Single father

Temat przeniesiony do archwium.
czy macie jakieś doświadczenia? prosze doradzcie mi. zadzwonil do mnie single father z dwojka dzieciakow (7 i 9 lat), troche mnie zaskoczyl i nawet nie wiedzialam o co pytac za bardzo. kurde mowil cos o tym dlaczego jest samotnym ojcem, ale fuck nie bardzo go zrozumialam (chyba ze gdzies sie zona wyprowdzila po prostu, rozwod (?), a glupio mi bylo o to pytac, zeby powtorzyl o co chodzi z ta jego zona. ogolnie bardzo sympatyczny, milo sie gadalo, ma w ogole jakies polskie korzenie (umie powiedziec czesc, mam na imie...:D ale mialam polewke:)) 3 lata temu mial tez au pair z polski. nie wiem co o tym myslec?? chce mu wyslac maila teraz, zeby zapytac o rzeczy o ktore nie zapytalam podczas rozmowy, no wlasnie ale o co pytac?? poza planem dnia, obowiazkow? aha i ma rodzine tez w miejscowosci w ktorj on mieszka (matka, siostra itp.)
elo.generalnie bym Ci odradzala singel father.powody:1 bedziesz tam pelnic role MATKI gospodyni domowej,i wgl,mega duzo obowiazkow!!2 nie wiadomo jakie faktycznie ma zamiary ten gosciu,moze sie np do Cb dobierac czy cos,tym bardziej jak np jestes w miare ladna i takie tam.3 raczej nie bedzie Cie zabierac na wycieczki,bo wiadomo jak to z single father,bedzie tak raczej monotonnie.

oczywiscie to moje osobiste zdanie!!program au pair to jedna wielka loteryjka,nie wiadomo jak trafisz.naprawde znam wiele operek i mysle ze 50% z nich jest naprawde zadowolona,reszta musi uciekac,lub relacje miedzy nimi a hostami badz kids nie sa dobre,ale zaciskaja zeby.nawet chocby nie wiem jak byl mily ten singel father przez tel,to dopiero w praniu wyjdzie jak juz bedziesz u nich.ale jedno mnie dziwi...zadzwonil do Cb nie euprzedzajac Cie o tym mailowo?to tak troche niekulturalnie.

o co pytac?
-zapytaj koniecznie o godziny pracy,kiedy i ile godz musisz pracowac w tyg,zapytaj koniecznie o weekendy czy bedzeiesz free,bo z takim to nie wiadomo.moze zabalowac sobie w sob i ty bedziesz musiala nainczyc dzieci.
-zakres obowiazkow i niech Ci napisze konkretnie.tzn co masz robic,ale jak bedzie pisal ze gotowanie obiadow,sprzatanie nie tylko po dzieciach to mozesz byc pewna ze szuka taniej gosposi.no chyba ze zaoferuje wieksze pocket money.
-zapytaj o dzieci.no dobra rozwodzi sie z zona czy cos,ale nie wierze ze one nie spedzaja z nia czasu?moze w pewne dni mieszkaja z nia?warto o to zapytac
- zapytaj kot placi za Twoj lot do niego

a i napisz koniecznie czy sie zdecydowalas,i co sie dzieje bo ciekawa jestem;p tak wgl to ja tez operkuje obecnie w Holandii:)

trzymanko
hej Marzena:) dzieki za twoja odpowiedz na mojego posta i rady. przemyslalam wszystko, rozwazylam za i przeciw i jednak zdecydowalam sie na ta rodzine. gadalam z gosciem, potem jeszcze pisalismy maile, wydaje sie naprawde bardzo w porzadku, przedstawil mi moje obowiazki i plan dnia i naprawde super (przygotowywanie drugiego sniadania i podgrzewanie obiadu dla chlopcow, utrzymywanie ich pokojow w czystosci, wstawianie prania dzieciakow raz w tygodniu, pomoc w lekcjach no i oczywiscie zabawa) samochod, internet oczywiscie do dyspozycji. on wraca z pracy ja mam czas dla siebie. a dzieciaki sa w sumie pol dnia w szkole (7 i 9 lat) wiec tez w sumie mam luz w ciagu dnia. powiedzial tez, ze jesli bede chciala kogos zaprosic czy cos to tez nie ma problemu tylko zebym wczesniej uprzedzila. w miescie jest duzo innych au pair, duzo fajnych miejsc dla mlodych ludzi itp. wyslal mi zdjecia dzieciakow i swojej rodziny. dobrze nam sie gadalo takze jestem dobrej mysli:) ale dzieki wielke za rady wzielam jej jak najbardziej pod uwage. pozdrawiam trzymaj sie:)
Hej Marzena:)

NIe zgadzam sie z Toba. Sama mieszkalam u single fathera i to byla jedna z najlepszych rodzin, u ktorych bylam( a bylam w szesciu). NIe zdarzyla sie zadna rzecz, o ktorej piszesz w pierwszym akapicie... Na wycieczki zabieral mnie dosc czesto(Southampton, Londyn). Dokladnie pokazal mi miasto, w ktorym mieszkalam. I najwazniejsze NIE DOBIERAL SIE DO MNIE!!!!. Bylismy po prostu kumlami, czasem nawet pytal mnie czy lepiej kupic spodnice biala czy niebieska dla corki bo jak mowil"girls know the best". Osobiscie to mam zle doswiadczenia z single mother wiec nie radzilabym zadnej z Was pchac sie do takich. Prawde mowic to z single mother mialam wiecej obowiazkow niz z single father. Facet tak sie nie czepia kiedy jest w domu kurz niestarty, a z baba to juz calkiem inaczej. Wiec jesli chcesz to sprobuj z single father, a jesli nie bedzie pasowal to mozna zmienic rodzine. Pozdrawiam:)
hej byla:)

jak wspomnialam wczesniej to jest moje osobiste zdanie,pozatym znam kilka dziewczyn ktore powiedzialy: nigdy wiecej single father!

wgl nie wiem co sie dzieje ale teraz naprawde jest trudno trafic na uczciwa rodzine,dziewczyny strasznie narzekaj.

mimo to ciesze sie ze Tobie sie udalo dobrze trafic:)

a i chyba Malka juz zdecydowala i jedzie do singel father,oby jej sie powiodlo:D
Hej :) macie jeszcze moze jakies oferty :) ja od niedawna jestem w holandii i nie wiem co mam zrobic. Chcialam zacząc studia w Hanze w Groningen ale nie wiem czy w tym roku do tego dojdzie. Moze narazie zrobie rok przerwy ale poszukuje pracy i nie zabardzo wiem gdzie. Prosze o jakies informacje jezeli macie:) Dziekuje z gory.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

CPE