Kto się wybiera do Cork na wakacje?

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc! 30 czerwca lece do Cork (dokladnie Middleton) i zostane tam do 25 wrzesnia. Chetnie nawiaze kontakt z innymi au pairkami ;)
sprawdzalam na mapie i meddleton nie jest kolo cork, tylko gdzies na polnocy.
a tak w ogole to ja jade w okolice cork w polowie czerwca, tez jako au pair.
Zrobilam mala literowke i przez przypadek wpisalam Midleton przez 2 "d". Widocznie na polnocy tez jest taka miejscowosc ale ja bede w Midleton ktore jest 20 minut od Cork ;)
Ja lecę do Ballincolig 20 czerwca, to też jakies 20 min drogi na zachód od Cork.Nie moge nigdzie znaleźć Midleton na mapie :( Może masz gdzieś jakąś mapę? Zostaw swoje gg albo maila to się może kiedyś spotkamy :)
Wysylam ci link na ktorym jest moj Midleton http://wwp.greenwichmeantime.com/time-zone/europe/european-union/ireland/cork/map.htm i zostawiam maila wiec jak chcesz to pisz [email] Ktorego lecisz do Irlandii??
heh juz wiem 20 czerwca... :P Fajnie bo ja dolece tam 10 dni pozniej. Midleton nie jest tak daleko od ciebie, super. :)
To jakies 100 km (jesli dobrze spojrzalam), ale mam nadzieje ze da sie zorganizowac jakies spotkanie w Cork,bo szczerze mowiac troche sie obawiam co bede robila w wolnym czasie.
A moze jest jakas operka wlasnie w Ballincollig??
Witam przyszle au-pairki z okolic Cork:)
Ja mieszkam w carrigaline ok 20min busem od Cork od ponad 5m-cy
Niestety nie ma sie co cieszyc gdyz jak same zobaczycie mieszkajac na wsi w okolicach Cork wcale nie ma tak zabawnie:/
Busy sa tu strasznie drogie
ja place 5E za return a im dalej tym drozej:/
komunikacja to nie to co w polsce..........mozna sie liczyc z tym ze nawet gdy ci sie spieszy okropnie kierowca moze se stanac przed sklepem i wyjsc kupic cos do picia lub jedzenia......
Totalny luz
Albo powiedziec ci zebys sie przeszla 'kawalek' drogi bo jemu sie niech pod dworzec zajezdzac!!!!!! I ty musisz isc nawet 10min na piechotke:)
Irlandzkie realia
Busy ale sa 10min wczesniej,lu pozniej lub w ogol nie zatrzymia sie na twoimprzystanku!!!!!
Nie chce straszyc ale do wszystkiego idzie sie przyzwyczaic
Ja za 2 tyg jade do polski:)))
Na 6dniowe wakacje:)
Powodzenia nowym dziewczynom i duzo cierpliwosci:)
Pytania [email]
Ach i Irlandia to jest jeden z najdrozszych krajow europy i my au-pairki z 100E/tyg odczuwamy to najbardziej!!!!!!!!!
Przygotujcie sie na szok
Bo 1 piwko w knajpie to 5E!!!!!!!!!!!!!!!!
Bywa ciezko ale wszystko sie da:))
Pozdrawiam:)
Nie strasz Kasia!! Nie wiedziałam ze jest tam az tak drogo :/ Ale no coz...
Teraz troche zaluje ze wybralam rodzine z okolic duzego miasta, a nie w miescie.
Ale trudno, jak to mowisz trzeba sie bedzie przyzwyczaic :(
Jest ktos jeszcze, kto jest albo bedzie au pair w Cork lub okolicach??
A moze w Ballincollig??
