toefl i au pair

Temat przeniesiony do archwium.
cześć! ma do was pytanko, czy zdawał ktoś toefla ale w usa? w sierpniu jade tam jako au pair i chcialabym się czegos dowiedzieć na ten temat. bylabym wdzieczna za kazda pomoc.
ps. a moze jest jakas \"operka\", która byla w usa dzieki mikroserwisowi i ktora zdawala tam toefla???
Jestem w Stanach jako au-pairka i w grudniu zdawalam TOEFLa. Moj numer [gg] . Pozdrawiam.
Czesc

Jestem studentka 4-tego roku Matematyki i Informatyki.Poszukuje pracy jako au pair.Chcialabym wyjechac na wakacje do Anglii lub USA. Czesto mam okazje pracowac z dziecmi i bardzo to lubie robic.Prosilabym o kontakt jezeli bylaby jakas praca.
Pozdrawiam Kasia
Toefl zdaje sie w USA w Sylivan Centres i jest tylko oferowany w formie komputerowej. College wymagaja zwykle min. 230pkt ( computer based), a Postgraduate wymagaja 250pkt na 300 mozliwych. Toefl jest wazny 2 lata i jego sens polega tylko na tym, ze umozliwia dostanie sie na studia jako egzamin potwierdzajacy znajomosc j.angielskiego. www.toefl.org daje mozliwosc zamowienia darmowego bulletinu gdzie wszystko jest opisane. Mozesz tez sciagnac to w formacie pdf i wydrukowac natychmiast.

Aha. Studia w USA sa bardzo drogie i nalezy to tez wziac pod uwage a nie warto wydawac pieniedzy na malo znana szkole, bo od tego gdzie sie studiowalo zbyt wiele zalezy potem- praca, dalsza edukacja.

 »

FCE - sesja zimowa 2003