jak zostać au-pair??

Temat przeniesiony do archwium.
W przyszłym roku chciałabym wyjechać do stanów jako au-pair. Nie wiem jednak jak to zrobić, czy samej szukac rodziny czy z pomoca jakiś biur posredniczacych??Dużo też słyszałam o tym, że dziewczyny po przyjeździe na miejsce były niezadowolone z rodziny. CO w takim wypadku zrobić??
Cześć! W ubiegłym roku byłam "operką" w Anglii i serdecznie Ci odradzam taką "karierę". Nie jestem wygodnicka, ani wybredna, ale wspominam ten pobyt nienajmilej. Pierwsza rodzina była na wsi- dzieci zawszone, autobusów mało, dojazdy wszędzie drogie, żałowali jedzenia do tego stopnia, że jadłam głównie, jak "państwa" nie było w domu. Potem zmieniłam rodzine, wylądowałam w Londynie u bogatych Żydów, ale ci to mieli wymagania... po prostu wyzysk, ucisk... Te piękne deklaracje "będziesz częścią rodziny, będziesz pracowła 5 godzin dziennie za godziwe pieniądze" można sobie w d... włozyć. "Operka" to tania siła robocza, posługaczka, pomywaczka, kucharka, pucybut i opiekunka w jednym... Naprawdę się MOCNO zastanów, zanim zostaniesz operką.
Jeśli już musisz to wybierz rodzinę z miasta- sporego- żeby było blisko do szkoły i najlepiej samotnego ojca. Bez skojarzeń!!! Oni po prostu doceniają dziewczyny. Bardzo potrzebują w domu "kobiecej ręki" i szanują operki. No i zanim wyjedziesz poproś o DOKŁADNĄ listę obowiązków... ja tego nie robiłam, a na miejscu okazało się, że mam dzień tak zapełniony, że w swoim pokoju znajdowałam się dopiero o 19- 20 wieczorem. Pozdrawiam! Jak interesują Cię jakieś szczegóły, pisz na [email] albo [gg] Ps. w opiekę agencji nie wierz... To rodziny są klientami (czyt. dojnymi krowami) dla agencji i wiele Ci nikt nie pomoże. Wszystko już przerabiałam.
bylam au pair w Stanach przez rok, radze Ci zabrac sie za to przez biuro. Moja LCC pomagala tym w potrzebie, zorientuj sie w jakichs wiekszych biurach, typu CC albo AP in America, wywalisz troche kasy, ale przynajmniej wiesz, ze gdzies mozesz zadzwonic, czy zwrocic sie do kogos. Zaznaczam, ze slyszalam tez negatywne opinie o innych LCCs, ktore nie zgadzaly sie, by au pair zmieniala rodzine. Nie bede Ci tu gadac, jedz, to naprawde fajna przygoda!
Onecnie jestem Au pair w Usa mam super rodzine. Zostalam na drugi rok. Moja rodzina nie chce zebym wracala do Polski. Wszystko zalezy na kogo trafisz.
[wpis usuniety / reklama]
kontakt: .....
z jakiego biura jechałaś??moje [gg] lub mail: [email]
Zastanawiam się nad wyjazdem w ramach programu au pair mikroserwis w tym roku piszę mature i zastanawiam się co ze studiami chce dostać się na filologie angielską ale nie chce stracić roku czy jest możliwość uczestniczenia w tym programie i równocześnie ubiegać się o przyjęcie w Polsce na Uniwersytet?Będe mogła przyjechać na egzaminy wstępne jak to w ogóle wygląda w tej sprawie czy jest to możliwe bo nie chce stracić roku.
Proszę o odpowiedź na moje pytanie zależy mi na wyjeździe ale muszę się szybko zdecydować a chce studiować
to zalezy co masz na mysli, jesli chcesz starać się o wyjazd równocześnie zdając na studia to jest ryzyko, bo jesli biuro znajdzie Ci rodzinę, a Ty zrezygnujesz, to zwracasz koszty. Jesli chcesz zdawać na studia w czasie pobytu za granicą, to żaden problem, ja sama będąc Au Pair wracalam na urlop, żeby zdawać na anglistykę. A tak w ogóle Au Pair to super sprawa i zachęcam Cię, żebyś jechala po maturze, to jest naprawdę przygoda.
I pamiętaj, że do biura należy zglosić się ok. 3-4 miesiące przed wyjazdem, pozdrawiam :)
SZUKAM AU PAIR W WIEKU 19-25 DO WIELKIEJ BRYTANII!!!NA MOJE ZASTEPSTWO!!!PRACE MOZNA DOSTAC OD LIPCA,MILA RODZINKA Z DWOJKA DZIECI.ZAINTERESOWANYCH PROSZE O KONTAKT NA MAILA I TYLKO PRZYJMUJE OFERTY ZE ZDJECIAMI ,DANYMI ADRESOWYMI I TELEFONEM.MUSISZ ZNAC ANGIELSKI!!!SZUKAM NORMALNEJ DZIEWCZYNY,UCZCIWEJ I TAKIEJ KTORA LUBI DZIECI.
Temat przeniesiony do archwium.