prosze o pomoc.pilne!

Temat przeniesiony do archwium.
nie uwierzycie ale udało mi sie znaleśc prace jako sumer au pair!a niedawno
chciałam rzucac szkołe i wyjezdzac.ale opowiem wszystko odpoczątku.otóż
zarejestrowałam sie na www.aupair-world.net jako sumer au pair i odezwała sie
do mnie rodzina z USA!spośród 300 ofert wybrali moją.napisali mi cos
takiego:Thank you for your application. We have read through your profile and
are very interested in you becoming our next au pair. We still have a few
points that we want to discuss with you directly.

We are considering registering as a premium member with Aupair World in the
near future so that we can contact you directly.

z tego co rozumiem to ten premium member to jakies członkostwo by mogli sie
ze mną skontaktowac telefonicznie.chyba teraz powinnam czekac na ich telefon
nie?naprawde nie spodziewałam sie ze mi sie uda.tylko teraz mam mnóstwo
wątpliwości:czy sie dogadam jak zadzwonia?jak mam doleciec?lotem?I ile mnie
to wyniesie?czy potrzebuje wize?słyszałam ze ostatnio mieli zniesc.a jak nie
to długo trzeba na nią czekac?i czy rodzina zwróci mi za podróż?i czy moge
leciec sama mając 17 lat?i czy to jest wogóle bezpieczne?prosze o pomoc
ja tez pojechalam z aupairworld.net,ale mam pytanie,ze sie tak cieszysz.juz masz ustalony z nimi przelot,czy to tylko 1 list.bo mi wyglada to na to ze dopiero sie toba interesuja,nie juz cie wybrali.moja rodzina byla mna zainteresowana miesiac a w miedzyczasie innymi osobami. w koncu wybrali. a ty juz jedziesz czy to tylko odp na twoja aplikacje.piszesz ze chca wykupic membership card-to po to zeby miec dane osob,a nie dzwonic.zadzwonic powinni sami,ty podajesz numer tel i ustalacie rozne sprawy.bez paniki i goraczki.zadaj im potrzebne ci pytania i porozmawiaj przez tel a wtedy obie strony podejmuja decyzje i ustalaja szczegoly.zycze szczescia.zalatwianie wizy i reszty spraw troche ci zajmie.jak masz pytania to wal do nich.
To co oni ci napisali to jest formułka wysyłana automatycznie przez system kiedy jakaś rodzinka doda cie do hot listy, ale nie ma jeszcze wykupionego membership-u. Gdyby mieli, to razem z tą informacją otrzymałabyś jeszcze ich numer tel. i adres e-mail. Tak było w moim przypadku, ja miałam profil na aupairworld.net. Radzę uzbroić się w cierpliwość i szukać dalej
Dodam jeszcze, że pomysł wyjazdu 17-latki jako au-pair przez internet do USA to niezłe ryzyko. Dowiedz się najwięcej jak potrafisz o tym programie/wizie - na którą trzeba czekać/o dzieciach - jak się trzeba opiekować/ i o wszystkim o czym powinnaś wiedzieć - nie chciałabym Cię urazić, ale większość 17 latek nie jest do końca świadoma co robi (oczywiście mogę się mylić, nie znam Cię i być może jesteś już na tyle dojzała, zeby moc uczestniczyć w takim programie).
Tchnęło mnie z tą 'nieświadomością', bo piszesz z takim podnieceniem o rodzinie która Cię znalazła - czy to znaczy, że jesteś w stanie pojechać do pierwszej lepszej rodziny z US, która napisze do Ciebie maila? - Tak mi się wydaje...
Radzę przestudiować jeszcze raz wszystkie za i przeciw. Ja na Twoim miejscu wyjechałabym gdzieś bliżej (UK?), a po maturze w przyszłym roku na przykład na 12 miesięcy do US, tak jak to planowałaś. W razie problemów z UK nasz możliwość spokojnie i TANIO trafić spowrotem do domu, a z US może być różnie...
Zastanów się DOBRZE, tak jak radziły Ci inne osoby. Moim zdaniem za szybko chcesz łapać tyle srok za ogon...
Pisałam Ci już wcześniej - au-pair nie zając - nie ucieknie, a Ty będziesz miała czas na zastanowienie się nad tym wszystkim... Czy na dzień dzisiejszy wiesz jak wygląda ubezpieczenie Ciebie na okres czasu w którym będziesz pracowała w US? - Domyślam się, że następny temat jaki napiszesz, będzie właśnie pytaniem do byłych i obecnych au-pair w US o możliwości ubezpieczenia się...
Mimo wszystko szerokiej drogi.