Bardzo proszę o pomoc!

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Witam wszystkich. Proszę o pomoc w napisaniu pracy zaliczeniowej. Temat brzmi: "Why does Britain have such ambiguous feeling about the European Union?" Ta praca musi być po angielsku i ma mieć dwie strony. Płacę 50 zł za jedną stronę. Pozdrawiam :)
Napisze, ale 300 zl za strone.
FLAME do dzieła, on też nie może sobie poradzić z ogromem innych zajęć.
Do terri: 300 zł za stronę to przesada. Mogę się zgodzić na 100 zł za stronę.
ale ja nie, teraz cena 500 zl za strone.
No to raczej się nie dogadamy.
Może ktoś oprócz Terri by jednak się zgodził?
edytowany przez JDevil93: 19 sie 2020
dwa tygodnie i nie zrobiles nic?
Nie zrobiłem, bo kompletnie nie wiem co napisać!
dlaczego dostales taki temat?
Cytat: JDevil93
Nie zrobiłem, bo kompletnie nie wiem co napisać!

Zacznijmy od tekstu w języku polskim.

Dlaczego mają Brytyjczycy takie podejście do Unii Europejskiej ?
Uznali że chcą być panami na własnym podwórku, uznali że tęsknią za niezależnością gospodarczą? Uznali. że za dużo zjeżdża się do nich imigrantów ? Przestraszyli się Multi-Kulti ? Obawiają się rewolucji ideologicznej? Jedna trzecia obywateli biorących udział w pewnym sondażu uznała że opuszczenie UE pozwoli im odzyskać kontrolę nad imigracją i własnymi granicami. Poza tym chyba Zjednoczone Królestwo więcej dokładało do Unii niż z niej otrzymywało. Biorąc pod uwagę te gorzkie żale warto też pamiętać że UK chciałaby wybierać zapewne rodzynki z torciku a w obecnej UE jest to w zasadzie niemożliwe przy obecnych kryzysach. Wszyscy musimy ponosić jakiegoś rodzaju poświęcenia.

Prawdą jest także to, iż UE zmieniła się i nie jest tą samą Unią do której przystępowaliśmy w 2004 roku.

Przy tego typu tematach zasięgnij wiedzy z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej (przemysł, ekonomia, gospodarka, turystyka, waluta)
edytowany przez Adriano.Rivale: 20 sie 2020
troche przesadziles,
Currently, the EU is not the one that Britain joined in 1974.
Just to clarify: I voted OUT.
edytowany przez terri: 20 sie 2020
Wielu politologów, socjologów i profesorów tak oceniło obecną UE a tę z 2004 a mnie również trudno jest się oprzeć takiemu wrażeniu, że to jednak nie to czego oczekiwaliśmy.

O UK mówi się "rasa panów, snobów i megalomanów" i może to historyczna już uszczypliwość jednak to fakt, jest w ich historii mnóstwo kolonialnych przepychanek i niewolnictwa więc w sumie chyba przestraszyło się społeczeństwo i zabiera swoje zabawki z piaskownicy bo poczuli że to już nie taki sam komfort jeśli nie rozdaje się kart.

W. Churchil powiedział kiedyś "mieliście do wyboru wojnę, albo hańbę - wybraliście hańbę a i tak będziecie mieć wojnę" Dziś te słowa pasują jak ulał bo historia lubi się powtarzać.

Można rzucić okiem:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/15-lat-polski-w-ue-jak-zmienila-sie-ue-od-2004-roku/3tdtdce
edytowany przez Adriano.Rivale: 20 sie 2020
Już sobie poradziłem. Temat można zamknąć.
Temat przeniesiony do archwium.