszport na wyjazd do Anglii??
wystarczy mu dowod
:))))))))))))))
no to mogę Ci powiedzieć, że mógłby wylecieć z pracy za nie znajomość regulamiu... Każdy Polak odkąd jesteśmy w EU ma prawo wjechać na teren Wielkiej Brytanii posługując się jedynie polskim dowodem osobistym, nawet starym. Wiadomo, że dowód nie może być bardzo zniszczony a zdjęcie w miarę aktualne... jeśli więc rząda paszportu i robi z tym problemy to może zostać uznany za dyskryminacje obcokrajowców...myślę że w obecnej chwili raczej nie powinno dojść do takich sytuacji...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa