podręcznik do business english

Temat przeniesiony do archwium.
cześć! chciałabym rozszerzyć swoją wiedzę (słownictwo) z angielskiego na słownictwo biznesowe. Szukam jakieś fajnego i dobrego podręcznika (najlepiej self-study) na poziomie +/- cae (jestem po cae).

Czy ktoś może coś polecić?
uwagi na temat nudnych i odstraszających podręczników również mile widziane :))

Pozdrawiam. Aśka
Ja się uczylam na studiach ekonomicznych z Market Leader upper-intermediate. Całkiem fajny podręcznik i przydał sie do przygotowania do LCCI poziom 3 (w więc poziom odpowadający CAE).
Calkiem fajne są książki New Insights into Business. Polecam
a ja sie uczę z English for bussiness study - poziom upper intermediate
>Calkiem fajne są książki New Insights into Business. Polecam

A mnie one nie całkiem przypadły do gustu. I moim zdaniem ciężko z nimi pracować samemu.

Natomiast oststnio w księgarni zobaczyłam dwie książki "Business vocabulary in use" na dwóch poziomach (chyba intermidiate i advanced) i one mnie zaciekawiły, jeszcze ich nie kupiłam, ale to rozważam.
no racja samemu to się z nich ciężko nauczyć a ten z vocabulary to jak nazwa wskazuje tylko słownictwo rozwija żadnych listów, listening'ów, writting'ów itp choć do słownictwa nadają sie bo miło sie z nimi pracuje
Polecam Audio Kurs Business English firmy Edgard. Zawiera książeczkę i płytę CD audio do słuchania w walkmanie czy w samochodzie. Materiał jest na poziomie średniozaawansowanym i jest dużo nagrań (nie tylko słówka!!!). No i cena przystępna ok. 20 PLN.
Jestem lektorem ang. Ostatnio dostałam grupę, z którą będę prowadziła 140-godzinny kurs. Zaczynamy od zera. Szef chce, żebym wprowadziła trochę elementów business English (pisanie podań, CV, słówka, etc.). Czy znacie jakąś książkę na poziomie pre-intermediate do biznesu? Czy mozna w ogóle cos takiego dostać, bo w księgarni językowej pani zrobila na mnie wielkie oczy i powiedziała, że biznes zaczyna się dopiero od intermediate. Nigdy nie uczyłam na tak niskim poziomie. Poradźcie coś!
chyba było coś takiego jako insights into business elementary,
ale ja nie znam, ja uczyłam tylko z advanced, nawet ciekawa książka, fajnie się z niej uczyło, duzo było opisywania wykresów, trendów itp, studentom już sie to po nocach śniło ;-)
ja polecam ksiazke New Insights into Business....duzo slownictwa, interesujace teksty do czytania, cwiczenia ze slownictwa a nawet troche gramatyki....dobrze by bylo zaopatrzyc sie rowniez w kasete magnetofonowa bo jest duzo cwiczen z listeningu.....
wlasnie sobie zamowilam te ksiazke. Chcialabym jeszcze kasety zamowic ale nie bardzo wiem ktory set wybrac. Czy ktos moze cos doradzic ??. Pozdrawiam.
na poziomie pre-intermediate polecam Business Focus z wydawnictwa Oxford, tematy ciekawe i praktyczne, np. rozmowa kwalifikacyjna, rozmowa na lotnisku, pisanie maili, ustalanie terminow spotkan, przekladanie wizyt, witanie gosci z innej firmy, bardzo duzo listeningow, jest plytka z dodatkowymi materialami i cwiczenia, bardzo fajnie mi sie z niej uczy, pozdr.
Najlepszą książką do biznesowego angielskiego jest Market Leader - również na poziomie dla początkujących i rozpoczynających naukę. Książka jest super - koniecznie weź do tego ćwiczenia i testy, bo bardzo się przydają. Świetne nagrania, duzo sytuacji komunikacyjnych, ciekawe tematy. Polecam - będziesz zadowolona.
polecam BUSINESS AND COMMERCE 29.90 ZŁ lower-intermediate
Bylem ostatnio w ksiegarni jezykowej w celu zakupu Market Leader upper intermediate i gdy uslyszalem cene 65zl to sie lekko zdziwilem. Zapomnialem juz jak drogie sa ksiazki do ang. Wiec razem z cwiczeniami i plytka z nagraniami bede musial zaplacic pewnie ponad stowe :(
Droga Lektorko. Przejrzyj sobie i sprawdz, czy Ci sie podoba "International Express" Oxfordu. Mi sie podobaja wlasnie pierwsze czesci tego podrecznika dla doroslych biznesowych. Jest dosc praktyczny, z zalozenia przeznaczony dla takich studentow. Potem wole, wspomnianego tu juz, Market Leadera.
A tak na marginiesie. Ze tylu anglofilow z rana na forum (240!!). Serce Ci pewnie Lukar z dumy rosnie. Gratulacje.PZdr
Ups... Zdaje sie, ze mialo byc: Drogi Lektorze;) Przepr.
Cześć my korzystamy z Market leader elementary business english. Ostatnio nasza kobieta zrobiła test i powiedziała że to jest z internetu, z tej książki ale ja nic nie mogę znaleźć. Może wiesz coś na ten temat gdzie szukać tej strony.
polecam eMule :) pelno tam ksiazek do angielskiego w *.pdf i nie tylko.
PILNE!!!czy ma ktoś do sprzedania podręcznik Market Leader upper-intermediate??? jeśli tak to napiszcie. [email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja letnia 2005

 »

Zagranica