Angielski i AuPair

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad wyjazdem do UK jak AuPair. Moje pytanie jest następujące - jak myślicie: czy warto jest zdecydować się na taki wyjazd (roczny) czy może lepiej wydać jest ciężko zarobione pieniążki na kurs językowy (2-3 miesiące) w jednej z tamtejszych szkół? Nie planuję zdawać żadnych egzaminów, ale z drugiej strony całkiem miło by było gdyby mój angielski też na tym skorzystał.
Jeśli ktoś wyjeżdżał jako aupair to czy może podzielić się swoimi wrażeniami, obserwacjami i przestrogami czego unikać [jakie biura są warte polecenia a od jakich trzeba trzymać się z daleka], na co zwracać uwagę itp.
Za wszelkie uwagi \"thanks from the mountains\" ;)
Hej Aga, Moim skromnym zdaniem nie powinnas sie nawet zastanawiac nad wyjazdem do Anglii. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze zaden kurs nie da CI tyle ile pobyt w kraju, w ktorym mowi sie jezykiem, ktorego Ty sie z kolei uczysz. Angielski a GB dociera do CIebie zewszad, tv, gazety, reklamy, radio, ludzie, bilbordy na ulicach, napisy na sklepach, scianach etc. Mialam okazje byc dwukrotnie w Anglii na kursach wakacyjnych dla obcokrajowcow. Podczas miesiaca zasuwania do szkoly na zajecia w trybie full-time ( nie mialam w gr zadnego Polaka ) nauczylam sie wiecej niz przez rok czasu w renomowanym wroclawskim liceum. Pakuj sie i ruszaj! Zycze rowniez powodzenia w opiece nad dzieckiem. Sama wybieram sie na rok do Berlina i tez zamierzam pracowac jako au-pair:) Powodzenia!
jedz!!i sie nie zsatanwaiaj.ona ma racje.ja bylam tylko raz ale przeskoczylam po miesiacu na wyzszy poziom niz bylam przed wyjazdem!!nie ma co!jedz i nawet nie mysl zeby rezygnowac :D pozdrawiam i milego pobytu :D
dolaczam sie do poprzednikow...
niestety nie moge polecic zadnych firm, jedyne moze co mi przychodzi do glowy to powinnas sie w firmie dowiedziec o Twoich uprawnieniach i jaka jest procedura jak cos \"nie wyjdzie\", czy zostawia Ci jakis kontakt \"na wszelki wypadek\". Jesli planujesz zostac w UK dluzej niz na wakacje i odpowiadaloby Ci studiowanie angielskiego (ESOL) na poziomie 2 (FCE to ESOL poziom 3) to Ci moge tylko doradzic, ze jesli Ci tylko warunki pozwola (jesli sie czasowo wyrobisz z ta opieka nad dziecmi) to sie zapisz na ESOL Level 2. Jako EU obywatel mozesz studiowac ESOL Level 1 i 2 za darmo w UK w niektorych szkolach (nie prywatnych). Narzucaja pare restrykcji ale jako au-pair bys sie spokojnie zalapala. Niestety nie wiem jak sprawa wygladalaby z ESOL Level 3... ale jak tam pojedziesz to sie Sama dowiesz... a forse zostaw Sobie na wypady do kina albo do pubu... ;-)
aha - zapomnialam dodac, ze zeby byc au-pair to trzeba byc w odpowiedniej grupie wiekowej, dowiedz sie w agencji (mrowie na Internecie)
xxx
dziekuję Wam wszystkim za taki odzew. Wiadomość iż niektóre szkoły są bezpłatne to dodatkowy atut za wyjazdem. Grupy wiekowe mam już obcykane - w niektórych biurach górna granica to nawet 28 lat [zazwyczaj to 26]. Cebulka uświadomiła mi parę ważnych rzeczy [thx allot] o których nie zawsze się pomyśli przed wyjazdem. Jednakże gdyby ktoś dał mi właśnie pare \'hintów\' dotyczących wyjazdów w tym charakterze to byłabym niezmiernie wdzięczna

padam do stóp... :)
ESOL level 3 jest darmowy aktualnie studiuje ESOL lvl 3 i GCSC w Londynie w B6 college, jezeli ktos jest z tego collegu to chetnie pogadam na przerwie PO POLSKU, [gg] :)
Ja bylam au pair w USA i w Irlandii jestem teraz. Jechałam z dwóch różnych biur. Nie polecam ANYa bo po wzięciu kasy nic więcej ich nie obchodzi. Najlepsze biuro , które od początku do końca interesuje się Twoim pobytem to MOTYL www.motyl.org.pl . Kilka moich koleżanek też z niego poejchało i jest zadowolonych. A jeśli chodzi o sam wyjazd to była to nalepsza decyzja jaką podjęłam.
Pozdrawiam
Magda
magda, a jak ci tam jest w tej irlandii? ja wlasnie dzisiaj wyslalam zgloszenie na au pair w irlandii:) i zbieram opinie o irlandczykach, kraju, kulturze itp. jakie sa opinie operek, ktore przebywaja w irlandii?
Czesc!!
Jestem zainteresowana wyjazdem wakacyjnym do Anglii lub USA, do pracy jako au pair.Jestem studentka czwartego roku.Chcialabym jednoczesnie podszkolic jezyk.Prosilabym o jakies informacje jak zalatwia sie , gdzie i kiedy formalnosci zwiazane z wyjazdem. Bardzo mi zalezy na takim wyjezdzie ale nie wiem za bardzo jak taka prace zalatwic:(
Jestem zainteresowana wyjazdem wakacyjnym do Anglii lub USA, do pracy jako au pair.Jestem studentka czwartego roku.Chcialabym jednoczesnie podszkolic jezyk.Prosilabym o jakies informacje jak zalatwia sie , gdzie i kiedy formalnosci zwiazane z wyjazdem. Bardzo mi zalezy na takim wyjezdzie ale nie wiem za bardzo jak taka prace zalatwic:(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków