Zadania , prosze o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Witam. Może ktos mi to zrobic na jutro? Muszę to mieć żebym półrocze zdał a wybitny nie jestem z angielskiego.. proszę o pomoc.

I Rozumienie tekstu czytanego. (9p)

1. Przeczytaj ogłoszenia o mieszkaniach do wynajęcia a następnie odpowiedz na pytania od 1 do 9, wpisując w kratkę literę odpowiadającą danemu ogłoszeniu.

A. Barbican studio to let in EC1. Top floor. Light and spacious, suitable for individual male or female (no couples please). Ideal base for professional person, 10 minutes to St. Paul’s. Parking for one car at extra cost. £850 pcm. All bills included except phone. Contact Chris [tel].
B. Hatton Street. 6th floor flat in modern block. 24 hour porter¸ parking, fully furnished, near tube. £285 pw. Tel. [tel]or www.druryestates.co.uk.
C. Basil Street. Modern first floor bed-sitter in a block situated in the heart of Knightsbridge. One or two foreigners. Rent in return for baby-sitting next door. Tel. [tel].
D. Euston, in the suburbs. Room to let in charming detached bungalow. Walking distance to local shopping facilities. £750 pcm excluding bills. No students. Contact George [tel].
Adapted for “The Times”
Which advertisement offers a flat/room:
1 with a combined sitting room and bedroom?
2 suitable for a person who wants to live far from the city centre?
3 which is protected?
4 only to a single person?
5 with furniture?
6 suitable for a city worker?
7 close to the public transport?
8 free of charge?
9 on the ground floor?

II Komunikacja i słownictwo (11p)
Połącz początek i koniec każdego zdania. Jedno z wyrażeń jest podane dodatkowo:


1. A loft is a part of …
2. A lawn is a part if …
3. A staffroom is a part of …
4. A cheek is a part of …
5. The suburbs are a part of …

a) a school.
b) a house.
c) a garden.
d) a room.
e) the face.
f) a city.

1. - ………………
2. - ………………
3. - ………………
4. - ………………
5. - ………………

Co powiesz w tych sytuacjach? (6p)

- Zapytaj kolegę z Anglii o ulubione lekcje - …………………………………………………………………
- Powiedz, że zdałeś trudny egzamin - ………………………………………………………………………
- Zapytaj kolegę, czy mieszka w szeregówce - ……………………………………………………………….
- Powiedz, że nie lubisz sprzątać - ……………………………………………………………………………
- Jesteś w szkole językowej w Londynie. Powiedz, że szukasz stołówki - …………………………………… …………………………………………………………………………………………………………………
- Zapytaj, kiedy biblioteka jest otwarta - ………………………………………………………………………
III Pisanie (10p)

Napisz list do kolegi z Anglii, w którym opisujesz swoje przygotowania do studniówki. W swoim liście:
- wyjaśnij koledze, co to jest studniówka
- poinformuj, gdzie postanowiliście zorganizować swoją studniówkę i dlaczego właśnie tam
- napisz, jaki masz problem z wyborem osoby towarzyszącej
- wyraź wątpliwość w sprawie planowanego stroju i poproś kolegę o radę.
Rozwiń swoją wypowiedź w każdym z czterech podpunktów. Pamiętaj, że jej długość powinna wynosić od 80 do 130 słów (nie licząc słów podanych w zadaniu).

Dear Mark,
I’m sorry I didn’t answer your letter last week. I’m getting ready for my ”studniówka” and I can’t think about anything else.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………………………
That’s all for now. Please write soon.
Take care,
Dawid, musisz trochę sam popracować żeby się spodziewać pomocy od nas.
II jest śmiesznie łatwe, spróbuj sam.
A chociaż list? Byłbym bardzo wdzięczny
Podkreśliłem ci co musisz wziąć pod uwagę żeby dać poprawne odpowiedzi w I.
A. Barbican studio to let in EC1. Top floor. Light and spacious, suitable for individual male or female (no couples please). Ideal base for professional person, 10 minutes to St. Paul’s. Parking for one car at extra cost. £850 pcm. All bills included except phone. Contact Chris [tel].
B. Hatton Street. 6th floor flat in modern block. 24 hour porter¸ parking, fully furnished, near tube. £285 pw. Tel. [tel]or www.druryestates.co.uk.
C. Basil Street. Modern first floor bed-sitter in a block situated in the heart of Knightsbridge. One or two foreigners. Rent in return for baby-sitting next door. Tel. [tel].
D. Euston, in the suburbs. Room to let in charming detached bungalow. Walking distance to local shopping facilities. £750 pcm excluding bills. No students. Contact George [tel]
on chce, zeby ktos odrobil za niego. takie dobre serce jak podkreslanie nie poprawi mu oceny.
Próbuję go nakłonić do jakiegokolwiek samodzielnego wysiłku.
wiem, ale to raczej nie ten typ
Może tak. Nic mu więcej nie podpowiadam dopuki nie zobaczę jego wkładu.
Cytat: Aaric
Może tak. Nic mu więcej nie podpowiadam dopuki nie zobaczę jego wkładu.

Panie Aaricu, niech Pan weźmie tego byka za rogi.
edytowany przez zaskroniec: 30 paź 2019
!-))
jedno u na ó
Nigdy nie uczyłem się polskiego, tym bardziej ortografii. Pomimo tego moim zdaniem radzę sobie lepiej niż przeciętny Polak. (z małymi wyjątkami) :-))
edytowany przez Aaric: 30 paź 2019
przecinek usunąc, a w innym miejscu dodać :-)
Widzę w sieci że dużo ludzi pisze 'dopuki'.
Cytat: Aaric
Nigdy nie uczyłem się polskiego tym bardziej ortografii. Pomimo tego, moim zdaniem radzę sobie lepiej niż przeciętny Polak. (z małymi wyjątkami) :-))

A skąd umiesz pisać po polsku?
przecinek usunąc, a w innym miejscu dodać :-) po zdaniem czy po lepiej?
A skąd umiesz pisać po polsku? I was tutored for a few years.
po 'polskiego'
Cytat: Aaric
I was tutored for a few years.

A już myślałam, że jest nadzieja dla dzieci, które się męczą nad takimi ćwiczeniami jak powyższe.
Nie rozumiem ;-))
Bo napisałeś wcześniej "Nigdy nie uczyłem się polskiego". Czyli może nigdy nie robiłeś takich ćwiczeń w języku polskim, a pisać po polsku mimo to umiesz.
No tak. Właściwie w moim nastoletnim wieku znałem lepiej rosyjski niż polski. Ponieważ moi rodzice byli pochodzeniem z Polski, sam dużo polskiego się douczałem i przerabiałem różne ćwiczenia też.
edytowany przez Aaric: 30 paź 2019
Temat przeniesiony do archwium.