Nie ma sie co obawiac w midleton nie jest tak strasznie piwo nie kosztuje 5e w pubie tylko 4e a pozatym jak sie pracuje i mieszka w 4 ludkow to sie oplaca wynajac domek lub mieszkanie 3 pokoje salon +kuchnia lazienki 2 koszta okolo 750e miesiecznie na wszystkich! no z tym ze pierw trzeba wplacic kaucje wartosci miesiecznego wynajmu .rnjezeli chodzi o inne oplaty to prad i ewentualnie gaz bo woda w irlandii jest freee hehe tyle jej do okola ;) rnjezeli szukasz pracy nie masz mozliwosci zeby ja znalesc kogos znajomego co zalatwi i pomoze no to sa tu firmy które zalatwiają prace w dosyc szybkim tepie placa tu od 8e do 18e zalezy ja aktualnie mam 13,50ernpoczatkowo zaczynajac prace zalatwioną przez firme (agencje pracy)rnagencja takowo zabiera przez 3miesiace jakis procent wyplaty przewaznie jest to okolo 2 e za godzine czyli jesli zarabiasz 10 e 2 e bierze agencja i masz 8e za godzine .rnna poczatek mozna sprubowac do tesco lub lidl jezeli nie ma nic innego zarobki tygodniowe to 400e okolo.rnpozdrawiam i zapewniam ze nie jest tak strasznie wiadomo ze poczatki są ciezkie .......POZDRO.....
Oplaty za prad gaz ujeszczamy co 2-3miesiace sa minimalne nie ma sie co obawaic jezeli sie pracuje :D
Dzieki za inf ale lece tam jako au pair wiec prace i mieszkanie mam :) Do kiedy siedzisz w Midleton? Jak chcesz to zostaw jakis namiar na ciebie lub wyslij maila [email] Bede tam od 30 czerwca :)
A co do tych autobusów i ich nie zatrzymywan sie czy takich textow ze nie chce mu sie podjezdzac i zebys podszedl podeszla samemu to wielka sciema nic takiego sie nie dzieje irlandczycy sa wporzo podstawa to jezyk wiadomo ale da rade i bez tego w okolicach cork mieszka 1400polakow :DDD
Ja tez jestem w okolicach Cork, dokladniej w Douglas i jestem bardzo zadowolona. To moj trzeci pobyt w Irlandii wiec juz zdolalam sie przyzwyczaic do panujacych tu zwyczajow. Fakt, ze zycie jest drogie, szczegolnie zywnosc, ale przy odpowiednim gospodarowaniu kasa starcza na wszystko. Co do komunikacji to polecam bilet miesieczny lub tygodniowy w zaleznosci od tego ile korzysta sie z busow. Pozdrawiam serdecznie.
Witam!Ja jestem w Glanmire od 3 czerwca,to jakies 10 minutek od Cork.Jesli ktos chcialby nawiazac kontakt podaje e-maila: [email] A z tymi biletami to rzeczywiscie najlepiej miesieczny.Pozdrowionka:)PA
witam Was.. :) ja lece w polowie lipca do clonakilty.. 1623679 to gg... [email] piszcie :) pozdrawiam
ja lece pod koniec sierpnia do carrigaline, czy moze mi ktos powiedziec jak tam jest i wogole o co chodiz,bo ta rodzina mi napisala,ze tam odbywa sie grube zycie towarzyskie nocne i mieskza duzo mlodych rodzin,, tutaj slysze,ze to wies raczej:>? jak to jest wiec,bo ja mam miec weekendy wolne a bez imprez rok nie dam rady;) jak cos piszcie na maila: [email] dzieki:) i pozdro
Grube zycie towarzyskie nocne hehe:)chyba ze house party-bedziesz rok wiec poznasz mysle duzo ludzi i wypady na week sie dobre znajda-pozdrowionka
ps.masz pytanka to na maila [email]
hej!!!
czy ktos moglby mi napisac adresy tych firm ktore szukaja pracy??? albo moze ktos slyszal o jakims ogloszeniu fajnym? ja bede w carrigaline za kilka dni i szukam jakiejs pracy najlepiej opieka nad dziecmi albo sprzatanie pozdrawiam bardzo i dzieki papa
Hej:) mozesz mi podac swojego maila? Lece jutro do Cork i bede auparka w douglas do 24 pazdziernika. Chcialabym sie dowiedziec jak tam jest czy to ladna i ciekawa okolica, no i czy sa tam jacys polacy:) Moj mail to [email] Serdecznie pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa