Verbs formation

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Czesc wszystkim..mam takie cwiczenie zrobic ale nie mam pojecia jak! ktos pomoze... fill in the gaps in the sentences, using the corrent form of the vord in brackets.

1.Carnivals are usually held in February or March, when the days are beginning to............(LONG)
2.Some people.......(CRITIC) them and say the're a waste of time and money because no one works during carnivaltime.
3.Foreigners are often....(HORROR) when they hear our village carnival lasts a whole week.
4.But I think carnivals........(BRIGHT)up our lives.
5.Making the costumes........(ABLE) us to use our imagination and creativity.
6.Carnival also.......(STRONG) our sense of tradition...

Dzieki
Nie odrabiamy tu zadań za innych, bo to się mija z celem nauki.
Zdiagnozujmy więc problem najpierw - dlaczego nie masz pojęcia?

1. Nie uczysz sie w ogóle i na lekcjach nie uważasz.
2. Nie chce Ci się poświęcić ani chwili czasu na zrozumienie tego zadania.
3. ??
o co ci chodzi??..to ty masz jakis problem!!!co cie obchodzi moja nauka??chce wiedziec jak to powinno byc poprawnie napisane i tyle...to nie jest forum dla psychlogow, wiec jak nie chcesz pomoc to poprostu sie nie wypowiadaj!!
chcesz, żeby jakis frajer odrobił za Ciebie zadanie domowe, a sama nie chcesz się uczyć.
ja nie jestem w podstawowce jesli chce to sie ucze jesli nie to nie...wy jestescie jacys nienormalni...jakbym wiedziala jak zrobic to bym tu tego nie wypisywala tylko sama zrobila!!poprosilam o pomoc a nie o rady moralne....
Sądząc po twoim nicku, odpowiedzi na takim właśnie poziomie można się było spodziewać.

A tak na marginesie, piszesz o sobie, że interesujesz się językami obcymi. Naprawdę? Chyba, że tylko na poziomie de puta madre.
jesli chodzi o moj nick to bylo to juz przerabiane na forum hiszpanskim i staje sie to powoli nudne...jestem z Litwy i uwazam, ze wiekszosc Polakow lubi krytykowac ludzi za nic!!co ci przeszkadza moj nick??nie masz pojecia w jakim kontekscie jest uzyty i dlaczego.. I to sa moje sprawy!!to jest forum dla ludzi, ktorzy interesuja sie jezykami obcymi...stawiam pytanie w zwiazku z nauka danego JEZYKA!!!jak chce porady albo krytyki to ide do psychologa!!!
Nie. Ty chcesz, żeby ktoś odrobił za Ciebie zadanie. Nie ma to nic wspólnego z nauka.

Co do nicka, to bez kontekstu jest jaki jest i musisz być przygotowana na krytykę.
>stawiam pytanie w zwiazku z nauka danego JEZYKA!!!

Nie. Ty nie chcesz się uczyć, przecież sama tak napisałaś. Pytanie jest, czy jakiś naiwniak odrobi za Ciebie pracę domową, bo Tobie nie chce się uczyć.

Przy okazji uwaga do Engee - o to własnie chodzi ludziom, którzy korzystają z Twoich popisów.
widzisz, ze nic nie rozumiesz!To co to napisalam to nie bylo zdanie oznajmujace ale warunkowe (jak chce to sie ucze jak nie to nie)...naprawde przesadzacie z ta praca domowa nie poprosilam o napisanie wypracowania tylko o utworzenie czasownikow ze slow podanych w nawiasie...szukalam w slowniku i nie ma akurat z podanymi slowami, wiec sie zwrocilam do was!!jaki to jest problem nie musicie mi pomagac jak nie chcecie ale po co wypisujecie te bzdury..marnujecie tylko moj i swoj czas!!wiec cofam to pytanie nie chce juz nic wiedziec od was!!zapytam kogos na ulicy i napewno mi pomoze!!zegnam Milej niedzieli
>To co to napisalam to nie bylo zdanie oznajmujace ale warunkowe (jak chce to sie ucze jak nie to nie)...

Teraz nie chcesz się uczyć.

>szukalam w slowniku i nie ma akurat z podanymi slowami,
Ktośmógłby podpowiedzieć, jak szukać, ale Ty wszystkich obrażasz.

>marnujecie tylko moj i swoj czas!!
Nie. Ty chciałaś, żeby ktoś poświęcił swój czas na to, żebyś sama miała więcej wolnego czasu.
a wlasnie,ze ja chce sie uczyc i to bardzo...Po to wlasnie zadalam to pytanie na tym forum!!Gdybym nie chciala sie uczyc moglabym ta sciagnac od jakielkolwiek osoby z mojego kursu i nie marnowalabym czasu na pisanie tego tekstu tutaj..Chce ci rowniez powiedziec, ze nie jestem uczniem, zadnej szkoly (tylko uniwersytetu) wiec jesli nie bede umiala lub wiedziala to jest to moja indywidualna sprawa i nie dostane za to tzw "paly"... uwazasz inaczej?? i ja tu nikogo nie obrazalam....wprost odwrotnie to WY mnie obrazacie...i marnowanie czasu jest z mojej i twojej strony pisanie rzeczy, ktore w zaden sposob nie pomoga mi w nauce danego jezyka!!
>a wlasnie,ze ja chce sie uczyc i to bardzo...Po to wlasnie zadalam to pytanie na tym forum!!Gdybym nie chciala sie uczyc moglabym ta sciagnac

Chciałaś wiedzieć, jakie są poprawne odpowiedzi, czyli właśnie chciałaś ściągnąć poprawne odpowiedzi.

>nie jestem uczniem, zadnej szkoly (tylko uniwersytetu)
A ja uczę na uniwersytecie.

>wiec jesli nie bede umiala lub wiedziala to jest to moja indywidualna sprawa i nie dostane za to tzw "paly"... uwazasz inaczej??
Tak, jeżeli moi studenci nie są przygotowani do zajęc, okazuję swoje niezadowolenie. Dorośli ludzie powinni wiedzieć, po co idą na uniwersytet.

>marnowanie czasu jest z mojej i twojej strony pisanie rzeczy, ktore w zaden sposob nie pomoga mi w nauce danego jezyka!!

To już przerabialiśmy: spisywanie prac domowych nie jest sposobem na naukę języka.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie