HELP ME !! please...

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Bardzo proszę jakieś dobre osóbki znające dobrze j.angielski o prztłumaczenie tego tekstu:

DZIAŁALNOŚĆ CARITAS NA RZECZ BEZDOMNYCH W POLSCE.

Caritas jest duszpasterską instytucją charytatywną Episkopatu Polski. Swoje zadania spełnia poprzez struktury kościoła w Polsce, czyli oddziały Caritas i Caritas Parafialne.
Caritas w Polsce troszczy się o ludzi potrzebujących udzielając pomocy doraźnej i poprzez formy zinstytucjonalizowane, a konkretnie:
- domy samotnej matki i domy dla ofiar przemocy w rodzinie
- prowadzenie świetlic i organizowanie wakacji dla biednych dzieci
- ośrodki dla niepełnosprawnych - schroniska dla bezdomnych
- kuchnie dla ubogich - stacje opieki i gabinety rehabilitacyjne
- domy pogodnej starości - hospicja dla terminalnie chorych
- biura dla uchodźców i migrantów
- pomoc indywidualną w trudnych sytuacjach
- akcje na rzecz narodów dotkniętych klęskami żywiołowymi lub wojną.

To, w jaki sposób Caritas rozpoczęła pracę na rzecz ludzi bezdomnych, zależało od lokalnych potrzeb i tego, co miejscowa społeczność już dla nich zrobiła. W niektórych diecezjach Caritas współpracuje z instytucjami prowadzącymi schroniska (od udzielenia na ten cel swoich budynków po stałą lub okazjonalną pomoc materialną). W niektórych proponuje pomoc, która uzupełnia się z opieką, sprawowaną przez inne instytucje (np. w diecezji warmińskiej bezdomni znajdują schronienie na noc w prowadzonym przez MOPS przytulisku, a w ciągu dnia mogą się umyć i spędzić czas w prowadzonym przez Caritas domu dziennego pobytu). Istnieją również schroniska prowadzone w całości przez Caritas.

Największe znaczenie ma działalność instytucjonalna prowadzona na rzecz osób pozbawionych dachu nad głową. Pomoc takim ludziom Caritas prowadzi w formie:
- schronisk i noclegowni
- domów samotnej matki
- domów matki i dziecka
- kuchni dla ubogich
- punktów socjalnych
- świetlic dla dzieci.

Ja to próbowałam przetłumaczyć i doszłam gdzieś do połowy... ale jak mi ten kawałek profesorka od angola sprawdziła to aż mi banie wpisała... ='( miałam tyle błędów gramatycznych i wszelkich innych, że głowa boli... Żeby tą lufę poprawić muszę mieć ten tekst przetłumaczony bezbłędnie lub z mniejszą ilością pomyłek... BŁAGAM POMOCY !!!!!! ;( ;( ;(
Tytuł jakoś tak mi wyszedł
Caritas activities for the homeless in Poland

PS Wstaw swój tekst to może ktoś poprawi
:) ... mojego tekstu nie wstawie bo wstyd ... i mówie serio, że nawet nie opłacałoby się tego poprawiać...trzeba to napisać od nowa... a ja nie dam rady sama... =(
błagam... pomóżcie mi ztym tekstem ! ;( ;( ;(
Wstaw swoje tlumaczenie - po kawalku, pomozemy Ci je poprawic.
Inaczej nici z tego.

 »

Business English