bardzo prosze o przetłumaczenie

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Droga Pani Beato,
Pisze ten list do Ciebie ,poniewaz mam problem i niepotrafie sobie z nim poradzic.
Mam syna który w tym roku poszedł do pierwszej klasy.Szkoła nie bardzo przypadła mu do gustu.Codziennie rano szłysze ,że szkola jest głupia,wymysla równiez rózne powody by zostać w domu np.mowi ze zle sie czuje ,boli go głowa i że nie bedzie nauczyciela i nie musi isc.Tłumaczyłam synowi ,ze szkoła to obowiazek ale to nic nie daje.każdy dzien zaczyna sie tak samo.Bardzo prosze o kilka rad jak poradzic sobie z tym problemem i przekonac syna ze szkola jest fajna.
Porozmawiać z synem DLACZEGO szkoła jest głupia, a nie zrzędzić, że szkoła to obowiązek.
Dear Ms Beata Sadowska,

I am writing this letter because I have a problem I cannot solve on my own.
I have a son, who started primary school this year. The school he goes to does not appeal to him at all. Every single morning I can hear my son say that school is stupid. He also makes up various excuses so that he can stay at home. For instance, he says he has a splitting headache, he is feeling sick, or even tries to convince me that the teacher is off and he does not need to go to school then.
I have tried explaining to him that school is his duty, but I cannot seem to persuade him to change his mind. As I pointed this out earlier, each and every day looks the same. I would appreciate it if you could advise me how to deal with the problem and convince my son that school can be nice.

Yours sincerely,
xyz