Studia, a Au Pair

Temat przeniesiony do archwium.
Zastanawiam się nad Au Pair w USA. Przyznam że jest to świetna perspektywa nabycia odpowiedzialności, doszkolenia angielskeigo itp. Mam tylko mały dylemat bo wiem że umowy są aż na 12 miesiące, a ja bym chciała isć w pazdzierniku na studia :/ I nie wiem własnie jak to rozwiązać. Obawiam się, że rok przerwy nie jest dobry, bo potem człowiek odzwyczaja się od nauki, a tak ma świeżą wiedze. Słyszałam, tylko że studia w USA sa bardzo drogie, ale są jakies stypendia :/ Przyznam, że zastanawiałam się jak to jest gdybym chciała rozpocząć studia w USA podczas programu Au Pair na kierunku weterynaria, medycyna. Czy mógłby mi ktoś doradzić cokolwiek na ten temat?
Zastanów się na ile jest realne nauka wszystkiego po ang. Ile trzeba być obywatelem (jeśli trzeba, jakie formalności trzeba załatwiać...) , jakie warunki itd. Czytaj angielskie fora i szkoły i kontaktuj się z nimi jakie dają warunki i co oferują. Myśle że za dużo tutaj się nie dowiesz (na tym forum). Nauka w stanach jest bardzo droga. Mam w rodzinie kuzynów co nawet mieli przerwę w nauce żeby zarobić na kontynuacje... (i te kredyty). Ameryka to nie bajka. Za to do "Angli" blisko i kto Ci naopowiadał ze tam tak deszczowo. Jak sama nie sprawdzisz to nigdy sie nie dowiesz jak to jest a w UK też języka się podszkolisz.
Jest takie coś jak doradca kariery.... :) Może z nim się skonsultować.
Po za tym... może pogadać z tą osobą
coś wie o szkolnictwie może da ci wskazówki. Spytać zawsze można...
A co do UK jedz na tygodniową wycieczkę i poznasz trochę jak to jest być za granicą itd. (jeśli nie byłaś w anglojęzycznym kraju)

....


powodzenia